Papieżem został Jorge Bergoglio z Argentyny i przyjął imię Franciszek

Kategorie: 

Źródło: www.ekkonoticias.com.ar

Na balkonie loży błogosławieństw znajdującej się na Placu Świętego Piotra pojawił się nowy papież. Jest to wybór sensacyjny. Kardynałowie wybrali na papieża Jezuitę, kardynała Jorge Bergoglio. Nowy Ojciec Święty ma 76 lat i jest Argentyńczykiem. Do tej pory pełnił funkcję arcybiskupa Buenos Aires.

 

W pierwszych słowach papież Franciszek powiedział, że kardynałowie znaleźli go na końcu świata. Nowy papież zmówił tez modlitwę Ojcze Nasz w intencji papieża emerytowanego, Józefa Ratzingera, którego nazwał Benedyktem XVI, emerytowanym biskupem Rzymu. Następnie Franciszek  pobłogosławił zgromadzony tłum.

 

W Kurii Rzymskiej nadchodzą zmiany, ale nie wiadomo, czy nie będzie to po prostu przejęcie Watykanu przez Jezuitów. Warto sięgnąć do informacji pojawiających się na temat kulisów abdykacji Benedykta XVI. Wiadomo, że przed nagłą informacją o rezygnacji papież odbył wielogodzinne spotkanie z przedstawicielami Zakonu Maltańskiego. Teraz okazuje się, że papieżem zostaje przedstawiciel innego zakonu, Jezuitów.

To oznacza oczywiście złoty czas dla Jezuitów, zakonu, który jest uważany za jedną z najpotężniejszych organizacji dzisiejszego świata. Trudno tak na gorąco ocenić, jakie będą konsekwencje tego osobliwego wyboru. Z jednej strony z pewnością zostanie to odebrane, jako pokłon w kierunku Ameryki Południowej, gdzie żyje przecież 40% wszystkich Katolików. Do tej pory nie było papieża z tego kontynentu.

 

Oczekiwany jest dłuższy pontyfikat i duże zmiany w Kurii Rzymskiej. Prawdopodobnie dojdzie do wymiany wielu długoletnich pracowników. Wszyscy oczekują zmian i odnowienia, ale przecież sam Bergoglio zajmował dotychczas wiele pozycji w Kurii, więc nie jest całkowicie spoza układu. Przekonamy się wkrótce czy zmiany, jakie nakaże papież Franciszek będą rewolucyjne czy tylko kosmetyczne.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika novy

 W obecnym roku mija też 240

 W obecnym roku mija też 240 lat od zlikwidowania zakonu jezuitów przez papieża Klemensa XIV.I właśnie teraz jezuita Franciszek I członek tego zakonu został papieżem.Co za ironia historii!
 
W obecnym roku 2013  mija też 500 lat od początów wyniszczania przez Hiszpanów pod wodzą Pizarro i Almagro Indian Inków z Peru.
 
 
Danuta Ignatiuk
 
 
 

Portret użytkownika D.I.

A cóż to za nowość?Zawsze od

A cóż to za nowość?Zawsze od dziecka wiedziałam,ze jest dwóch papieży:czarny i biały.
Proszę sobie coś sprawdzić:13 września 1972 miała miejsce wielka awaria na wyrzutniach rakiet dalekiego zasięgu  z glowicami nuklearnymi w dawnym ZSRR oraz w USA,kiedy to świat nagle stanął na krawędzi nuklearnej zaglady.
13 wrzesnia 1975 r.miała miejsce wielka awaria w reaktorze atomowym w Dubnie na Ukrainie niedaleko Lwowa,kiedy to polską ziemię rozrywało pod Sandomierzem, Staszowem i  blisko granicy polskiej z Ukrainą.
13 wrzesnia 1976 r. Było to samo! i td...
Wybuch reaktora atomowego w Dubnie nazywanego Czarnobylami z 26 kwietnia i drugiego 10-tego-do 13 maja 1986 r. to dalszy ciag dramatu Narodów.Zabili Europę i zabilli świat,zniszczyli ekosferę, stratosferę, ujęcia wód spożywczych,pola uprawne i powietrze,którym wszyscy oddychamy.
Polskimi prowokowanymi powodziami wypuścili zabójczy grzyb kropidlak do atmosfery,który wypłynął z cmentarzy z ludzkich zwłok,który  jest nieuleczalny,umierają młode pokolenia,całkiem nagle i są to przeważnie ludzie zdrowi.Ruchy powietrza wyniosły tę zabójczą bakterię wokół całej kuli ziemskiej.Czarne atomowe wody z Bugu i Wisły wpłynęły do Bałtyku a potem dalej do mórz Północnej Europy,na Ocean Atlantycki,do dziś przecież opływają wybrzeża Europy Zachodniej,Kanady,USA,część Afryki,część Ameryki Południowej.Na całą Azję, Arabię, Indie spadły radioaktywne deszcze i część wód wyparowała do atmosfery.Niektóre pierwiastki atomowe wiążą się z innymi w kilka minut,inne w kilka dni,w kilka miesięćy,w 30 lat...tylko Pluton i Uran ma dłuższy okres rozpadu.
A wielkie powodzie na świecie:Indie,Bangladesz itd...zrobiły to samo.
Świat teraz to jedna wielka bomba bakteriologiczna.
A ponad 30 lat już minęło. W USA jest to samo o czym nikt nie mówi.Kraje za Oceanem wyglądają tak samo.Ich wielka raza panów zabiła narody.
Raz czy dwa to mógł być przypadek, ale wydaje mi się ,że wiekszość tych 13-tkowych dat wygląda tak iż dawni naukowcy hitlerowscy wzięci do dawnego ZSRR przez Stalina brali celowy odwet za przegraną II w.św. 1939-45.Oni budowali te reaktory jądrowe Stalinowi.
Jeszcze w 2007r. rakiety z glowicami nuklearnymi RS-24 dalekiego zasięgu ponad 12 tys.km konstruował i wdrażał w życie Marcel Hess, jeśli nie potomek Rudolfa Hessa zbrodniarza wojennego to jego kuzyn.
Tak po II w.św. drwili z całych narodów.
A daty  z 13-tką to dziesieciolecia i stulecia polskiej  i obcej historii.
 
