Kardynałowie poprosili papieża Franciszka o wyjaśnienia w sprawie dokumentu Amoris laetitia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od niepamiętnych czasów nie było takiego zamieszania jakie wprowadził w Kościele Katolickim jezuita Jorge Bergoglio wybrany na papieża Franciszka. Jego postępowe poglądy wywarły potężne piętno na całym kościele i spowodowały powszechną konsternację duchowieństwa i wiernych. Jej wyrazem jest list kardynałów proszących o wyjaśnienia jak rozumieć papieską adhortację Amoris laetitia.

 

Jeszcze we wrześniu, kardynałowie: Walter Brandmüller, Raymond Burke, Carlo Caffarra i Joachim Meissner zwrócili się do papieża z prośbą o wyjaśnienie sformułowań zawartych w Amoris laetitia. Ich zdaniem są one niejednoznaczne i budząc poważne zaniepokojenie zarówno wśród duchownych, jak i wiernych. Zastrzeżenia są poważne ponieważ jest mowa o konflikcie między nauczaniem papieża, a tradycją kościelną.

Pierwsze pytanie dotyczy możliwości udzielania sakramentu komunii świętej również rozwodnikom nie pozostającym we wstrzemięźliwości seksualnej. Pozostałe pytania dotyczyły implikacji takiego dopuszczenia w kontekście rozumienia istoty grzechu i nauczania poprzednich papieży w tym zwłaszcza Jana Pawła II. Kardynałowie pytają wprost czy to co mówili poprzedni papieże i to od średniowiecza, teraz już się nie liczy?

LIst w tej sprawie wysłano już 19 września, ale do dzisiaj brak odpowiedzi. Jednak papież Franciszek będzie musiał jakoś zaradzić temu kryzysowi bo chowanie głowy w piasek to nie jest metoda. Trudno jednak oczekiwać, że Bergoglio wyjawi dlaczego próbuje zmienić kościół na kształt jakiejś lewicowej organizacji. Doszło już do tego, że zniecierpliwieni kardynałowie zamierzają sami wypowiedzieć się na temat interpretacji kontrowersyjnych zapisów, aby zakończyć w ten sposób okres dezorientacji wiernych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika fix

Nie znam historii kosciola.

Nie znam historii kosciola. Cos czyt., ze trafila sie nawet kobieta papiez. Szkoda, ze w obecnych czasach kobiety nie moga na to stanowisko startowac. Sadze, ze kosciol by skorzystal. A tak, mamy co mamy.balagan.

Portret użytkownika fix

Oczywiscie, ze wg ciebie by

Oczywiscie, ze wg ciebie by nie skorzystal.jestes krotkowzroczny.patrzysz z pkt widzenia faceta prawdop. Skoro kobiety obecnie moga pojsc do wojska, to nie kumam czemu nie moga odprawiac mszy i spowiadac.dopoki tego nie wyrowna kosciol.bedzie strata. Juz teraz wielu ludzi odwraca sie, nie ma czasu. Kobiety dalyby nowy powiew wiary.sa bardziej zdeterminowane, zeby o cos walczyc. Ale nie, najlepiej zostawic dla nich tylko zakon.

Zreszta nie zdziwie sie, gdy za kilkanascie lat to sie zmieni.

 

Portret użytkownika N1KT

Jak nie owija ? jak owija...

Jak nie owija ? jak owija...
Jedzonko GMO z kanady już w produkcji - podlewane wodą pitną takiej jakości że aż raki wychodzą na ciele jak grzyby po deszczu...
https://www.youtube.com/watch?v=o3CNM-PoEsg
Warto oglądnąć kilka filmów z tego kanału YT...
Wszyscy kościelni wiedzą doskonale o Fukushimie i apokalipsie od tego - to wszystko co kościół robi to ciągle powtarza to samo jak: "sleep - stay asleep - sleep - stay asleep - dawaj kasę i śpij - sleep - twój Bóg to kasa i kupa gadzetów, a tak naprawdę śmieciów... Niewolnicy panów...

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Nie chce mi się pastwić nad

Nie chce mi się pastwić nad Bergoglio bo ten pan wyczerpał już wszystkie możliwe słowa krytyki tylko zastanawiam się jak duchowny, inteligentny i wykształcony człowiek który kiedyś wspierał narodowy reżim wojskowy w Argentynie mógł zmienić poglądy o 180 stopni. No chyba że zmienił jedynie oficera prowadzącego...

 

Strony

Skomentuj