Hakerzy publikują poufne dane Boeinga po odmowie okupu

Kategorie: 

Źródło: tg

Grupa hakerska Lockbit opublikowała na swojej stronie internetowej tajne informacje skradzione jednemu z największych na świecie producentów sprzętu lotniczego, kosmicznego i wojskowego, tj. amerykańskiej korporacji Boeing. Wcześniej Lockbit, który wykorzystuje program ransomware o tej samej nazwie do hakowania i blokowania danych, groził korporacji, że udostępni publicznie swoje dane, jeśli nie zapłaci okupu do 2 listopada.


W październiku hakerzy zgłosili, że uzyskali dostęp do „ogromnej ilości” poufnych danych Boeinga. Według Reutersa pliki, które wyciekły do Internetu, datowane są głównie na koniec października.

 

W oświadczeniu Boeing potwierdził, że włamanie wpłynęło na elementy jego działalności związanej z dystrybucją i sprzedażą części. Koncern zapewnił klientów, że incydent nie wpłynie na bezpieczeństwo lotu, ale odmówił komentarza na temat tego, czy Lockbit uzyskał dane obronne lub inne wrażliwe dane.

 

„Jesteśmy świadomi, że w związku z tym incydentem przestępca korzystający z oprogramowania ransomware upublicznił informacje, które rzekomo uzyskał z naszych systemów” – powiedział rzecznik Boeinga, dodając, że dochodzenie w sprawie incydentu jest w toku i pozostanie w kontakcie z organami ścigania oraz organami regulacyjnymi, władzami, a także z każdym, kto mógłby potencjalnie ponieść szkodę.

 

Lockbit jest uważany za „jedną z najbardziej profesjonalnych zorganizowanych grup przestępczych w podziemiu przestępczym”. Według amerykańskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) grupa cyberprzestępców zaatakowała 1700 organizacji w USA.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj