Papież Franciszek może się okazać "fałszywym prorokiem" dla kościoła

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od czasu wyboru na głowę kościoła katolickiego kardynała Bergolio z Argentyny, jako papież Franciszek stał się ogólnoświatowym celebrytą. Po jego panowaniu obiecywano sobie bardzo wiele, ale główne zadanie jakie przed nim postawił jeszcze papież Benedykt XVI to oczyszczenie "stajni Augiasza" zwanej Watykanem. Czy jednak papież jezuita jest do tego zdolny? Czy też jego pontyfikat ma jakieś inne cele?

 

Zaczyna się pojawiać coraz więcej opinii, że papież Franciszek kościoła nie odnowi, a najwyżej go zniszczy. Chwilowy kurs na konserwatyzm obrany przez Benedykta XVI i skutkujący zbliżeniem do tradycjonalistów z Bractwa Piusa X, raczej się skończył. Teraz w kościele nadeszły czasy postępu, a to nie wróży za dobrze dla ciągłości religii. Islam czy buddyzm, nie zamierzają się zmieniać, bo to tak jakby podkładać materiał wybuchowy pod fundament religii jakim jest wielowekowa tradycja.

 

Są liczne siły, które chcą zniszczyć kościół, postrzegając go jako instytucję opierającą się postępowi serwowanemu przez nowożytnych komunistów. Papież Franciszek, który powinien stać na straży wartości chrześcijańskich, wykonuje ruchy, które trudno nazwać inaczej niż objawami słabości, a wręcz obstrukcją. Środowiska homoseksualne raz za razem przytaczają jego kontrowersyjne wypowiedzi, które mają rzekomo wskazywać, na akceptację  przez kościół dla ich nietypowych upodobań seksualnych.

 

Do teraz nie milkną też kontrowersje po ostatnim synodzie biskupów, który de facto zapowiadał rewolucyjne zmiany w Kościele. Chodziło przede wszystkim o dopuszczenie do sakramentów osoby rozwiedzione i homoseksualistów. Podobno optowała za tym część hierarchów z papieżem na czele. Ostatecznie do tego nie doszło, ale doktryna została nadkruszona i następnym razem będzie już łatwiej dokonać tych zmian.

Wczoraj Franciszek znowu oświadczył coś kontrowersyjnego. Z jego słów wynika, że zwierzęta też idą do nieba, co oznaczałoby, że mają duszę, a to już wbrew naukom kościoła. Co począć z takim papieżem? Można wzruszyć ramionami, ale jego parcie na zmiany może być zgubne dla całego kościoła, dlatego Katolicy coraz częściej sprzeciwiają się jego pomysłom na ewolucję.

 

Już Sobór Watykański II był katastrofą, która trwa do dzisiaj, ale postawienie na jeszcze dalej idące zmiany może spowodować odwrócenie się części wiernych i schizmę, dużo większą od tej, wywołanej swego czasu przez francuskiego biskupa Marcela Lefebvre'a. Papież musi sobie z tego zdawać sprawę i jeśli dalej będzie próbował zawracać tradycję, to albo nie rozumie jakie mogą być tego skutki, albo wręcz przeciwnie, robi to konsekwentnie właśnie z tego powodu.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika multivita

A gdzie w naukach Jezusa jest

A gdzie w naukach Jezusa jest mowa, że czlowiek ma jakąs duszę? Jedyne co ciągle przewija sie jego naukach, to życie wieczne, a nie jakaś dusza, ktora po śmierci ciała gdzieś tam funkcjonuje. Jeśli kościół wygaduje takie brednie o duszy, że tylko człowiek z resty zwierząt ją ma, to może faktycznie lepiej będzie jak upadnie.

Portret użytkownika prostopopolsku

Duch Święty

Duch Święty globalizacji
Przecież głównym zadaniem papieża Franciszka, jest nie tylko głoszenie ubóstwa, ale ułatwianie drogi do niego. Nie zapominajmy wielkich zasług  jego dwóch poprzedników na drodze do ubóstwa. Im wszystkim podpowiada niezmiennie Duch Święty globalizacji, lichwa.
Mało kto troszczy się o ubóstwo z takim oddaniem, jak lichwiarze, najwięksi sprzymierzeńcy tego papieża. A jeśli odbierze się ludziom nawet wodę, to cóż stoi jeszcze na przeszkodzie do globalnego ubóstwa, tego ideału obecnego papieża ?.

Portret użytkownika Polpaw

Katolicka korporacja jest

Katolicka korporacja jest utworzona przez polityków i szatana. Szatan ukradł rozrastający się zbór chrześcijan w Rzymie i przekształcił go w religijno-polityczny SYSTEM, aby mieć wiernych pod własną kontrolą. Teraz poprzez KK starają się o jedną religię świata - dla wielkiego oszustwa, przepowiadanego w objawieniu Jana.
Prawdziwa Ewangelia to : przez wiarę zbawieni jesteście, Boży to Dar, nie z uczynków, bo On w Chrystusie złożył jedyną i doskonałą Ofiarę, okup za grzechy. Tylko on zatem może być pośrednikiem.
List do Rzymian -Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
Zgodnie z dziejami apostolskimi - od 2:17 - miały być ukazane znaki na ziemi, w czasie "ostatecznym". 
Dzięki technice można je zobaczyć z, zachęcam do studium wierzących i „wątpiących”-  https://www.youtube.com/watch?v=SLQZ2AtJTrA  

Strony

Skomentuj