Danuta Ignatiuk
 
 

Portret użytkownika W pierwszych słowach

W pierwszych słowach papież

W pierwszych słowach papież Franciszek powiedział, że kardynałowie znaleźli go na końcu świata. hmm może tym właśnie słowom należałoby się przyjżeć - o jaki koniec świata mu chodziło, bo chyba nie Argentynę?

Portret użytkownika a mnie

A nie zastanawiało was nigdy

A nie zastanawiało was nigdy dlaczego niektórzy jasnowidze i wróżbici używali  lub używają w swoich przepowiedniach trudnych i niezrozumiałych do końca określeń?
Inspiracja Biblijnym jezykiem jakim np była napisana Apokalipsa wdł. św Jana?
Otóż powiem wam że tak, tyle że z tą różnicą że te z Biblii są prawdziwe i sie spełnią we właściwym i wiadomym tylko Bogu czasie i nie łudżcie sie nawet najbardziej świety człowiek na ziemi nie będzie znał ani dnia ani godziny, choć może będzie podejrzewał po znakach widzianych przez siebie że to już blisko.
Do czego zmierzam? Otóż każdy z nas może być nostradamusem pisząc takie rzeczy i tutaj przykład mojej przepowiedni na najbliższe 200 lat
"Ja wizjonerus wielki miałem widzenie w którym wielki kraj zza oceanu najedzie nieiwielki kraj chcąc go obalić i zagarnąć jego bogactwa"
I teraz powiedzmy że w tych 200 latach stany zjednoczone najadą jakiś kraj np koreę i co? Od razu ktoś by tą moją pseudo przepowiednie odkopał gdzieś w necie i byłoby wielkie łoł, on to przewidział itd.
A jeśli bym to przewidział to dlaczego nieopisałbym tego w jasny sposób czyli że usa najedzie koreę(jeśli miałbym prawdziwe jasnowidzenie) tylko opisałbym to w sposób uniwersalny używając czynnika prawdopodobieństwa tak że można by to w zasadzie dopasować do wszelakiej wojny czy interwencji wojskowej jaka by miała w tych 200 latach miejsce?
Tak samo mógłbym "przewidzieć" że w bliskich dniach (mogłoby to być przykładowo 10 dni do 100 lat- w zależności od interpretacji tego określenia) nastąpi potężne trzęsienie ziemi,będzie wiele ofiar a na ludzi padnie wielki strach.
I powiedzmy że takowe wystąpi faktycznie gdziekolwiek na świecie co da ten sam rezultat w reakcji ludzi co powyżej, podniosą się głosy - ojej on to przewidział itp.
Może ta geneza takich bzdurnych rzeczy jakich są tysiące w necie tu i tam dadzą wam do myślenia.
pozdrawiam 

Portret użytkownika D.I.

A ja jeszcze w 2010r.

