Hacker włamał się na stronę Watykanu i ogłosił istnienie "nowego boga"

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com

Na stronie Watykanu pojawił się komunikat, wydany rzekomo przez Papieża, że Bóg jest cebulką.

 

Belgijski specjalista ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego Inti De Ceukelaire znalazł lukę w zabezpieczeniach na oficjalnej stronie Watykanu i przy jej pomocy opublikował fałszywe wiadomości. W imieniu papieża haker napisał, że nowy bóg jest cebulą, donosi The Next Web.

 

„Bóg = cebula. Jeśli już, to nie moje słowa, ale papieża."

 

Z pomocą dziury w bezpieczeństwie strony, haker opublikował wiadomość z tytułem: „Papież Franciszek: Bóg jest cebulką". Notatka wisiała na stronie przez jakiś czas, dopóki nie została usunięta. Według De Ceukelaire, udało mu się wykorzystać lukę wielowęzłową (XSS).

 

Specjalista powiedział, że znalazł problem na stronie Watykanu i poinformował o tym administratora portalu. Inti De Ceukelaire deklaruje, że zawsze sprawdza ochronę nowych stron i w swoich działaniach nie uprawia chuligaństwa. Jego wiadomość została jednak zignorowana, a następnie haker napisał, że jest zmuszony wzmocnić obronę w inny sposób. Potem opublikował wiadomość o nowym bożku. Według De Ceukelaire, usterka nadal nie jest wyeliminowana.

 

Co ciekawe, nie tak dawno temu Papież Franciszek przyrównał fałszywe wiadomości do kusiciela węża. Komentatorzy zauważają, że nie jest to pierwsza akcja Inti De Ceukelaire. W maju ubiegłego roku za pośrednictwem Facebooka Belg rozpracował skrzynkę pocztową Melanie Trump i zaprosił pierwszą damę Stanów Zjednoczonych na randkę do kasyna.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (5 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika figa

Cebulką ? Ciekawe.....moze to

Cebulką ? Ciekawe.....moze to metafora , że Bóg jest wielowarstwowy , wielowymiarowy i ... zdrowy ...wlaściwie , czemu nie ! Myślę , że to ciekawy żart . Przestańmy Boga uwazać jako starego dziadka z laską ;))) 

Skomentuj