Czerwone Słońce i pomarańczowe niebo jak na Marsie, zszokowało mieszkańców Wysp Brytyjskich

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj mieszkańcy dużej części Wysp Brytyjskich mogli zaobserwować niezwykłe zjawisko. Niebo stało się nagle pomarańczowe i nawet słońce świeciło przez te dziwne chmury na czerwono. Zaskoczeni ludzie patrzyli na to oz niedowierzaniem, a niektórzy sugerowali, że czują się jak na Marsie.

 

 

Prawdopodobnie to Dziwne zjawisko ma związek z nadejściem huraganu Ophelia, który już uderzył w wybrzeże Irlandii. Niesamowita kolorystyka nieba spowodowała, że wiele osób patrzyło w zdumieniu na to co stało się z niebieskim zwykle niebem. Szczególnie niesamowicie wyglądało przez to zjawisko Słońce, które wyraźnie świeciło przez te  warstwy nieba w krwistym czerwonym kolorze. 

Źródło: Twitter

Rzeczywiście trudno było uniknąć w takich okolicznościach iście apokaliptycznych skojarzeń. Trzeba przyznać, że obrazki z Londynu i okolic są niezwykłe i faktycznie przypominają te, które przesyła od kilku lat, poruszający się po powierzchni Czerwonej Planety, łazik Curiosity. 

Źródło: Twitter

Taki niezwykły kolor nieba mogłaby spowodować na przykład zbliżająca się burza piaskowa, ale w tym przypadku było to raczej coś innego. Obecnie najczęściej sugerowane wytłumaczenie dla tego fenomenu to pył z Sahary południowej Europy. Ogromne jego ilości zostały porwane przez potężny huragan Ophelia. Żywioł ten znalazł się rekordowo daleko na wschód na Atlantyku. Ogromny cyklon porwał masy powietrza znad Afryki wtłaczając je do Europy. To dzięki temu w Polsce możemy się cieszyć prawdziwie letnią pogodą.

Źródło: Twitter

Pomarańczowe niebo nad Wielką Brytanią jest zatem anomalia powiązane z ogromnymi ruchami mas powietrza. Mieszkańcy mogą się teraz spodziewać opadów z tym pyłem,co będzie skutkowało tym, że po pomarańczowym niebie, mogą tak wkrótce wyglądać ich ulicę i zaparkowane samochody. Pozytywnym aspektem przygnania przez wiatr aż takiej ilości pyłu znad Sahary może być na przykład użyźnienie gleby.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Oficjalna żydo-nauka

Oficjalna żydo-nauka dotychczas zawsze twierdziła że czerwone zachody słońca są zwiazane z zanieczyszczeniem powierza. Dlatego nie wiem po co trole błaznujecie? Ot tak dla samej sztuki. Można by to zagadnienie jakoś analizować ale po co.

Portret użytkownika Dawid156

Niby nie ma zadnego problemu

Niby nie ma zadnego problemu tylko ,że ja takie czerwone Słońce( niesamowite!) było dzisiaj na 2 godziny przed zachodem Słońca widziane na całym Trójmiastem!!!!!.Czegoś takiego w ciągu moich 60 lat zycia nigdy nie widziałem.Oczywiście mogłem na to dziwne Słońce patrzyć be okularów.

Przypade, może albo nie ale 4 dni temu minęło 100 lat od cudu Słońca w Fatimie

Strony

Skomentuj