Huragan Judy uderzył w Wielką Brytanię, są pierwsze ofiary

Kategorie: 

Tak jak donosiliśmy przed dwoma dniami na Europę uderzył niebezpieczny front pogodowy. Wszystkie wiadomości z Wysp Brytyjskich skupiają się na opisywaniu skutków uderzenia cyklonu atlantyckiego, który przekształcił się już w huragan pierwszej kategorii.

 

Wiatr osiąga prędkość do 33 metrów na sekundę. Pierwsze uderzenie żywiołu nastąpiło w południowo-zachodniej Anglii i Walii. W najbliższych dniach huraganowy wiatr dotknie prawie całe terytorium Wielkiej Brytanii. Już teraz nie kursują promy i wstrzymano kilkadziesiąt lotów z lotniska Heathrow. Zamknięto też niektóre autostrady.

 

Pierwszą ofiarą huraganu Judy został czteroletni chłopiec, którego zmyła do wody wielka fala. Dziecko zaginęło na wybrzeżu Anglii w pobliżu miasta New Haven. Władze i firmy ubezpieczeniowe apelują do mieszkańców o zachowanie rozsądku i zabezpieczenie dobytku. Zwraca się uwagę na potrzebę sprawdzenia odpływów wody z posesji a także sugeruje się przeniesienie kosztownego sprzętu na wyższe piętra. Spodziewane są ulewy do 40 mm deszczu.

 

Cały czas padają porównania tego huraganu do podobnego, który uderzył w Wielką Brytanie w 1987 roku. Jego siła jest podobna, więc można się spodziewać porównywalnej skali zniszczeń. Wtedy w Wielkiej Brytanii i Francji śmierć poniosły w sumie 22 osoby.

 

Wszystko wskazuje na to, że ścieżka przejścia huraganu Judy będzie przebiegała dalej na południe niż wcześniej sądzono. Już teraz wiadomo, że na huraganowy wiatr i ulewy muszą być przygotowani mieszkańcy południowej Anglii, północnej Francji, Belgii i Holandii. Wstępne informacje wskazują na to, że huragan w zapewne nieco słabszej formie dotrze również do naszego kraju. Nad Morzem Bałtyckim może dojść do wichur o sile wiatru wynoszącej w porywach nawet 120 km/h.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika TomaszP

Ciekawe, że w angielskich

Ciekawe, że w angielskich mediach nic z tego nie ma. Tutaj mówi się o 2 ofiarach - 17-latce zgniecionej w karawanie i dziadku w aucie (oboje - ofiary drzew, nic o chłopcu). Także można zauważyć pewne "rozczarowanie" siłą wiatru - mówi się, że to nawet nie huragan, nic jak to w 1987. Nie widać żadnych szans na najbliższe dni wiatru, MET Office podaje, że jutro wiaterek będzie już w Dani i Holandii. Nic się też nie przesunęło na południe - w Devonie (na samym szczycie południowej Anglii) dzisiaj 30mph wiaterek i intensywne, krótkotrwałe deszcze przeplatane słońcem! (a miało być tak pięknie, wolne od pracy i kaska za nicnierobienie).
To jak to w końcu jest - totalny MATRIX, oczy widzą ściemę a autor tego tu pisze prawdę?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem