Korea Północna wprowadziła gotowość bojową swojej milionowej armii

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Rośnie napięcie między Koreą Południową i Koreą Północna na dodatek w to wszystko włącza się militarnie USA. Nie jest to zresztą nic nowego, bo Stany Zjednoczone od przynajmniej 50 lat są głównym rozgrywającym na Półwyspie Koreańskim. Najbliższe dni pokażą, czy zbliżamy się do wojny?

 

Przyczyną zaognienia się sytuacji są doroczne wielkie manewry urządzane przez Koreę Południową z USA. Rok temu też dochodziło do napięć i bardzo poważnych incydentów takich jak zatopienie południowokoreańskiej kanonierki. Tym razem wszystko jest nowe, ponieważ to pierwsze tak duże ćwiczenia, gdy u władzy jest syn, Kim Dzong Ila. Na dodatek kilka tygodni temu Północ wykonała kolejny test jądrowy i została za to ukarana przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

 

Irytacja Korei Północnej może być zrozumiana lepiej, gdy posłużymy się pewną analogią. Gdy my widzimy, że na naszej wschodniej granicy odbywają się duże manewry przy współpracy Białorusi i Rosji a na dodatek, gdy odgrywany jest scenariusz zniszczenia polskiej armii to można już czuć niepokój. Takie właśnie ćwiczenia odbędą się wkrótce w okolicy polskiej granicy i takie same ćwiczenia trwają teraz w pobliżu granic lądowych i morskich Północy i Południa.

Z punktu widzenia Koreańczyków z Północy manewry i silna obecność wojskowa USA w regionie jest przyczyną problemów. Z drugiej jednak strony gdyby nie wsparcie militarne USA komuniści z Phenianu mogliby spróbować przeszczepić ten ustrój w Korei Południowej tak jak kiedyś próbował przeszczepiać komunizm sam Józef Stalin.

 

W dniu dzisiejszym poinformowano, że zerwano połączenie za pomocą specjalnego telefonu do sytuacji nadzwyczajnych. Linia istniała od wielu lat i była przedzwaniana codziennie o równej godzinie, ostatnio wykonany telefon był bez odpowiedzi. Zerwano też komunikację telefoniczną z punktem dowodzenia amerykańskich wojsk okupacyjnych w Pammunjom. Analitycy twierdzą, że to nie zapowiedź wojny tylko środek wyrazu, Kim Dzong Una. Przekonamy się w najbliższych dniach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Perun

  AfrikaansAlbanianArabicArme

 
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
Detect language » English
 

Wszystkie wojny są wojnami bankierów
"Spędziłem 33 lata i 4 miesiące w aktywnej służbie wojskowej jako członek najbardziej sprawnych sił zbrojnych naszego kraju - Korpusu Piechoty Morskiej. Przeszedłem wszystkie stopnie od podporucznika do generała. W tym okresie spędziłem większość czasu będąc wysokiej klasy mięśniakiem Wielkiego Biznesu, Wall Street i bankierów. W skrócie byłem egzekutorem haraczy, gangsterem kapitalizmu. ... Przypuszczałem wtedy, że byłem częścią gangu wymuszeń rozbójniczych. Teraz jestem tego pewien. Jak wszyscy w zawodzie wojskowego nie myślałem samodzielnie dopóki nie odszedłem ze służby. Moje zdolności umysłowe były zamrożone gdy posłusznie wykonywałem rozkazy przełożonych. To typowe dla wszystkich wojskowych. W ten sposób pomogłem uczynić Meksyk, a zwłaszcza Tampico, bezpiecznym dla interesów amerykańskich nafciarzy w 1914. Pomogłem uczynić Haiti i Kubę miejscem przyzwoitym dla osiągania przychodów przez chłopców z National City Bank. Pomogłem w zgwałceniu pół tuzina republik centralno-amerykańskich z korzyścią dla Wall Street. Rejestr wymuszeń haraczu jest długi. Pomogłem oczyścić Nikaraguę dla międzynarodowych bankierów z Brown Brothers w latach 1909-12. Wniosłem światło do Dominikany dla amerykańskich interesów cukrowniczych w 1916. W Chinach 1927 pomogłem przypilnować niezakłóconego prowadzenia biznesu przez Standard Oil. W tych latach miałem, jak by to powiedzieli kumple, piękny biznes wymuszeń. Wynagrodzono mnie honorami, medalami i promocjami. Patrząc wstecz, mógłbym dać AL Capone kilka wskazówek. Najwięcej na co było go stać to działać w trzech miastach. Ja operowałem na trzech kontynentach." – Generał Smedley Butler, były dowódca Korpusu Piechoty USA (jako jedna z dwóch osób został dwukrotnie odznaczony przez Kongres Medalem Honoru),1935"
http://pokazywarka.pl/ddpgxm/

