Nożownik zaatakował w Poznaniu uczestników spotkania Świadków Jehowy

Kategorie: 

Źródło: Internet
Do zdarzenia doszło w czwartek 13.03.2014r., przed godziną 19.00 w Sali Królestwa Świadków Jehowy przy ul. Sokoła 32, na poznańskich Jeżycach. W sali Królestwa, odbywały się cotygodniowe szkolenia, tak zwanej Teokratycznej Szkoły Służby Kaznodziejskiej (TSSK), która uczy jak zbierać materiał na tematy biblijne, oraz umiejętnie posługiwać się nim przy nauczaniu innych.

 

Przez mniej więcej 20 minut udziela się specjalnych pouczeń, po czym z góry wyznaczeni uczestnicy mają krótkie przemówienia. Po każdym zadaniu wykładowca szkoły udziela rad i wyjaśnia, co i jak można by jeszcze ulepszyć. Zaraz potem odbywa się tak zwane zebranie służby. Jego program składa się z trzech lub czterech punktów, których tematem jest przedstawianie metod głoszenia dobrej nowiny w służbie kaznodziejskiej, oraz inne sprawy organizacyjne.

 

Te punkty programu przedstawia się w formie przemówień, dyskusji lub pokazów niekiedy z udziałem słuchaczy. Większa część programu zebrania służby oparta jest na materiale zaczerpniętym z Naszej Służby Królestwa, miesięcznika instruktażowego wydawanego przez Towarzystwo Strażnica. Łącznie całość spotkania trwa około półtorej godziny. Dlatego też, w chwili zdarzenia w obiekcie przebywało blisko 100 osób.

 

Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich na Salę Królestwa, gdyż jest to miejsce użyteczności publicznej, i każda osoba może tu przyjść i skorzystać z programu, który jest akurat przedstawiany. Tak więc, w ów czwartkowy wieczór, przyszedł tam też 27-letni mężczyzna, sprawca całego zdarzenia, który jak to wynika z nieoficjalnych wiadomości, wszedł na salę i nie witał się z nikim - gdyż twierdził, że jest osobą wykluczoną ze społeczności Świadków Jehowy, tj. byłym Świadkiem Jehowy, - i usiadł na końcu sali.

 

Gdy rozpoczynało się zebranie TSSK, w momencie pierwszej modlitwy, ów mężczyzna nagle wstał i zaatakował młodą 22-letnią kobietę, będącą Świadkiem Jehowy. Sprawca wyciągnął ostry przedmiot, przypominający nóż i zadał cios w okolice gardła oraz ciosy w okolice piersi, przebijając płuco ofiary. Natychmiast czterech świadków tego zdarzenia interweniowało, próbując obezwładnić napastnika. Ten jednak się bronił trzymanym w ręku ostrym narzędziem, zadając im ciosy i powodując obrażenia cięte u dwóch z nich.

 

Napastnika udało się jednak obezwładnić i przytrzymać do przyjazdu Policji. Napastnik trafił na komisariat Poznań Jeżyce. Mężczyzna nie chciał składać obszernych wyjaśnień, dlatego też na razie nie są znane motywy jego działania. Policja ustaliła, że napastnik pochodzi z Pomorza, ale mieszkał w Poznaniu. Nie był wcześniej karany. Nie wiadomo, dlaczego zaatakował. Poznańska prokuratura uznała czyn za próbę zabójstwa i taki zarzut postawiono 27-latkowi. Grozi mu kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia. W sobotę sąd ma zająć się wnioskiem prokuratury o aresztowanie nożownika.

 

Natomiast troje z osób poszkodowanych przez napastnika, zostało przewiezionych do szpitala, gdzie u mężczyzn, którzy interweniowali w obronie współwyznawczyni, stwierdzono lekkie obrażenia ciała i po opatrzeniu wypisano ich do domu. Kobieta, która była główną ofiarą napastnika jest w stanie ciężkim, gdyż straciła ponad 4 litry krwi. Jest już po przebytej operacji i jej stan określany jest jako stabilny, a sama poszkodowana utrzymywana jest w śpiączce farmakologicznej.

 

Na miejscu zdarzenia nadal pracuje Policyjna ekipa śledcza, która zabezpiecza ślady, oraz przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia. Napastnikiem prawdopodobnie była osoba obca, czyli nie będąca członkiem zboru Świadkiem Jehowy.

 

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Armia USA odeszła już dawno

Armia USA odeszła już dawno od "mieszania krwi", kto jej odmawia ten szanuje swoje życie. Ludzie nauczeni przez koscioly zapominają o słowach Jezusa : "Kto za wszelką cenę będzie chciał ratować swe życie ten je straci''
Pozdrawiam ludzi z którzy dociekają...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Bolek

Nie można wykluczyć, że

Nie można wykluczyć, że zaatakowana dziewczyna znała napastnika i nie był to wcale przypadkowy atak. Może mieli kiedyś wspólne plany? Nie chciał, żeby była ŚJ, a ona została wciągnięta i tak się to skończyło.