A ja jeszcze w 2010r. sporządzałam wykaz powrotu komety Klemola, którą odkryto w 1965 r. w Argentynie,kometa ta powróciła teraz w tym roku 2013 , nazwali ja Panstarss i ponownie wspomniałam o niej 5 marca 2013 r;są wpisy u mnie na facebooku, a nie jestem wcale wróżką. Ponadto zrobiłam zestawienia powrotów 100-letnich cykli Templariuszy, a 17 III 2013 r. mija 699 lat od spalenia na stosie ostatniego wodza Templariuszy we Francji Jakuba de Molay.W przyszłym roku będzie to 700 lat od tego wydarzenia. Oprócz tego sporządziłam wykaz pond 400 ważnych wydarzeń w historii z dzienną datą 13 oraz 31, w tym z datą 13 V 1981-zamachem na papieża Jana Pawła II w Rzymie i stanem wojennym w Polsce z 13 grudnia 1981 r,który ukrywał prawdziwych zamachowców z Polski. Sama słuchałam będąc jeszcze młodą osobą utworu Zdzisławy Sośnickiej "Nie czekaj mnie w Argentynie",który był piosenką mojej nieżyjącej już babci.Film z Madonną i jej wykonanie powstało w 1996 r.,kiedy trwała wojna w Jugosławii.Wcześniej emitowano w Telewizji Polskiej film "Evita" z Fay Dunway. Trzeba umieć myśleć,a nie wróżyć z fusów.

Zestawienie o komecie Klemola,gdzie podałam miejsce jej pojawienia;Argentynę można znaleźć u nie na naszej klasie pod rokiem 2010,w marcu w rubryce komentarze.stąd pochodzi obecny papież Franciszek.
A inni mają takie służby, tyle władzy, wariomaty do ogłupiania ludzi,prasę do dezinformacji,testy na produkcję idiotów,psycholiki - a nie wiedzieli.A ja taka nikomu nieznana, no i proszę, co za wejście w historię.!

Ponadto w tym roku 2013 jest rocznica początku wymordowywania przez konkwiskadorów hiszpańskich pod wodzą Pizarro i Allmagro  Indian Inków z Peru oraz wyniszczania ich starej cywilizacji jeszcze po Indianach Majach z 10.000 r.sprzed naszej ery.
Jak obudzi się przeszłość teraz w Europie w r.2013?

 Danuta Ignatiuk
 

Portret użytkownika nv12

Piotr Rzymianin ?

Piotr Rzymianin ? ....
 
"Znaczące są także następne słowa Franciszka I: „Dobrze wiecie, że zadaniem konklawe było wybranie biskupa dla Rzymu. Wydaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata. Dziękuję wam za przyjęcie. Wspólnoto diecezjalna Rzymu, dziękuję wam”. Wbrew medialnemu szumowi, który traktował konklawe przede wszystkim jako wybory światowego przywódcy ponad miliarda katolików, nowy papież już na samym początku przypomina, kim jest: biskupem diecezjalnej wspólnoty Rzymu. I wyraża nadzieję: „Zaczynamy razem naszą wspólną drogę: biskup i lud. Jest to wędrówka Kościoła w Rzymie, który przewodzi w miłości. Módlmy się za siebie, módlmy się za cały świat”. Biskup i wspólnota, biskup i konkretny Kościół, który przewodzi w miłości. I kolejny znamienny gest. Franciszek I prosi: „Zanim Was pobłogosławię, módlcie się za mnie”, i pochyla głowę przed zgromadzonym na placu św. Piotra Kościołem.

Czy jest to „program” nowego pontyfikatu? Powrót do ewangelicznej prostoty oraz istotnej, a przesłoniętej przez historyczno-socjologiczne narośle, roli papieża: tego, który przede wszystkim służy Kościołowi w Rzymie i właśnie przez to może służyć jedności wszystkich Kościołów? Jeśli tak, czeka nas wielka, ewangeliczna rewolucja." (za "Tygodnikiem Powszechnym")

Portret użytkownika PiotrKa

WIKIPEDIA a podobnop

WIKIPEDIA a podobnop "skasowano" !!!! Oskarżenia o współpracę z juntą[edytuj]
W 2005 roku Bergoglio został oskarżony o współpracę z juntą w latach siedemdziesiątych XX wieku przy porwaniu jezuitów Orlanda Yoria i Francisca Jalicsa, będących jego podwładnymi[16]. Oskarżenie nie przedstawiło dowodów przestępstwa[17]. Bergoglio zareagował na zarzuty zaznaczeniem, że jego dyplomacja doprowadziła do uwolnienia porwanych[10][18]. O bierność Bergoglia wobec porywań dzieci opozycjonistów oskarżyła przyszłego papieża także organizacja Babcie z Placu Majów[19]. W 2012 roku Bergoglio przeprosił Argentyńczyków za postawę kleru podczas brudnej wojny, uznając za winnych juntę i lewicę[20].
Domniemaną współpracę Bergoglia z juntą opisał Horacio Verbitsky w książce El Silencio: de Paulo VI a Bergoglio: las relaciones secretas de la Iglesia con la ESMA (Cisza. Paweł VI i Bergoglio. Tajne stosunki Kościoła z ESMA)[21][22][23][24]. Reportaż oparty został m.in. na relacji Francisco Jalicsa[16]. Sam Jalics twierdził w swojej książce Ejercicios de meditación, że on i Yorio zostali wydani juncie przez Bergoglia[25]. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Adolfo Pérez Esquivel neguje związki Bergoglia z reżimem junty[19][26].

