Do Korei Północnej zmierza trzeci amerykański lotniskowiec USS Nimitz

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Kolejne osiągnięcia Korei Północnej w dziedzinie technologii rakietowej zachęcają Stany Zjednoczone do dalszych działań. Dowiadujemy się, że USA wysyłają kolejną grupę uderzeniową w kierunku Półwyspu Koreańskiego. USS Nimitz wkrótce dołączy do lotniskowców USS Carl Vinson i USS Ronald Reagan.

 

W skład grupy bojowej wchodzi nie tylko jeden z największych lotniskowców świata USS Nimitz wraz ze skrzydłem powietrznym CVW-11, ale także niszczyciele USS Shoup, USS Kidd, USS Howard i USS Pinckney oraz krążownik rakietowy USS Princeton. Jest to rzadki pokaz siły - Stany Zjednoczone zwykle nie rozmieszczają trzech lotniskowców w jednym regionie. To pokazuje, że Amerykanie bardzo poważnie traktują wydarzenia w Azji Wschodniej i będą uparcie domagać się rozbrojenia Korei Północnej.


 
Co więcej, w przyszłym tygodniu Stany Zjednoczone przetestują system przechwytujący międzykontynentalne rakiety balistyczne. Zasymulowany zostanie scenariusz, w którym Korea Północna przeprowadza atak rakietowy na terytorium USA. Zagrożenie uderzeniem jest mocno podkoloryzowane, ponieważ Pjongjang nie miałby szans wygrać ewentualnego starcia z wojskami amerykańskimi, które niemal natychmiast otrzymałyby wsparcie od Korei Południowej i Japonii.

 

Stany Zjednoczone manifestując swoją siłę próbują zmusić Chiny do działań, aby zablokować Korei Północnej możliwość rozwijania rakiet balistycznych i programu jądrowego, a także by doprowadzić do jej rozbrojenia. Donaldowi Trumpowi prawdopodobnie nie chodzi o wywołanie wojny, lecz o odebranie tego państwa z chińskiej strefy wpływów i przekazanie go w ręce Rosji, która ostatnio pogłębia swoją współpracę z Kim Dzong Unem.

 

Źródła:

https://www.voanews.com/a/third-naval-strike-force-deployed-north-korea/3873637.html

http://www.kitsapsun.com/story/news/2017/05/26/uss-nimitz-headed-out-deployment-thursday/3...

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

pisowcy już otwierają granice

pisowcy już otwierają granice ! "Rząd Beaty Szydło rozważa wprowadzenie opcji tak zwanych korytarzy humanitarnych dla uchodźców. – To nie programy przesiedleńcze, a programy humanitarne, pomocy, leczenia w krótkich okresach w Polsce – zastrzega minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.Szef dyplomacji odbył we wtorek wspólną konferencję ze swoim norweskim odpowiednikiem, Borgem Brendem. Przyznał, iż polski rząd jest na „początku etapu myślenia o korytarzach humanitarnych”. Przypomniał, że nasze państwo przyjmowało już na leczenie oraz rekowalescencję niewielkie grupy z Afganistanu i Iraku.– Rozpatrujemy także możliwość przyjmowania na krótkie pobyty, rekonwalescencję, również do Polski, osób z terenu Syrii w ramach korytarzy humanitarnych. To nie są jednak programy przesiedleńcze, a programy humanitarne: pomocy, leczenia w krótkich okresach w Polsce – stwierdził minister.– To są formy, które jesteśmy gotowi uruchomić i w ten sposób pomagać ludziom poszkodowanym przez już prawie siedmioletni konflikt w Syrii – dodał Witold Waszczykowski. Na utworzenie „korytarzy humanitarnych" nalegają od dawna przedstawiciele Episkopatu Polski, jednak, jak dotychczas, rząd był zdecydowanie przeciwny takim rozwiązaniom. Zarówno premier, jak i inni przedstawiciele Rady Ministrów opowiadali się za udzielaniem przez Polskę pomocy potrzebującym w miejscach ich zamieszkania. Również we wtorek rząd poinformował o przeznaczeniu na taki właśnie cel kolejnej transzy polskiej pomocy, w wysokości 3 milionów złotych. Łączna kwota naszego wsparcia humanitarnego wynosi 40 milionów złotych. Pieniądze te pochodzą z rezerwy budżetowej. http://www.pch24.pl/polska-otworzy-korytarze-humanitarne--na-razie-tylko-z-pomoca-medyczna,51938,i.html#ixzz4iaaQvOPd

