Kardynałowie poprosili papieża Franciszka o wyjaśnienia w sprawie dokumentu Amoris laetitia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od niepamiętnych czasów nie było takiego zamieszania jakie wprowadził w Kościele Katolickim jezuita Jorge Bergoglio wybrany na papieża Franciszka. Jego postępowe poglądy wywarły potężne piętno na całym kościele i spowodowały powszechną konsternację duchowieństwa i wiernych. Jej wyrazem jest list kardynałów proszących o wyjaśnienia jak rozumieć papieską adhortację Amoris laetitia.

 

Jeszcze we wrześniu, kardynałowie: Walter Brandmüller, Raymond Burke, Carlo Caffarra i Joachim Meissner zwrócili się do papieża z prośbą o wyjaśnienie sformułowań zawartych w Amoris laetitia. Ich zdaniem są one niejednoznaczne i budząc poważne zaniepokojenie zarówno wśród duchownych, jak i wiernych. Zastrzeżenia są poważne ponieważ jest mowa o konflikcie między nauczaniem papieża, a tradycją kościelną.

Pierwsze pytanie dotyczy możliwości udzielania sakramentu komunii świętej również rozwodnikom nie pozostającym we wstrzemięźliwości seksualnej. Pozostałe pytania dotyczyły implikacji takiego dopuszczenia w kontekście rozumienia istoty grzechu i nauczania poprzednich papieży w tym zwłaszcza Jana Pawła II. Kardynałowie pytają wprost czy to co mówili poprzedni papieże i to od średniowiecza, teraz już się nie liczy?

LIst w tej sprawie wysłano już 19 września, ale do dzisiaj brak odpowiedzi. Jednak papież Franciszek będzie musiał jakoś zaradzić temu kryzysowi bo chowanie głowy w piasek to nie jest metoda. Trudno jednak oczekiwać, że Bergoglio wyjawi dlaczego próbuje zmienić kościół na kształt jakiejś lewicowej organizacji. Doszło już do tego, że zniecierpliwieni kardynałowie zamierzają sami wypowiedzieć się na temat interpretacji kontrowersyjnych zapisów, aby zakończyć w ten sposób okres dezorientacji wiernych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Ja to go nawet polubiłem. 

Ja to go nawet polubiłem. 

Należy pamiętać, że rozkład kościoła katolickiego od wewnątrz zapoczątkował II sobór watykański. A wszyscy kolejni papieże, z umiłowanym Wojtyłą-Katzem, karmili tego konia trojańskiego. Francesco stawia tylko kropkę nad "i". I trzeba przyznać, że robi to z nieudawanym wdziękiem przebranego za księdza jezuity:)

Wolę już jego przedstawienie, niż patetyczne gadki typu : " Nie lynkajcie sie "

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika excar

Dla mnie Watykan był

Dla mnie Watykan był rozłożony od początku. Poczet papieży w którym są mordercy, rabusie ,truciciele,dewianci seksualni,sutenerzy. Był papież 17letni ,był taki co 2 razy był papieżem. Był taki co kazał wykopać z grobu swojego poprzednika i urządził sąd na gnijącym truchłem...współczuję sędziom i obserwatorom Smile Nie ma b ardziej odrażającej historii niż chronologia papiestwa

Portret użytkownika Juda

Papież Franciszek jest w

Papież Franciszek jest w porządku, bardzo go lubię. Rozbija mury w przedziwny sposób którego można mu tylko pozazdrościć. To jest prawdziwy człowiek od Boga. Życzę mu by się nie poddawał i nie ulegał naciskom. Jego poczynania trafiają celnie w serca ludzi.

Strony

Skomentuj