W kosmosie odkryto kolejną gwiazdę, której zmiany jasności mogą sugerować obecność obcych

Kategorie: 

Źródło: NASA

Naukowcy powiadomili o intrygującym odkryciu. Około 440 lat świetlnych od Ziemi znajduje się gwiazda, która niespodziewanie straciła na jasności. Odległy czerwony karzeł przez jeden cały dzień emitował nawet o 80% mniej światła, po czym jego aktywność wróciła do normalności. To już kolejna znana nam gwiazda, której zachowania nie jesteśmy w stanie wyjaśnić.

 

Zespół badawczy namierzył gwiazdę, którą nazwano EPIC 204376071. Podczas długich obserwacji nie zauważono niczego szczególnego – wyjątkiem był jeden dzień, w którym tajemnicza gwiazda, z nieznanej do końca przyczyny, wyraźnie przygasła, po czym jej jasność powróciła do normy.

EPIC 204376071 - źródło: NASA/WISE

Dla porównania, słynna gwiazda Tabby (EPIC 8462852) charakteryzuje się nieregularnymi spadkami jasności, które jednak sięgały maksymalnie 22%. Tymczasem gwiazda EPIC 204376071 niemal zgasła i był to tylko jeden taki przypadek.

Źródło: 123rf.com

EPIC 204376071 posiada 16% masy Słońca, około 63% średnicy i zaledwie 3% jasności. Jest to zatem mała, ciemna i chłodna gwiazda o niewielkiej masie, która posiada cechy typowe dla czerwonego karła.

Naukowcy porównali ją do gwiazdy KIC 10403228, odkrytej w 2017 roku, która również niespodziewanie straciła na jasności. Badacze przypuszczają, że te dwa przypadki mogą mieć wspólny mianownik – może nim być obecność planety lub planet z systemem pierścieni. Astrofizycy spekulują, że takie ciało niebieskie mogłoby powodować zakrzywienie światła. Jednak dotychczas poznaliśmy tylko trzy takie migające gwiazdy i tak naprawdę nikt nie wie, co powoduje ich nieoczekiwane spadki jasności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MDG

Są przygłupy co wierzą, że

Są przygłupy co wierzą, że ziemia jest płaska (HAHAHAH LOL), są debile co wierzą, że szczepionki szkodzą (HAHAHAH LOL), są tłumoki co wierzą, że chemitrails istnieją, na świecie mamy reptilianów, że istnieje NWO, że rosja jest mocarstwem (HAHAHAHAH LOOOOOL) czy też, że obcy istnieją.

Portret użytkownika Kangur.

Są też psychicznie chorzy,

Są też psychicznie chorzy, którzy na coś, czego nie rozumieją, reagują histerycznym śmiechem: "(HAHAHAH LOL)"

Nie nasz wrażenia MDG, że twój "wszechświat" się kurczy, ściany do siebie przybliżają, za oknem jest okropna mgła, a drzwi wydają się płonąć...?

Znalezione obrazy dla zapytania przerażony wariat

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jest też jeden przygłup,

Jest też jeden przygłup, który zwie się mdg i który, gdyby pobierano podatek za powierzchnię mózgu, otrzymałby zwrot, hehehehe! 
PS: Jeżeli Rosja okopała zad uSSmanowi w Syrii, to czym jest, jak nie mocarstwem? Hehehehe! Pogódź się z faktami, trollno.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Omikron Aquilae kilka lat

Omikron Aquilae kilka lat temu w ulamku sekundy na moich oczach zniknęła i nikt z astronomów jakoś nikt tego nie zauważył i larum nie podnosi...Moim zdaniem na orbitach w/w gwiazd albo krąży rumosz pochodzący ze zderzenia planet kompletnie w tym kataklizmie rozbitych albo rumosz z planet rozerwanych silami pływowymi, coś jak nasz Pas Asteroid między Marsem a Jowiszem, tyko znacznie gęściej zaśmiecony...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Strony

Skomentuj