Dantejskie sceny w polskim parlamencie, próbą wywołania polskiego Majdanu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczorajsze wydarzenia w polskim Sejmie i w jego okolicach są bardzo niepokojące. Wskazują bowiem na to, że trwający w Polsce spór polityczny wymyka się spod kontroli. Dwa zantagonizowane ośrodki polityczne zaczynają stosować coraz ostrzejsze środki i nie można już nawet wykluczyć, że dojdzie do rozlewu krwi.

Podłożem do rozpętania politycznej awantury stały się plany ograniczenia dostępu mediów do Sejmu. Opozycja postanowiła wykorzystać okazję i rozpocząć serię zaplanowanych działań, które miały uchodzić za spontaniczne. Doszło do blokady mównicy sejmowej przez posłów PO i Nowoczesnej. Pod Sejmem zaczęli się też gromadzić ludzie, którzy zostali przez nich wezwani. 

 

Pod parlamentem oczywiście doszło do przepychanek, które skrzętnie filmowały uważające się za opozycyjne, media. Wyprodukowano kilka ewidentnie reżyserowanych scenek, rzekomo przedstawiających brutalność policji wezwanej do ochrony parlamentu. Jedno z nagrań z uporem maniaka pokazywanych w polskich i zagranicznych telewizjach przedstawia rzekomo powalonego manifestanta cuconego przez innych uczestników protestu. Dopiero z innych ujęć widać, że człowiek ten po prostu położył się na ulicy. Jednak z przekazu medialnego można było odnieść wrażenie, że coś mu się stało.

Dziwne rzeczy odbywały się również w budynku Sejmu. Ze względu na blokadę sali posiedzeń, obrady wznowiono w sali kolumnowej. Zebrali się tam podnieceni rozwojem wydarzeń posłowie PiS i 3 posłów Kukiz15. Dzięki temu stwierdzono, że jest tak zwane quorum i można powrócić do głosowania.

 

W wielkim chaosie, licząc ręcznie głosy, przeforsowano tak zwaną ustawę deubekizacyjną, której celem jest zemsta na emerytach powiązanych z resortami siłowymi w PRL-u. Skutkiem tego ich emerytury zostaną drastycznie obniżone. Ten akt politycznej zemsty budzi zadowolenie części społeczeństwa, nie zdającego sobie sprawy z tego, że tworzy to precedens do obniżenia emerytur każdemu pod dowolnym pretekstem.

 

Partia rządząca sugeruje, że awantura, jaką rozpętała opozycja ma związek właśnie z tą legislacją, a nie z ograniczeniami dla dziennikarzy pracujących w parlamencie. Jednak nie zapominajmy, że najważniejszą ustawą jaką wczoraj przyjęto był budżet państwa z 59 miliardowym deficytem. Ten akt prawny został przegłosowany w skandalicznych okolicznościach i trudno twraz wyrokować czy w ogóle jest legalny ponieważ nie dopuszczono żadnych poprawek. Nie wiadomo też czy nie popełniono błędów w liczeniu głosów.

 

Gdy przyszło do tego, że posłowie chcieli opuścić budynek Sejmu, okazało się, że nie pozwalają na to demonstranci, którzy musieli być rozpędzeni aby umożliwić wyjazd najważniejszych osób z PiS. Można odnieść wrażenie, że to co miało miejsce wczoraj w nocy w Warszawie to dopiero początek i nadchodzi czas konfrontacji dwóch partyjnych obozów konsekwentnie niszczących nasz kraj.

 

Wydarzenia z Sejmu wskazują na to, że polski Majdan jest coraz bliżej. Czuć tutaj oddziaływanie tego samego ośrodka decyzyjnego z zagranicy, który doprowadził do chaosu na Ukrainie. Teraz to samo może się rozpętać w Polsce. Wspomagani funduszami Georga Sorosa "rewolucjoniści" przetestowali swije możliwości i pewnie w najbliższym czasie pójdą za ciosem próbując zdestabilizować nasz kraj. 

 

Wszystko to dzieje sie w czasie gdy partia rządząca zapowiada niszczenie polskich przedsiębiorstw poprzez dożynanie polskich firm coraz większymi podatkami, a przedsiębiorcy, przez "naczelnika państwa" Jarosława Kaczyńskiego, nazywani są złodziejami, którym należy zabrać pieniądze i oddać biednym. Wzbudza to poklask biedoty, ktora nie rozumie, że konsekwencją tego kursu będzie upadek gospodarczy kraju. Wydarzenia ostatniej nocy wskazują na to, że grozi nam również totalny upadek polityczny. Jak się to wszystko skończy? Prawdopodobnie bardzo źle dla nas wszystkich. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Abracadabra

Plan jest taki żeby wywołać w

Plan jest taki żeby wywołać w polsce przewrót. Rozmowy o tym planie słyszałem już około rok temu. Tylko dlaczego to Rosyjskie wojsko ma wejść wtedy do polski tzw. Bratnia pomoc. Podzielą polskę tak jak w 39'. Zachodnią zajmą wojska NATO (czyt. Niemieckie) wschodnia (plus litwe łotwę estonie) wojska FR.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

UWAGA:

UWAGA:

 Trzeba mieć świadomość, że w organizowany zamach stanu poszły wielkie pieniądze...

 A skoro poszły, to bez rozlewu krwi się nie obejdzie.

 W tym stanie rzeczy trzeba przyjąć konkretne i zdecydowane stanowisko, po której stronie trzeba stanąć, by gorszy wróg nie wykorzystał naszego niezdecydowania

Znacie moje stanowisko na temat PIS-u Jest negatywne i Wasze też

 Ale w tej sytuacji wiekszym wrogiem Polski są złodzieje przegnani pod koryta, czyli obecna opozycja

TRZYMAJMY STRONĘ RZĄDOWĄ!!

Portret użytkownika Zenek ;)

Jak już mowiłem,

Jak już mowiłem,

Polska będzie od Oceanu, do Oceanu, do Oceanu i Oceanu a jak będzie z tym u jakiegoś nieodrośniętego od napletka kacyka problem to przesunie się oceaniczną linię brzegową jego zadupia bliżej granic Polski. Nawet z każdej strony jak będzie potrzeba. Acute

A i ci co narobili cyferek na zegarze długu, mogą się już nań składać ale we złotych sztabkach... I lepiej sypać niż patrzeć jak będą tonąć w oceanie po kolei tysiącletnie raichy... A będą jak tego nie usypiecie, no ale było to zapowiedziane w bibli tłustym drukiem  .;p

Portret użytkownika NS69

Czy to jeszcze ZnZ...czy może

Czy to jeszcze ZnZ...czy może oficjalna strona kandydata na prezydenta Angelusa...galopujesz zbyt szybko i niezauważyłeś, że chociaż większość ma jak najgorsze zdanie o tzw. oPOzycji to niekoniecznie o rządzących...Niedostrzegasz też faktu, że partie takie Korwina i Kukiza mogą rozwijać swoje ambicje tylko pod parasolem PiS, w innym układzie politycznym zostaną zmiecione ze sceny...a najważniejsze w obecnej sytuacji w jakiej znalazła się polska, jest zbudowanie miażdżącej przewagi po stronie partii prawicowych...bez PiSu nikt tego nie osiągnie...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Masz rację, dlatego opowiadam

Masz rację, dlatego opowiadam się obecnie po stronie PIS.

Nie mogę jednak przejść do porządku z  pisowskim probanderyzmem, antyrosyjskością i poddyktandem izraelskiego suwerena!

 Ciesz się, że znakomita część wyborców PIS-u to rozumie. Ale to się skończy, jak "wyrezamy" POlajców, KOD-owców i Nowoczesnościowców...

 Przyjdą chwile PRAWDY jeśli obecna władza nie zmieni frontu... i priorytetów

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie bredź reżimowy trollu !!.

nie bredź reżimowy trollu !!........PISuar to mniejsze zło niz POjeby, swetru i inne mendy, ale i na PISuar przyjdzie czas rozliczeń za lizanie uSSmańskiego zadu, za popieranie nazizmu i banderyzmu na upadlinie, za CETA, za GMO.......itp, itd !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Jak pojedziesz na nowe

Jak pojedziesz na nowe szkolenie !!......to może walnij barana w mur kremlowski ...ruski trollu !!.........chociaż pewnie wiele to nie pomoże...to zawsze jest jakaś szansa że przestaniesz być monotematyczny !!............

 

Nie wiem na ile udało mi się, zniżyć do twojego poziomu dyskusji, użyłem nawet wykrzykników i większej ilości kropek, jeśli byłbyś uprzejmy jakoś to skomentować...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Błąd myślenia, który tu

Błąd myślenia, który tu wyraziście prezentujesz a myślę, że większość twojej partii taki ma zaćmiony pogląd jak ty,  zaowocuje następną hucpą innych wrogich sił a wy stracicie poparcie społeczne.

 Nieprawdą jest idioto, że jesteśmy ruskimi trollami. Tylko każdy zdrowo myślący człowiek, nie kierujący się uprzedzeniami rozumie, że nie wsadza się kija w dupę siedzącego tyłem niedźwiedzia.

Każdy zdrowo myślący człowiek nie kierujący się uprzedzeniam, ale znając historię, rozumie, że nie należy się bratać z potomkami 1-go pokolenia zbrodniarzy na narodzie polskim, którego rany spływają jeszcze świeżą krwią..

 Niestety nie sposób nie zauważyć, że brak przewidywania i ograniczony kąt patrzenia jest cechą naszej nowej władzy, czego dowodem jest  nieopanowana i całkowicie bezkarna hucpa bandytów i złodziei poprzedniej ekipyi na domiar złego, sprowokowana przez takich, pozbawionych wyobraźni politycznej polityków.

 Kuchciński jest słaby, nie wytrzymał napięcia i narobił bzdurnych błędów. W sytuacji bezpośredniego ataku nie zareagował, nie przerwał swej mowy i nie wezwał straży porządkowej do oczyszczenia swego stanowiska pracy, co zgodnie z prawem miał prawo i obowiązek uczynić.

Nie można wygrać wojny, jak się nie ma armat ( politycznej i strategicznej wyobraźni) a PIS właśnie tych armat nie posiada

 I jeśli twoi pryncypały tego nie zrozumieją, gorzko za to zapłacą...

 I dobrze piszesz.. Mógłbym być Prezydentem tego kraju. Jestem tego pewny.

Strony

Skomentuj