Portret użytkownika pitong

Trochę info o ŚJ

Trochę info o ŚJ http://watchtower.org.pl/start.php
Jednakże bez względu na samą naturę tej organizacji religijnej, każdy akt agresji wobec niej (jak i każdego innego człoweika) jest godny potępienia.
Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, więc niezależnie od poglądów powinniśmy się wspierać, a nie siać zamęt i niezgodę. A co do rzekomych błędów Kościoła Rzymskokatolickiego, to akurat kto jak kto, ale "chrześcijanie" deklarujący brak przynależności do jakiegokolwiek wyznania, a więc jakiegokolwiek kościoła mają najmniej do powiedzienia. Bogu się spodobało zbawić ludzi jako wspólnotę, a nie każdego z osobna odciętego od wszystkich. Takie podejście zaś rodzi herezjie i wszelkiego rodzaju zakłamania (patrz chociażby ŚJ).
Jak ktoś chce wiedzieć, niech czyta Pismo Święte, ale uważnie, bo jest jasno napisane:
"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia" (2 P 1,20) - Słowo Boże można poprawnie interpretować tyko w Duchu, w którym zostało napisane, a ten Duch - Duch Swięty, został udzielony Kościołowi. Proste.

Portret użytkownika Wojox

Tutaj jest trochę informacji,

Tutaj jest trochę informacji, może się niektórym oświeci w głowie:
http://prawda-biblia.blog.onet.pl/
 
 Takie podejście zaś rodzi herezjie i wszelkiego rodzaju zakłamania (patrz chociażby ŚJ).
Zobacz powyżej jakich herezji uczy Twój kościół a później przypomnij : Żdźbło i belka,,, pamiętasz.
Wywołujecie sami nienawiść swoimi komentażami a póxniej się dziwicie że ktoś się tam bulwersuje..
To tylko dowód (ten nożownik), że są ludzie którzy nauczyli się pokojowo współistniec, ale otoczenie jest dalej z gruntu do cna zepsute :
"Spojżysz na miejsce niegodziwca a już go nie będzie" - Biblia. To cześć dobrej nowiny niestety i daje wiele do myślenia....
 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika była

ŹDŹBŁO I BELKA..........no

ŹDŹBŁO I BELKA..........no właśnie.
Czytając niektóre komentarze, nie mogę się oprzeć wrażeniu że to towarzystwo wzajemnej adoracji i darmowej reklamy dlaŚJ.
Wracając do żdżbła i belki.
Otórz u ŚJ., najmniejsze żdżbło widzi się u szaraczków, wsioków z najniższej kasty, od których niby dobrowolnie zbiera się kasę i to nie na tacę, /koścół sie głośno przy tym krytykuje, tylko w kosciele jak chcesz i ile chcesz to wrzucisz/ ale pisemnie ćwoczki są rozliczane  ile czasu poświęcili na głoszenie prawdy/czyjej?/ ile rozprowadzili czasopism, broszurek, ile umówili ponownych odwiedzin, ilu było zainteresowanych i na końcu kwitka jak od wypłaty ile dają kasy.
Stare babcinki pieszo zasuwają na zebrania, a BRACIA STARSI podjezdrzją furami i to nie byle jakimi,/i ponoć tam nie ma góru?-bzdury, no tak jednego jest ich wielu  są hierarchie/,żoneczki odpicowane że nie zobaczysz 2 razy w tym samym.Babcinka, czy dziadziuś jak na zebranie nie przyjdzie bo nie przeczytał zadanej lektóry i nie będzie aktywny to go zaraz wyłowią i nalot na chatę brata starszego niby z troskliwosci zaraz jest i niby mimo chodem wywiad jak CBŚ zrobi.
Starsza babcinka ze  wsi chciała pochować męża też ŚJ., to BS. pouczyli ją że żałoby się nie nosi/ bo to szczęśie, jest już u Boga/,żadnych wieńców i pomików,bo nie bądźmy jak groby pobielane...No to babcia z córką ubrały się w kolorowe ciuszki. i w ręku kobiecina miała kilka polnych kwiatków pod ukradkiem. Długo nie wytrwało zmarł ojciec Brata Starszego. No i obecmośc obowiązkowa, idą nawet czsami nie wiedzą za kim, nawet małolaty  byle duzo żeby ludzie widzieli ilu to ich jest.No i babcinka oczywiście też pojechała.No i ZONG.....Przed kaplicą na cmentarzu w szeregu ustawiona rodzinka w pełnej czerni /nie byle jakiej, woaliki, pełna żałoba/ i odbiera kondolencje, w kaplicy  pełno przepięknych wiązanek.Ludzie oczym my mówimy...........
Wsioki nie ubliżając nikomu przed ślubem nie mogą się trzymać publicznie za rękę, bo zraz rodzice mają nalot Starszego i reprymenda, ale córeczka starszego, z balonem pod nos przed ślubem przychodzi na zebranie i się jej gratuluje i pyta o zdrowie.........??????????, jedna wielka obłuda..........Z członkami rodziny nie będącymi w ich wierze nie powinno sie siadć przy wspólnym stole???????? /a ludziom chodzą i wciskają kity  o miłości bliźniego ,ludzie nie dajcie się wciągnąć w tą tanią bezpłatną reklamę.

Strony

Skomentuj