W Las Vegas zaprezentowano pasażerskiego drona

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Na corocznym Consumer Electronics Show CES 2016 zaprezentowano niezwykłe urządzenie – pasażerski dron Ehang. Zainteresowanie nowinką wynika z faktu, że bezzałogowy samolot ma być wykorzystywany jako elektryczna taksówka.

 

Jak to działa? Wystarczy określić trasę podróży w aplikacji i usiąść wygodnie na krześle. Sprzęt ma zarówno zalety, jak i wady. Konstruktorzy zadbali o bezpieczeństwo, wybierając stabilną strukturę z czterema końcami ramy. Każdy ma dwa śmigła obracające się w przeciwnych kierunkach. 

 

Dron może bezpiecznie osiąść w przypadku awarii jednego, a w niektórych przypadkach nawet dwóch silników. Urządzenie może wznosić się na wysokość 1-2 kilometrów, ale nie jest w stanie utrzymywać się przez długi czas w powietrzu. Maksymalny czas lotu wynosi 23 minuty. Na pokład dron nie może zabrać więcej niż 100 kg i rozwija maksymalną prędkość do 100 km/h.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika RiMM

W Rumi na pomorzu już od

W Rumi na pomorzu już od dwóch lat takie cuda produkuje firma z Gdyńskiego Parku Technologicznego. A może i jeszcze szybciej już robili tylko nie było marketingu. Za 50 tyś   można sobie zakupić .

Portret użytkownika Zenek :)

Jak widać segment LATAJĄCYCH

Jak widać segment LATAJĄCYCH BOMB czyli dronów rozwija się prężnie i ponieważ, jak widać, w sztabach NAZI doszli do wniosku iż spuszczenie przechodniom na głowę tylko kilku kilogramów "demokracji" to "za mało i zbyt mało celnie" opisana w powyższej notce "technologia" jest w stanie dostarczyć w każde, nawet najbardziej strzeżone miejsce, terrorystę "juden akbar" z wystarczającą ilością "demokracji" by zmasakrować nawet olbrzymi wiec niechcianego prospołecznego polityka..... A przecież o to w tej "cywilizacji" biblijnej najbardziej chodzi.... o brodzeniu we krwi gojów zaszlachtowanych w ofierze żydowskiej, biblijnej bestii.... I w tym kierunku, takimi "wynalazkami" jest rozwijana....

Portret użytkownika XaX

Dali byście coś chociaż z

Dali byście coś chociaż z anglojęzycznej części internetu a nie wiecznie tylko po Rosyjsku materiały dajecie ... To jest Polska czy polskojęzyczna strona?  Obecnie mimo wszystko więcej osób zna dobrze Angielski niż Rosyjski który nie jest przydatny do niczego na świecie.

Portret użytkownika XaX

No i co minusujecie? Taka

No i co minusujecie? Taka prawda czy wam się to podoba czy nie, obecnie więcej ludzi zna Angielski niż Rosyjski ... Prawda widać boli i to bardzo co niektórych bo nie macie argumentów tylko hejtujecie bezmyślnie.

Portret użytkownika iwona marek

Mam prpozycje nie do

Mam prpozycje nie do odrzucenia!
co wy na to gdybysmy w ktorys piekny wiosenny lub letni dzien zorganizowali wspolne spotkane? otrzywiscie  dla czytelnikow z tego portalu.
jestem pewna zebysmy mieli sobie duzo dopowiedzenia, ale to by musial P. Admin zorganizowac.

Skomentuj