Papież Jan Paweł II może utracić tytułu "świętego"! Czy czeka nas dekanonizacja Karola Wojtyły?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jan Paweł II jest uważany za świętego, a w Polsce otoczono go kultem jednostki godnym dynastii Kimów z Korei Północnej. O papieżu Janie Pawle II mówi się właściwie tylko dobrze, albo wcale, a jakakolwiek krytyka jego pontyfikatu traktowana jest jak bluźnierstwo. Tymczasem z watykańskiego raportu na temat pedofilii w kościele wynika, że nasz krystaliczny papież ma też mroczne oblicze, którego nie znaliśmy. Niektórzy wprost nawołują, aby ponownie rozważyć, czy Karol Wojtyła zasługuje na nazywanie go świętym!

Problemy ma kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża, który w negatywnym świetle jest wymieniany wielokrotnie w watykańskim raporcie na temat pedofilii. Padają oskarżenia, że pomagał w ukrywaniu przypadków pedofilii wśród duchowieństwa. Kluczowym czarnym charakterem tego raportu jest były kardynał Theodore McCarrick z USA, który przez wiele lat cieszył się dziwnymi względami papieża.

 

Na stanowisko arcybiskupa Waszyngtonu mianował go Jan Paweł II, który miał znać pogłoski na temat czynów duchownego, który interesował się młodymi chłopcami, przeważnie klerykami. Amerykańska prasa rozważa obecnie, czy w związku z tym polski papież nie został uznany za świętego zbyt szybko. Z jednej strony słyszę nawoływania do dekanonizacji Jana Pawła II, z drugiej słowa oburzenia na ten pomysł od jego obrońców.

 

Zwolennicy Jana Pawła II sugerują, że jest on raczej ofiarą swojego otoczenia, doradców, i całej "lawendowej" pedofilskiej mafii, która ma tak ogromne wpływy w Kościele. Poza tym rzeczywiście pierwsze procedury jawnej walki z pedofilią w Kościele wprowadził właśnie nie kto inny a sam papież Jan Paweł II. Z kolei jego przeciwnicy twierdzą, że pytanie brzmi nie "czy Jan Paweł II wiedział?", lecz "dlaczego to akceptował". 

 

Los sprawił, że dzisiaj we Wrocławiu zmarł inny były kardynał, Henryk Gulbinowicz, który okazał się efebofilem tak samo jak Theodore McCarrick. Bez cienia przesady można uznać, że był polskim odpowiednikiem amerykańskiego skandalisty, który spowodował tak bolesną rysę na wizerunku polskiego papieża. Również trudno uwierzyć, że Jan Paweł II był tak naiwny, że gdy docierały do niego informacje o ekscesach seksualnych polskich hierarchów, uznawał, że to wszystko fałszerstwa.

 

Wyjaśnienie jakie jest podawane w kontekście byłego kardynała McCarricka nie jest zbyt przekonujące. Rzekomo papież uznał, że liczne dowody jego efebofilii (pociągu seksualnego do dorastających chłopców) zostały sfabrykowane aby skompromitować kardynała. On sam znał takie zachowania w wykonaniu służb specjalnych w komunistycznej Polsce. Tylko czy mógł uznać, że to na pewno kłamstwa? Nie wiadomo na jakich podstawach opierało się rozumowanie Jana Pawła II. W przypadku schyłku jego życia można też jako okoliczność łagodzącą podać to w jakim był stanie zdrowia. Bardzo wątpliwe, aby był wtedy w pełni sił intelektualnych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika michał

Śmiać mi się chce jak czytam

Śmiać mi się chce jak czytam te katomongolski komentarze.Piłsudzki dawno temu powiedział że " religja jest dla ludzi bez rozumu "Polacy to naród prymitywów nic dziwnego Hitler i Stalin zrobili swoje.Inteligencja poszła do piachu.Wojtyła jest prawie tak samo święty jak Trynkiewicz.

Portret użytkownika 933 i 1/2

Autor tych wypocin jest albo

Autor tych wypocin jest albo ateistą, albo protestantem. Twoje wycie niczego nie zmieni. A rychła śmierć, która cię czeka powinna skłonić cię do refleksji...Czasu mało, a wieczny wpierdol czeka na ciebie...