Portret użytkownika Perun

Uruchomiono plany ataku

Uruchomiono plany ataku „fałszywej flagi” na Amerykę. Winien będzie Iran, każdy to wie, a Iran będzie całkowicie niewinny. To jest ostatnia rzecz, której chciałby Iran. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to atak nuklearny. Zaginęły dwie bomby, bomby zbudowane przez Izrael w Południowej Afryce i zagubiono je dawno temu. Były to podobno bomby Saddama. Teraz mówi się nam, że ma je Iran. Ale ma je Izrael i jest strach, że mogą już być na terenie Stanów Zjednoczonych.
 
Zabawa Izraela tą bronią to jeden z najgorzej utrzymywanych sekretów na świecie, spowodował już wiele ofiar śmiertelnych. To nie wymaga niczego więcej niż detonacji jednej z tych przejętych przez Izrael bomb nuklearnych wielkości tej z Hiroszimy, by wepchnąć Amerykę w wojnę Izraela z Iranem, tak jak polowanie na te głowice, o których Izrael poinformował prezydenta Busha, że były w Iraku, co doprowadziło „decydenta” do popełnienia jednego z wielu błędów w jego karierze. Nasz następny 11 IX będzie nuklearny.
 
Jego celem będzie wepchnięcie Ameryki w 20-letnią wojnę, która zniszczy Iran i Pakistan, podniesie cenę baryłki ropy do 300 USD i zniszczy dolar i euro. Iran to nie jest Irak z 2003 roku, bezzębny i głodny. Będzie to ostatnia przygoda militarna Ameryki, i koniec jej pozycji na świecie, jaką zajmowała do tej pory. Znamy szczegóły proponowanej kampanii militarnej, a wspierający ją wojskowi i polityczni liderzy to najgorsze jakich można sobie wyobrazić niedołęgi i zdrajcy.
 
http://pokazywarka.pl/egdlcp/
 

Portret użytkownika cierń

niestety wojny tam nie

niestety wojny tam nie będzie, a szkoda, paskudny reżim w końcu by upadł. Ludzue tam by zaczęli normalniej żyć.
Wojna jednak nie opłaca się nikomu w regionie:
-amerykanie trzymają tam około 30 tyś żołnierzy których po wygranej wojnie musieli by zabrać, bo po co ich tam trzymać? A tak mogą sobie tam stacjonować i "w razie co" przypominać o sobie Chinom i Japońcom o potężnym wujku samie.
- nie opłaca się Chinolom, bo moze i Kim to ćwok ale 1,5 mln komunistycznego woja to zawsze jakaś przeciwwaga dla pro amerykańskich Korei Płd i jak narazie japońców (naturalnych wrogów Chin). w razie co mogą się przydać a utrzymywać ich nie trzeba.
-nie opłaca się Korei Płd bo to gospodarka w pierwszej 10 światowych. Potężny rozwój, bogactwo. Co by to było jakby tak nagle trzeba było dofinansować 20 kilka milionów wynędzniałych i otępionych braci z północy. Poziom życia spadł by drastycznie. Rynek pracy w gruzach. Polityka społeczna leży.
- nie opłaca się Japońcom, koreańce nie mogą nijak zagrozić ale możliwość wojny zawsze trzyma amerykańskie wojo w regionie co jest przeciwwagą dla potęgi Chin.
kim nikomu nie może zagrozić, jego wojo uzbrojone w stare kałachy, bombowce z lat 50, kilka kilku kilotonowych ładunków atomowych, trochę chemii, to wszstko to propaganda. Dzisiejsza obrona przeciwrakietowa i wyprzedzający atak USA, Jap czy Korei Płd obróciłą by całe woja kima w pył w ciągu 3-4 dni. Nikomu się to jednak nie opłaca. Naród dalej będzie sobie cierpiał . Będzie światowym poletkiem eksperymantalnym "jak nie należy robić"

