Orkan coraz bliżej Polski. Prędkość wiatru może przekraczać 120 km/h

Kategorie: 

Huragan św. Judy zwany też orkanem, wyrządził już spore zniszczenia na zachodzie Europy. Początkowo sądzono, że zjawisko dotknie Wielkiej Brytanii i Skandynawii, ale po zmianie jego trajektorii okazało się, że zjawisko dotknie północną Francję, Belgię, Holandię, Niemcy i oczywiście Polskę.

 

W Anglii i Walii ponad 250 tysięcy gospodarstw domowych było pozbawionych energii elektrycznej. Jedna z brytyjskich elektrowni atomowych przełączyła reaktory w tryb gotowości spodziewając się trudności w odbiorze prądu. Po stronie francuskiej prądu pozbawionych było 75 tysięcy gospodarstw.

 

Rekordowe porywy wiatru zanotowano w Niemczech. Wciąż wzrastała jego prędkość, a w północnej części Niemiec odnotowano aż 173 km/h. W Holandii i w Danii momentami wiało 150 km/h. Orkan po zapuszczeniu się w ląd powinien jednak słabnąć.

 

Jeśli chodzi o Polskę to spodziewany jest wzrost prędkości wiatru od godzin nocnych. Najbardziej niebezpiecznie będzie na wybrzeżu gdzie wiatr może przekraczać w porywach 120 km/h. W głębi lądu nie powinno jednak dochodzić do aż tak dużych wichur, ale meteorolodzy nie wykluczają wiatru do 80 km/h.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika zxcvbnm

Niedawno pisałem o "Cyklonie

Niedawno pisałem o "Cyklonie Bałtyckim" jaki powstanie. Wprowadzam aktualizację: Cyklon nie uformuje się nad Gotlandią, lecz niedaleko wysp anlandzkich. To oznacza jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo napływu PA po zmianie klimatu niż przedstawiłem to w pierwszej wersji.

Portret użytkownika darmi

Szczegółowe informacje

Szczegółowe informacje możecie śledzić także tu: http://forum.lowcyburz.pl/viewtopic.php?f=640&t=7542&p=96470#p96470
Japończycy też nie mają teraz lekko tu: http://forum.losyziemi.pl/forum/viewthread.php?thread_id=349&pid=26913#post_26913
Do tego to co dzieje się w kosmosie + dalej Słońce. Wzmożona aktywność wulkaniczna, coraz więcej lokalizowanych ciepłych źródeł ciepłej wody, osuwiska ziemi, obruszające się duże fragmenty gór czy skał, leje kresowe występujące na całej półkuli Ziemskiej, dziwne zachowania zwierząt morskich lądowych, ptaków także ludzi :).Tylko w tym roku wpadło już w naszą atmosfęrę blisko 60-70 obiektów pochodzących spoza Ziemi (czytamy meteoryty,komety? itp),coraz więcej martwych ryb nie tylko w morzach, jeziorach ale także w rzekach - ( oficjalnie mówić nam będą że to zatrucie akwenow wodnychlub "naukofffcy" oznajmią że co VIRUS ),już oficialjnie mówią o GOLFSZTORMIE tracącą energie, i taki bonus FUKUSHIMA na którą światowe rządy nie reagują,(jakby wszyscy wiedzieli, że są inne priorytety a ratowanie akwenów wodnych nic już i tak nie pomoże )http://www.realfarmacy.com/fukushima-radiation-your-days-of-eating-pacific-ocean-fish-are-over-or-worse/dziwne anomalia pogodowe,(wystarczy przestudiować tą strone o 1 stycznia po dzisiejszy dzień)przbiegunowanie tu i tam, wzmożona aktywność ludzi, którzy uprawiają sport, ludzie którzy nie pomyśleli by o rowerze zachowują się jak sportowcy itp. Zachowania ptaków są bardzo interesujące, w moim ogrodzie ostatnio wylądowało stado ptaków które pierwszy raz widziałem w takiej liczbie - ogródek jak każdy inny.Gdzieś leciały i postanowiły spocząć tu.
HTX pisał : "Globalna mobilizacja zdaje sie potwierdzac, ze cos (nie)ciekawego nas czeka na pewno. Tutaj nic nie dzieje sie przypadkiem." Nie da się ukryć coś jest niezrozumiałego, dla tych któzy mają szeroko otwarty umysł. (coś ukrywają)
jur fan napisał:
Czołem wszystkim nam. Martwią mnie te chyba łączące się ze sobą tematy.
1. Wzrost temperatury wszystkich planet Układu Słonecznego (info. było jakieś 2 lata temu).
2. Rosnąca aktywność wulkanów i "pobudka" tych jakoby wygasłych.
3. Zanik warstwy ozonowej w atmosferze ("dziury" są już praktycznie nad wszystkimi państwami"). Stąd jak sądzę akcja "Chemtrails".
4. Budowa sporej liczby schronów w różnych państwach świata.
5. Przygotowania FEMA do rozwiązania problemu dużej liczby zwłok.
6. Ćwiczenia w USA z alarmowym wyłączeniem elektrowni i sieci energetycznych.
7. Przygotowania do rozruchów na masową skalę.
Moja konkluzja : zbliżamy się do jakiegoś wydażenia o skali globalnej (Globalne Wymieranie).
Pozdrawiam jednak z optymizmem wszystkich forumowiczów i odwiedzających zmianynaziemi.pl
I jeszcze pytanie pod rozwagę, czy naprawdę nic nietypowego się nie dzieje na Ziemi i Kosmosie ?
Również pozdrawiam.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem