Korea Północna "zgubiła" okręt podwodny - czy to początek wojny?

Kategorie: 

Źródło: Victor12/en.wikipedia.org/US Navy

Praktycznie każdego dnia napływają do nas doniesienia z Półwyspu Koreańskiego. Sytuacja jest teraz mocno napięta. Podczas gdy Korea Południowa i Stany Zjednoczone prowadzą w tym regionie wielkie manewry wojskowe z udziałem ponad 300 tysięcy żołnierzy, Korea Północna "zgubiła" jeden ze swoich okrętów podwodnych.

 

Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA) podała do wiadomości, że kraj przygotował się do prewencyjnego ataku na Koreę Południową. Jak twierdzi tamtejszy Sztab Generalny, żołnierze są gotowi do inwazji jeśli Korea Południowa i USA nie zrezygnują z ćwiczeń, podczas których symulowany jest atak na Koreę Północną. Zapowiedziano precyzyjne, błyskawiczne ataki i "wyzwolenie" Seulu.

 

Nie można wykluczać że są to faktyczne przygotowania do wojny - Kim Dzong Un został ostatnio zbombardowany najostrzejszymi sankcjami i został potępiony przez Chiny i Rosję. Północnokoreański przywódca może postanowić o desperackim ataku, który jednak według analityków jedynie zakończy istnienie znanego nam reżimu.

Sytuacja jest bardzo niepokojąca. Korea Południowa i USA są zdeterminowane, kompletnie ignorują wszelkie groźby i prowadzą manewry zgodnie z planem. Trudno jednak powiedzieć czy faktycznie są to tylko ćwiczenia. Amerykanie powiadomili bowiem, że Kim Dzong Un stracił jeden z okrętów podwodnych. Nikt rzekomo nie wie co się stało. Podejrzewa się że maszyna mogła doznać usterki i zatonęła.

 

Czym rzeczywiście może być zniknięcie jednego z północnokoreańskich okrętów podwodnych? Zwykłym, nieistotnym przypadkiem czy może okręt został po prostu zaatakowany, tak aby sprowokować Kim Dzong Una i mieć pretekst do wkroczenia do Korei Północnej?

 

 

Źródła:

http://www.kcna.kp/kcna.user.home.retrieveHomeInfoList.kcmsf

http://www.zerohedge.com/news/2016-03-12/north-korean-submarine-goes-missing-during-largest-ever-us-south-korea-assault-drill

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika pilipp

znowu sie wojną podniecacie

znowu sie wojną podniecacie Wink ludzie, tak was czytam, co wy macie w bani ze tak sie nie mozecie doczekac wojny? myslicie ze wtedy wasz swiat sie zmieni na lepsze? ze swiat sie tak zmieni ze wy bedziecie mogli sie wyroznic?

Portret użytkownika And

Jak działa szczepionka?

Jak działa szczepionka? Przyjęło się, że wstrzykują jakiśśrodek chemiczny pobudzający system odpornościowy i organizm do obrony. Europa to taki organizm, a czym jest składnik szczepionki to chyba już wiemy.

Portret użytkownika Michał Fidelis

Na świecie zostało już tylko

Na świecie zostało już tylko 9 krajów, w których nie ma centralnego banku Rotszyldów:
Rosja, Chiny, Islandia, Kuba, Syria, Iran, Wenezuela, Węgry I WLASNIE KOREA POLNOCNA Biggrin

Czy to nie ciekawe, że właśnie z tym krajami nieustannie jesteśmy na ścieżce wojennej?

Portret użytkownika Homeland

Niestety tak dobrze nie ma

Niestety tak dobrze nie ma gdzieś czytałem na wolnej PL chyba że Chiny są w ich kieszeni potęga Chin i rozwój był i jest ponoć celowy. Z Rosją tez tu bym uważal czasami mam wrażenie ze to gra w dobrego i złego gline a pod stołem wszystko ugadane zresztą najbogatsi ruskie to Żydzi czyzby przypadek... za Wenezuele właśnie się zabierają. Węgry tutaj bym stawiam znak zapytania bo wygląda na to ze faktycznie próbują się uwolnić tak samo Islandia. Syria juz pozamiatane z Iranem kwestia czasu. Kuba wielka nie wiadoma...

Portret użytkownika walkerT.R

Jak bardzo trzeba być

Jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości, by wydać oficjalne stwierdzenie tego typu i liczyć, że reszta świata uwierzy w to bez mrugnięcia okiem? Jak dalece państwo ingeruje w działania swoich obywateli, skoro nawet ustalone jest z góry, w którą stronę należy zaczesywać grzywkę? Jak bardzo nieadekwatne są liczby ofiar głodu i reżimu, które przetrzymywane są w obozach, skoro nikt takich statystyk nigdy oficjalnie nie wydał?

Strony

Skomentuj