Korea Północna chce zawarcia traktatu pokojowego z USA

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Jak podaje agencja prasowa KCNA, Korea Północna może zrezygnować z testów nuklearnych, ale Korea Południowa oraz Stany Zjednoczone również muszą wykazać się dobrą wolą i powinny wstrzymać plany dotyczące przyszłych manewrów wojskowych w tym regionie. Takie rozwiązanie pozwoliłoby zapewnić spokój na Półwyspie Koreańskim pod warunkiem, że Korea Północna nie jest jeszcze w posiadaniu broni nuklearnej.

 

Wszystko co dotychczas słyszymy na temat tego tajemniczego państwa, to tylko przypuszczenia analityków. Nie ma 100% pewności, czy Korea Północna posiada już na swoim wyposażeniu broń jądrową oraz czy jest w stanie jej użyć podczas ewentualnej wojny. Północnokoreański reżim zapewna jednak, że jest już w posiadaniu takiej broni i może z niej skorzystać w każdej chwili, jeśli ktoś będzie próbował zagrozić temu państwu.

 

Korea Północna od dawna proponowała Stanom Zjednoczonym oraz swojemu sąsiadowi z południa traktat pokojowy. Kim Dzong Un mógłby zrezygnować z kolejnych testów nuklearnych ale USA i jej południowokoreański sojusznik powinny wstrzymać kolejne ćwiczenia wojskowe, co jest odbierane przez Koreę Północną jako przygotowania do wojny.

 

Rzecznik Pentagonu John Kirby dał do zrozumienia, że rezygnacja z manewrów nie wchodzi w grę ale Korea Północna powinna rozpocząć proces denuklearyzacji i pójść w ślady Iranu. Stany Zjednoczone właściwie nigdy nie zgadzały się na negocjacje, które poprawiłyby relacje między Koreami.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-northkorea-nuclear-usa-idUSKCN0UT201

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Tam się nic nie stanie. To

Tam się nic nie stanie. To lylko gra pozorów. Straszenie "świata". Ale jak już ludzie tak bardzo chcą się bać, to niech zwrócą uwagę na Pakistan i Indie. O nich się nie mówi. A oba te kraje mają broń nuklearną. Przy czym Pakistan ma trzeci co wielkości arsenał broni nuklearnej. Po USA i Rosji. Kraje te stoczyły już ze sobą trzy wojny i miały wiele konfliktów. Z wojskowego punktu widzenia Pakistan może wygrać w ewentualnej wojnie z Indiami tylko wtedy, gdy odpali głowice nuklearne. Inaczej nie ma szans na zwycięstwo.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj