Putin ostrzega białoruskich demonstrantów aby "nie przesadzali"

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Władimir Putin wystosował oficjalne ostrzeżenie dla protestujących w Białorusi. Poinformował on wprost, że Rosja utworzyła siły bezpieczeństwa, których celem jest opanowanie sytuacji u zachodniego sąsiada jeśli ta "wymknie się spod kontroli".

Demonstrantom na Białorusi, mają teraz kolejny powód do obaw. Jeśli wierzyć słowom Putina, w razie gdyby "zbyt mocno" naciskali na obalenie prezydenta swojego kraju, specjalne siły porządkowe z Moskwy mogą wkroczyć na teren Białorusi. Czy jest to jedynie złowieszcze ostrzeżenie czy też zapowiedź najbliższej przyszłości?


Putin, przemawiając w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej, powiedział, że nakazał utworzenie „pewnej rezerwy funkcjonariuszy organów ścigania” na wniosek, Aleksandra Łukaszenko. Już niemal od samego początku protestów wiadomym było, że Moskwa w żadnym wypadku nie pozwoli swojemu sąsiadowi na ściślejszą współpracę z Zachodem i NATO. Nikt nie spodziewał się jednak usłyszeć tak jasnych deklaracji ze strony przywódcy Rosji.

 

Zapytany pośrednio o brutalność policji wobec protestujących na Białorusi, Putin uniknął tego problemu, odwołując się, do przemocy podczas ostatnich protestów w Stanach Zjednoczonych. Wygląda więc na to, że Moska za wszelką cenę chce uniknąć scenariusza ukraińskiego i dąży do ustabilizowania Białorusi. Jakby nie patrzeć, również i wówczas, protestujący popierani przez Stany Zjednoczone i Europę dążyli do obalenia prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i ostatecznie odnieśli sukces.

Trzeba przy okazji wspomnieć, że jeszcze przed pamiętnymi wyborami które zainicjowały fale protestów Łukaszenka sugerował, że Rosja próbowała dokonać zamachu stanu wysyłając w okolicy Mińska najemników z grupy Wagnera. W zaledwie kilka miesięcy sytuacja obróciła się o 180 stopni, a prezydent Białorusi potrzebuje wsparcia Moskwy. Czy starania zachodu o jego obalenie okazały się na tyle niebezpieczne, że zaryzykuje on zbrojną interwencję innego państwa na własnym terenie? 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Białoruś jest ciągle w rękach

Białoruś jest ciągle w rękach Białorusinów, ale jak im zrobią iluminaci sorosowi wodę z mózgów tak jak Polakom zrobili to szybko ich doprowadzą do nędzy takiej jak w Polsce gdzie 1/3 narodu wyjechała za chlebem charować dla innych nacji a nie dla siebie i dla Polski ! Potem tak jak w Polsce wykupią fabryki i media i już Biaałorusini nigdy nie odzyskają niepodległości tak jak Polacy !!! Trzeba sięmodlićza Białorusinów i za Łukaszenkę żeby nie oddali Białorusi szatańskim iluminatom NWO ! Módlmy sięza nich do Jezusa i za Polaków też ! Niech Maryja Dziewica ma nas w opiece i Duch Święty ochrania nas i Białorusinów bo diabelskie gestapo LGBT z eurokołchozu chce ich asymilować do cywilizacji ufonautycznej znamienia bestii !

Obrót bezgotówkowy - ostatni etap NWO? "Polacy mają być wyszczepieni!" Masny i Łuksza

https://www.youtube.com/watch?v=pHwXqCZN6RI

Putin i Łukaszenka gotowi do wojny? Krwawa noc w USA! | J. Hoga

https://www.youtube.com/watch?v=gH55N7lcc1M

Krzysztof Karoń o UPADKU Kościoła! Kto chce zniszczyć katolików? Cz.1

https://www.youtube.com/watch?v=lk-W9xYoNBs

Wojciech Dobrzyński: Plan Balcerowicza to agresja banksterów i korporacji, dziś białoruska powtórka

https://www.youtube.com/watch?v=A10VRYV4wiM

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Gość

Dobrze prawisz przyjacielu,

Dobrze prawisz przyjacielu, media sprzedane - Polacy sprzedani mózgi wyprany. O wszystkim wiadomo , Ale nie myślałem że aż tyle ludzi da się zwieść bestii 

Portret użytkownika baca

całkiem ciekawy może być ten

całkiem ciekawy może być ten majdan na Białorusi... Rosja wystawi zielone ludziki, czyli specnaz i kozaków z pejczami a Sorosz antifę, te topless prostytutki no i obowiązkowo zboczeńców poprzebieranych za kobiety... w razie ostrego konfliktu protezy narządów płciowych, peruki i szminki będą wymiatane spod najdalszych sprzętów Smile

 

Portret użytkownika S

Sąd ogłosił, że protest jest

Sąd ogłosił, że protest jest legalny i odbędzie się jutro. Tak trzymać i oby jak najwięcej takich protestów. W Polandzie podobno też się ludzie w końcu ruszyli Smile

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Hurysa

Wagner został zdjęty i oddany

Wagner został zdjęty i oddany ruskim, bo byli tak głupi że sami prawie oddali się w ręce amerykanom. A to oznaczałoby blamaż rosji i zeznania wagnera przeciwko rosji. Ot i tyle prawdy. 

Portret użytkownika inzynier magister

Podejrzewam że Kaczyński,

Podejrzewam że Kaczyński, Morawiecki i inni z gazety Niezależna.pl wierząże w Polsce jest dobrobyt ! Oni siedzą w swoich domach, mają wszystkiego w brud i wydaje im się że jest w Polsce dobrze ! A jak się człowiek rozejrzy to bieda z nędzą, a młodzi uciekają z Polski ! To samo czeka Białoruś jeśli się nie opamiętają bo zachodnie korporacje szatańskich hitlerowców NWO już czekają żeby ich ograbić tak jak Polskę w 1989 ! W Bogu Jedynym Chrystusie nadzieja dla Polski i Białorusi !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Daniel34

To czas iść do roboty

To czas iść do roboty pasożyty a nie od rana do wieczora klepiecie te swoje debilne tematy o Pandemi jakoś milionom Polaków byt się polepszył mają pracę, zarobki poszły w górę jest opieka na rodziną 500+ o czym mogły tylko marzyć starsze pokolenia . Oczywiśćie nie piszczcie o rozdawnictwie  bo nic tak nie wkuźwia jak wasze lewicowe przyzwolenie na wszystkie afery lewicowe i miliardy rozkradzione . A ty inżynier dupa w troki i do roboty kto chce niech jedzie gdzie chce mnie wystarczy te kilka tysięcy co miesiąc ,za darmo nie ma nic . NIEROBY DO ROBOTY!!

Portret użytkownika Rudy 102

Zgadzam się w 299%, większość

Zgadzam się w 299%, większość tu komentujących to trolle siędzące tu 24h/7 dni w tygodniu, nieroby wszystkich posłałbym do psyhiatryka...

Strony

Skomentuj