Do Korei Północnej zmierza trzeci amerykański lotniskowiec USS Nimitz

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Kolejne osiągnięcia Korei Północnej w dziedzinie technologii rakietowej zachęcają Stany Zjednoczone do dalszych działań. Dowiadujemy się, że USA wysyłają kolejną grupę uderzeniową w kierunku Półwyspu Koreańskiego. USS Nimitz wkrótce dołączy do lotniskowców USS Carl Vinson i USS Ronald Reagan.

 

W skład grupy bojowej wchodzi nie tylko jeden z największych lotniskowców świata USS Nimitz wraz ze skrzydłem powietrznym CVW-11, ale także niszczyciele USS Shoup, USS Kidd, USS Howard i USS Pinckney oraz krążownik rakietowy USS Princeton. Jest to rzadki pokaz siły - Stany Zjednoczone zwykle nie rozmieszczają trzech lotniskowców w jednym regionie. To pokazuje, że Amerykanie bardzo poważnie traktują wydarzenia w Azji Wschodniej i będą uparcie domagać się rozbrojenia Korei Północnej.


 
Co więcej, w przyszłym tygodniu Stany Zjednoczone przetestują system przechwytujący międzykontynentalne rakiety balistyczne. Zasymulowany zostanie scenariusz, w którym Korea Północna przeprowadza atak rakietowy na terytorium USA. Zagrożenie uderzeniem jest mocno podkoloryzowane, ponieważ Pjongjang nie miałby szans wygrać ewentualnego starcia z wojskami amerykańskimi, które niemal natychmiast otrzymałyby wsparcie od Korei Południowej i Japonii.

 

Stany Zjednoczone manifestując swoją siłę próbują zmusić Chiny do działań, aby zablokować Korei Północnej możliwość rozwijania rakiet balistycznych i programu jądrowego, a także by doprowadzić do jej rozbrojenia. Donaldowi Trumpowi prawdopodobnie nie chodzi o wywołanie wojny, lecz o odebranie tego państwa z chińskiej strefy wpływów i przekazanie go w ręce Rosji, która ostatnio pogłębia swoją współpracę z Kim Dzong Unem.

 

Źródła:

https://www.voanews.com/a/third-naval-strike-force-deployed-north-korea/3873637.html

http://www.kitsapsun.com/story/news/2017/05/26/uss-nimitz-headed-out-deployment-thursday/3...

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

pisowcy już otwierają granice

pisowcy już otwierają granice ! "Rząd Beaty Szydło rozważa wprowadzenie opcji tak zwanych korytarzy humanitarnych dla uchodźców. – To nie programy przesiedleńcze, a programy humanitarne, pomocy, leczenia w krótkich okresach w Polsce – zastrzega minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.Szef dyplomacji odbył we wtorek wspólną konferencję ze swoim norweskim odpowiednikiem, Borgem Brendem. Przyznał, iż polski rząd jest na „początku etapu myślenia o korytarzach humanitarnych”. Przypomniał, że nasze państwo przyjmowało już na leczenie oraz rekowalescencję niewielkie grupy z Afganistanu i Iraku.– Rozpatrujemy także możliwość przyjmowania na krótkie pobyty, rekonwalescencję, również do Polski, osób z terenu Syrii w ramach korytarzy humanitarnych. To nie są jednak programy przesiedleńcze, a programy humanitarne: pomocy, leczenia w krótkich okresach w Polsce – stwierdził minister.– To są formy, które jesteśmy gotowi uruchomić i w ten sposób pomagać ludziom poszkodowanym przez już prawie siedmioletni konflikt w Syrii – dodał Witold Waszczykowski. Na utworzenie „korytarzy humanitarnych" nalegają od dawna przedstawiciele Episkopatu Polski, jednak, jak dotychczas, rząd był zdecydowanie przeciwny takim rozwiązaniom. Zarówno premier, jak i inni przedstawiciele Rady Ministrów opowiadali się za udzielaniem przez Polskę pomocy potrzebującym w miejscach ich zamieszkania. Również we wtorek rząd poinformował o przeznaczeniu na taki właśnie cel kolejnej transzy polskiej pomocy, w wysokości 3 milionów złotych. Łączna kwota naszego wsparcia humanitarnego wynosi 40 milionów złotych. Pieniądze te pochodzą z rezerwy budżetowej. http://www.pch24.pl/polska-otworzy-korytarze-humanitarne--na-razie-tylko-z-pomoca-medyczna,51938,i.html#ixzz4iaaQvOPd

Lepper zza grobu pogrąży Pawlaka i Tuska? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 30.05.2017

https://www.youtube.com/watch?v=vIxLOQX5m10

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SyoTroll

W sumie jedna salwa rakietowa

W sumie jedna salwa rakietowa z tych 4 Arleigh Burke'ów i krążownika rakietowego klasy Ticonderoga starczy na całą KRLD, zniszczy wszystkie strategoczne cele. Jedna Ticonderoga i Kaliningrad będzie już okręgiem niezmilitaryzowanym.

Strony

Skomentuj