Orkan Francis wywołał liczne powodzie w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: StrainsMediaTV (Youtube)

Front burzowy Francis uderzył w Wielką Brytanię i Irlandię jeszcze we wtorek i przyniósł ze sobą falę ulewnych deszczy. Następujące na jego skutek powodzie, uszkodziły setki nieruchomości, spowodowały dziesiątki akcji ratunkowych i zaginięcie dwóch osób. W porywach wiatr sięgał tam od 79 km/h do 125 km/h.

 

Powodzie i zwalone drzewa zniszczyły wiele osiedli mieszkalnych. Gruz zablokował również drogi i linie kolejowe, znacznie utrudniając podróż. Policja szukała dwóch zaginionych osób, które jak się obawiano, wpadły do ​​wezbranej rzeki Taff. W St. Clears w Carmarthenshire po podniesieniu się poziomu rzek straż pożarna uratowała dziewięć osób i dwa psy z zalanego kempingu. Wszystkich wczasowiczów zabrano na kwaterę. 


Około 30 innych osób zostało również ewakuowanych z zalanego terenu karawany w Narberth w Pembrokeshire. W Llanelli i Neath wiele domów zostało zalanych przez powodzie. Most M48 został zamknięty w obydwu kierunkach z powodu prędkości wiatru. Ostrzeżenia powodziowe nadal obowiązują w Szkocji, Walii i Anglii. Biuro Meteorologiczne prognozuje poprawienie się sytuacji dopiero dzisiaj.


 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Px

Co za bzdrury i jest to

Co za bzdrury i jest to normalne i efektowne za razem.To zjawiska cykliczne i panikuje ten co mieszka z dala od brzegu.Osobiście polecam wycieczkę wtedy nad wodę zawsze spotka się kilkoro też to lubiących.Fakt trochę mało komfortowo i telepie po powrocie do domu ale widoki przepiekne.Własnie się rozpoczyna sezon szybiej w tym roku i w tej chwili też ładnie faluje:-)

 

Skomentuj