Lepper zza grobu pogrąży Pawlaka i Tuska? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 30.05.2017

https://www.youtube.com/watch?v=vIxLOQX5m10

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SyoTroll

W sumie jedna salwa rakietowa

W sumie jedna salwa rakietowa z tych 4 Arleigh Burke'ów i krążownika rakietowego klasy Ticonderoga starczy na całą KRLD, zniszczy wszystkie strategoczne cele. Jedna Ticonderoga i Kaliningrad będzie już okręgiem niezmilitaryzowanym.

Portret użytkownika Akamai

Nie jesteśmy na progu

Nie jesteśmy na progu wydarzeń.

Tak to jest jak developer zostaje pezydentem. Trump ma takie pojęcie o okultyźmie jak ja o developerce. 

Rytuały wykonuje się potajemnie, a nie w błysku fleszy i pod okiem kamer.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Oj Akamai, a gesty masonów?

Oj Akamai, a gesty masonów? Trzy szósteczki? A msze poświęcające wszystko Luckowi? A może to wystawianie Jelenia? Że coraz bardziej bezczelni się robią, to chyba widać? Poza tym odnieś to do przepowiedni, np samospełniających się.

15885

Portret użytkownika Akamai

Pokazywanie masońskich gestów

Pokazywanie masońskich gestów to nie rytuał. 

Rytuał to ceremonia odprawiana według ścisłych zasad. Wykonuje się go w ścisłym gronie osób wtajemniczonych aby nie stracił na swojej mocy. 

Czy oni robią się coraz bardziej bezczelni ? Oczywiście, że tak. A te wszystkie pokazówki mają nas utwierdzić w przekonaniu o ich nadprzyrodzonej mocy. 

Tak jak ten numer z globusem Smile

Samospełniające się przepowiednie to inna bajka. Mają na celu wywołać u nas kreację takiej rzeczywistości, jaka występuje w podsuniętej nam przepowiedni.  

Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i właśnie.

No i właśnie.

Samospełniające się przepowiednie, to niezwykle obszerne pole do manipulacji. Zwłaszcza jak się ma media i "odpowiednich kreatorów" typu PR, czy inn. Mało kto zdaje sobie też sprawę z tego, że " niedopowiedzenie " to broń masowego rażenia. Ludzie zawsze będą się odwoływać w pierwszej kolejności do lęków. Niedopowiedzenie jest tym "obszarem grozy".

Niedawno oglądałem niezły montaż z brytyjskiego "Mam Talent". Niby chłopaczek z Polski śpiewa coś o odżywkach kulturystycznych. Nawet ładny polski. A potem "demontaż" i okazuje się, że to Irlandczyk Północny, bodajże, i normalnie śpiewa sobie po swojemu. Ale tak pięknie zmontowane, że ciężko byłoby się kapnąć, że coś tu jest nie-halo. Gdyby nie kretyński tekst, po którym Jury łzy roniło nie podejrzewałbym nic. Zresztą w naszej TV trąbiliby o takim sukcesie Polaka za granicą, a tu nic.

Dlatego piszę, że mają środki, są bezczelni, i że będą się działy rzeczy znacznie przekraczające wyobraźnię niejednego ludka. Poszukiwanie prawdy, nagiej, pozwoli zachować zdrowy rozsądek . Zawsze.

16780

Strony

Skomentuj