Portret użytkownika Tomek Baca

Jeśli wierzysz w Boga

Jeśli wierzysz w Boga Wszechmogącego a jesteś bałwochwalczym rzymskim katolikiem to jesteś w stanie wojny z Bogiem. Czy ty myślisz że Bóg autoryzował katolicyzm i postanowił uczynić papiestwo swoim przedstawicielem na ziemi jeśli tak myślisz bo tak mówi tradycja i "autorytety" to jesteś bezdennym głupcem , "człowiekiem"  zmanipulowanym, wkręconym w wielkie kłamstwo. Otwórz oczy ciemnoto ani szkoła ani kościół ani telewizja prawdy tobie nie powie, naucz się czytać ze zrozumieniem.

Portret użytkownika Jędrzej Jarosławski

Jedyną religią pozwalającą

Jedyną religią pozwalającą kwestionować autorytety przy wątpliwościach co do głoszonej przez nie «prawdy» lub wątpliwościach co do cnotliwego życia jest Prawosławie. Ale nie to Cyrylowsko-Sawowskie ubeckie, ani to Bartłomiejowskie masońskie.

Portret użytkownika izi

Wojna z chrześcijaństwem i

Wojna z chrześcijaństwem i Chrześcijanami trwa i jest coraz bardziej zacięta, a ci co na nas plują i nas mordują, coraz bardziej zdeterminowani. Fakty są takie, że 40% gwałtów na dzieciach to gwałty na chłopcach, a więc 1% społeczeństwa (tyle ponoć jest pederastów) popełnia 40% gwałtów pedofilskich. Ilu wśród nich jest księży? Może 1%? A ilu wujków, nauczycieli, trenerów, tatusiów rodzonych i przybranych? Cała reszta. Uważam, że każdy kto gwałci dziecko powinien być kastrowany i karany dłuuuugą odsiadką. Bez względu na zawód i koneksje. Ale jest kasta nietykalnych z Pedowood, którym to uchodzi bezkarnie. Za to uaktywnili się w wojnie z chrześcijaństwem.

Portret użytkownika Jędrzej Jarosławski

Po pierwsze primo

Po pierwsze primo Chrześcijaństwo to Prawosławie — cała reszta wraz z matką odstępstwa i ateizmu zachodu, czyli rzymskim katolicyzmem to kłamliwe herezje. Jednak i do oficjalnych cerkwi wepchali się wrogowie Wiary, temu onej trzeba szukać w «katakumbach», we wspólnotach cerkiewnych zwanych przez tych masonów i ubeków z większych organizacji «heretyckimi».

Portret użytkownika Darek.Tadek Cacaja

"Wojna z chrześcijaństwem"

"Wojna z chrześcijaństwem" człowieku czy ty jeszcze nie skapowałeś się że kościół rzymsko katolicki nie jest Chrześcijaństwem owszem wykorzystali Chrystusa i Boga do kupczenia i otumanienia, schwytania dusz w pułapkę, do zarobienia kasy, itp alboś ślepy albo głu....i jak poliniak.

Portret użytkownika KarolP.

Rewelacje oznajmiane pod

Rewelacje oznajmiane pod komendą Bergoglio przez jego sztab masonerii [dokładniej - loży P2] mają bardzo niską wiarygodność. A ZnZ łyka jak pelikan. Tak samo z przejęciem łykają to różni nawiedzeni, którym się wydaje, jacy są "wolnomyśliciele", a faktycznie reagują jak psy Pawłowa wytresowane przez NWO, wg podstawionych im schematów myślenia. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika malina

Nie wim co autor chcial

Nie wim co autor chcial osiągnąć tym postem ale jak dla mnie efekt odwrotny. Nie idntyfikuję się z wulgarnym 'kałowym' językiem, publicznymi kpinami z przekonań i sfery intymnej drugich ludzi. Natomiast ta 'grafika' zwana chyba memem budzi we mnie obrzydzenie. Jest chyba autosrtwa jakiegos podnieconego gimnazjalisty który poza obelgami nie mie l nic do przekazania.Byc moze masturbował sie tworząc ten obrazek wiec przynajmniej sobie ulżył.

Jeżeli mam jakiś odruch to współczucie dla osób znanych publicznie które  w tak chamski i wulgarny sposób się obraża. Katolicyzm w pigułce.

Portret użytkownika Hektor45

Co za brednie! Kiedyś za te

Co za brednie! Kiedyś za te słowa będziecie musieli odpowiedzieć przed Bogiem! Wszystkie insynuacje bo ktoś powiedział, ktoś podobno widział, podobno ... podobno ... toż to głuchy telefon.

Żydom i lewackim ateistom przeszkadza  Św. JP II bo rozwalił i opóźnił o dziesiątki lat ich projekt NWO! Boją się Go nawet po śmierci i to tyle lat.

Adminie - wstyd - dojrzej wreszcie! Czas wyjść z duchowego przedszkola!

Strony

Skomentuj