Portret użytkownika devoratus

Moim zdaniem już jest za

Moim zdaniem już jest za późno by ludzie gdziekolwiek na świecie "zaczeli żyć normalnie". Nikt już nie pamięta co znaczy "żyć normalnie". Ludzie nie potrafią myśleć i potrzebują kogoś, kto będzie "znał się lepiej" od nich i nimi będzie rządził. Religia, polityka, moda - to wszystko wskazuje na to, że ludzie mają świadomość na poziomie krów. Stoją, żują i łypią na boki.
 
I robią pod siebie...

 

 

Portret użytkownika jj

Ciekawe komentarze tylko nikt

Ciekawe komentarze tylko nikt nie pomyślał o jednej możliwości; co jeśli te konflikty to zwykle zagrywki ludzi z tego samego klubu?nie raz w historii juz bylo ze ci.sami ludzie sponsorowali obie strony konfliktu i czyimis rękami pociagali za spust...to moje zdanie,ale nie wierze ze ta kabala toczaca ten świat nie ma swoich kacykow na każdym końcu świata. Wynik gry nie moze cię zaskoczyć jak kupiłeś obie drużyny,oni tylko wtedy grają.czy będzie wojna,na pewno,gdzie się zacznie,trudno powiedzieć. Jedno jest pewne,tal długo jak w pogotwiu czekają setki tysięcy "żołnierzy" bez piatej klepki,gotowi strzelać na zawołanie do byle kogo bo jakas polityczna wsza kazala-tak długo jesteśmy w przysłowiowej dupie.
Nie byłoby żadnej wojny gdyby ci co maja gnata w ręku znaleźliby w sobie odrobine człowieczeństwa.
Pozdrawiam myślących.

Portret użytkownika Ja

Nie wypłacajcie dobrem za zło

Nie wypłacajcie dobrem za zło bo czym odpłacicie dobru?
Jeśli cię kto uderzy w "prawy" policzek nadstwa "lewy" "oczywiście kolejność ma znaczenie :P", a kiedy dostaniesz w oba nadstaw tyłek - czy nie tak uczy i uczono ludzi - uległości i podporządkowania się? No i to nieraz jest jedyna droga do zrobienia kariery np. w szołbiznesie "nadstawić tyłek" Biggrin

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ja

Pytanie czy to będzie

Pytanie czy to będzie pierwszy otwarty konflik z "przyszłymi" przywódcami NWO. Tylko skąd Korea wie że takowa organizacja istniej, może nie są aż tak odizolowani od świata jak się wydaje, a może tamtejsi przywódcy mieli styczność z przedstawicielami tychże elit którzy przedstawili swoje stanowisko w spsób jawny. A to jest tylko przygotowanie się do ultimatum które im zostało zapowiedziane. Bo przecież ile będa czekać na ten światowy porządek ci którzy za nim stoją, pewnie chcieliby go ujżeć jeszcze za swojego życia a niektórzy są w dosć sędziwym wieku :]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika alvaro31185

ja nic ztego kurwa nie

ja nic ztego kurwa nie rozumiem czy ten swiat jusz jest tak bez myslny zeby sie zabijac? w IMIE CZEGO? pieniedzy? dyskryminaji? czy czego odpowiedzcie  mi ? wdupie to mam dzis bende obserwowal w medjach przebieg konklawe

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika Takitam

Nieźle jak na początek

Nieźle jak na początek twórczości: na 38 słów 9 błędów i 2 wulgaryzmy. Jak chcesz cokolwiek rozumieć - zacznij od szkoły. Bądź grzeczny i słuchaj Pani, bo ona naprawdę chce dobrze i nie jest Twoim wrogiem. Przeczytaj (ze zrozumieniem) "Co słonko widziało" albo "Co każdy chłopiec wiedzieć powinien" i dopiero potem wchodź na portale, ale te łatwiejsze - gdzie nauczysz się wiązać buciki.

Strony

Skomentuj