Portret użytkownika emu

Trochę sie dziwię,że nikt do

Trochę sie dziwię,że nikt do tej pory tego nie zauważył.....Ale "czarny papież" to ani nie kolor skóry, ani sutanny...ani nic materialnego...CZARNY TO KOLR ENERGII...!!! To sprawdzić może wielu....ale chyba nikomu sie nie chciało....ja sprawdziłem...

Portret użytkownika jack123

Nie wiem, ale mam wrażenie,

Nie wiem, ale mam wrażenie, że już kiedyś to wszystko widziałem. Owszem miewałem "deżawi". To jest jednak coś bardziej realistycznego. Patrząc na fotografię tego PANA ogarnia mnie strach, choć mam inne poglądy...Co wy na to?

Portret użytkownika Osafin

  Spelnilo sie proroctwo

 
Spelnilo sie proroctwo wybrano Czarnego Papieza
 
B.G. 13:13 - A czyni cuda wielkie, tak iż i ogień z nieba zstępuje przed oczyma ludzi na ziemię; 
 
CZAS CZARNEGO PAPIEŻA
 
Tajemnicą poliszynela jest istnienie w Watykanie szarej eminencji, Generała Jezuitów zwanego czarnym Papieżem. Taki stan rzeczy istniał do dnia wczorajszego, do czasu wyboru na Papieża innego Jezuity, Kardynała… W istocie jest on czarnym papieżem, tylko nie, jako szara eminencja (tą postacią jest nadal generał Jezuitów) a pierwszy Papież. Jeżeli brat zakonny (Generał zakonu) jest czarnym Papieżem to również, to kardynał z tego zakonu musi być określony takim mianem. Ma cechy wartości czarnej postaci.
 
Proroctwo się wypełniło mamy czarnego Papieża.
 
Co jeszcze w tej sprawie mówią inne proroctwa i co mówi sam Bóg, w treści swojego przekazu jakim jest Apokalipsa?
B.G. 13:13 - A czyni cuda wielkie, tak iż i ogień z nieba zstępuje przed oczyma ludzi na ziemię;
 
13-go wyświęcony na kapłana i 13-go wybrany na Papieża, czy nie szczególna zbieżność symboliki trzynastki. Werset „13 z 13 Roz.” mówiący o błyskawicy, która uderza w kopułę Bazyliki w momencie ogłoszenia decyzji o abdykacji Papieża cyt;- „tak iż i ogień z nieba zstępuje przed oczyma ludzi na ziemię”, jest proroctwem tego czasu. Dotyczy zmiany na tronie Watykanu, zmiany śmiertelnie rannej głowy kościoła, Papieża, który już sobie nie radzi na takiego, który jest wskazywany jako Bestyja.
 
13:3 - A widziałem jednę z głów jej, jakoby na śmierć zabitą; ale rana jej śmiertelna uleczona jest. Tedy się dziwowała wszystka ziemia i szła za oną bestyją.
Ta jedna z głów „jakoby na śmierc zabita” to abdykujący Papież, zastąpi go taki, za którym pójdzie „cała ziemia”, tu nazwany przez Boga Bestyją.

Spełniło sie proroctwo:  Dnia 13.03 2013. wybrano Czarnego Papieża.
 
 
Na czas wojny z Synem Boga - Jezuici przejmują pełnie władzy w Watykanie.

Czy nowy papież będzie  działał w myśl przysiegi złożonej w zakonie jezuitów ?
 
 
http://www.andrzejstruski.com/articles_253_Spelnilo-sie-proroctwo-wybrano-Czarnego-Papieza.html

Portret użytkownika ress

"Przepowiednia" Malachaisza

"Przepowiednia" Malachaisza się nie sprawdziła z jednej prostej przyczyny, to nie była żadna przepowiednia. Dawno już udowodniono że jest to zwykly falsyfikat. Tak więc nie ma najmniejszego sensu zastanawiać się na jej interpretacją. Podejmując takie próby można się tylko ośmieszyć ,czego przykłady już mamy ....

Strony

Skomentuj