Podczas trzęsienia ziemi niebo nad Meksykiem rozświetliły jasne błyski

Kategorie: 

Źródło: Virales Chile CL/Youtube

Wielu naocznych świadków najsilniejszego od ponad stu lat trzęsienia ziemi w Meksyku donosi o tym, że tuż przed trzęsieniem ujrzano jasne, różnokolorowe błyski na niebie. Zjawisko można zobaczyć na nagraniach, które są dostępne w sieci.

 

Istnieje przypuszczenie, że błyski na niebie miały związek z wytworzeniem się podczas trzęsienia ziemi pola elektrycznego. Kolejna teoria jest taka, że światło powstało w wyniku pocierania się o siebie skał. Póki co brakuje jednak jednoznacznego uzasadnienia. 

 

To nie pierwszy raz, gdy obserwuje się takie zjawisko. Pojawiło się ono między innymi podczas trzęsienia ziemi w Syczuanie w 2008 roku, w Peru w 2007 roku, a także w Chile w 2010 roku. Często występuje ono przed trzęsieniem ziemi lub w jego trakcie. Naukowcy uważają, że rozwikłanie sposobu powstawania tajemniczych błysków może pomóc w prognozowaniu tych kataklizmów.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika krzysiek12345

Jasne blyski na niebie, to

Jasne blyski na niebie, to zwykle zwarcie trafo, nawet widac ze w pewnym momencie wylacza sie zasilanie. Nie ma to jak z igly robic widly, no ale czego po takim portalu sie mozna spodziewac. Tylko straszenie kometami, wojna i kupa reklam o powiekszeni czlonka, hahaha.

Portret użytkownika magi74

Dziwne to wszystko. Mam

Dziwne to wszystko. Mam wrazenie, ze to jakas proba skupienia uwagi na jednym a odwrocenie uwagi od drugiego. Skoro Angi zaprasza kolejny milion nierobow, nalezy oczy Europy skierowac w tym czasie na cos innego. 

Byc moze to tylko moja wyobraznia ale uwazam, ze zdecydowanie duzo sie wydarzylo

Portret użytkownika anonim

Odwracanie uwagi jednym na

Odwracanie uwagi jednym na pozór ciekwszym zjawiskiem, od drugiego (praktycznie istotniejszego) jest typową techniką manipulacji. I nie mówie tu o manipulacji jakiś "elit" czy kogo tam chcecie. Tak sie zwyczjnie manipuluje ludzi. Dla przykładu, jesteśmy straszeni Koreą, po to aby nie skupiac się całkowice na przybyszach zza morza. Rzecz prosta i jasna - strach rządzi ludźmi. Ludzie pod wpływem strachu są bardziej ulegli. 

Skomentuj