Amerykańska policja zastrzeliła w tym roku prawie 400 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Dziennik Washington Post ujawnił właśnie szokujące dane z których wynika, że w tym roku policja z USA wręcz nadużywała broń palną podczas różnych interwencji. W ciągu 5 miesięcy zginęło aż 385 osób.

 

Statystyki przygotowane przez dziennikarzy są dość szczegółowe. Najbardziej zwraca się uwagę na fakt, że 180 zastrzelonych mieszkańców USA to były osoby białoskóre, natomiast 105 kolejnych to czarnoskórzy. Co więcej, 80% osób posiadało pistolet, nóż lub inny przedmiot który może zagrozić życiu lub zdrowiu. W pozostałych przypadkach ofiara nie była uzbrojona. Zdarzały się również sytuacje kiedy policja strzelała do osób młodszych, które miały w ręku pistolet-zabawkę.

 

Z danych wynika również, że niemal 25% osób spośród wszystkich ofiar zostało określonych przez policję lub rodzinę jako chorzy psychicznie. Zwrócono uwagę, że w wielu przypadkach funkcjonariusze nadużywali władzy - wiele osób zginęło podczas próby ucieczki. Podsumowując całość, spośród wszystkich przypadków tylko trzech policjantów zostało oskarżonych o popełnienie morderstwa.

 

Były szef policji i dyrektor Fundacji Policji Jim Bueermann powiedział, że liczbę zabójstw nigdy nie uda się ograniczyć, jeśli nie będą gromadzone szczegółowe dane na ten temat. Dziennikarze z Washington Post opracowali swój raport korzystając z wielu źródeł - są to między innymi wywiady, raporty policyjne i wiadomości lokalnych mediów.

 

 

Źródło: Washington Post

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

W USA panuje terror.. Widząc

W USA panuje terror.. Widząc uzbrojonego policjanta z ręką na spluwie, który idzie z latarą wypisać ci mandat, w ogóle nie czujesz się bezpiecznie, tylko modlisz się w poczuciu zagrożenia, żeby nie odstrzelił cię przy sięganiu po dokumenty.. W ogóle wszyscy tam się boją wszystkiego. Strach iść chodnikiem, bo nikt nie chodzi, uczucie jak w wymarłym mieście. Wszyscy jeżdżą. Strach przez ulicę przejść bo wszędzie potworne auta wielkości czołgów, a w każdym jedna osoba. Strach popatrzyć na murzyna, bo ten może mieć pistolet i go użyć. Strach wyjść wieczorem na ulicę w mieście, bo możesz trafić na młodego rekruta gangu, który jako inicjację ma zabić, i nie ważne, że tłucze kastetem starą, bezbronną i miłą babę.. Fakt autentyczny, moja koleżanka przeżyła tylko dlatego, że wystraszył jakiegoś gnojka człowiek z psem.. Pół roku w szpitalu i kalectwo. Trauma. A gnojek zapewne inicjacje musiał powtórzyć. Tu nie ma policji. Za to jest, by w innym sennym, zapyziałym miasteczku, w środku nocy, po pustej szosie zapierdzielać w te i we wte na sygnale, po to tylko, by terroryzować mieszkańców, pokazywać, że są potrzebni, że przecież jest tak niebezpiecznie, ale oni nas strzegą przed snem. Przemoc rodzi przemoc, a widok uzbrojonego po zęby policjanta tylko tę przemoc pogłębia. A niech by zalegalizowali te nieszczęsne narkotyki, wtedy może gangi straciłyby źródło dochodów, tyle, że co z tego, kiedy na szczycie struktur mafijnych stoją rządy, a te lubią władzę i pieniądze. A zwykli ludzie, którzy chcą tylko spokojnie żyć i tworzyć naukę i sztukę zakładają osady w lesie, bo miasta stają się po prostu wrogie. Tylko, że w rozproszeniu ciężko jest być na bieżąco, bez kontaktu twarzą w twarz stoimy w miejscu, energia kreatywna spowalnia. Ech. Pozostaje tylko modlić się o likwidacje pieniędzy i broni i o to, by nasze dzieci miały inne priorytety, żeby dobrzy ludzie stali się większością i wypędzili z miast złoczyńców.

Portret użytkownika excar

Czyżby klausik zapomniał

Czyżby klausik zapomniał pomimo swojego monstrualnego intelektu że policja to jest służba.Policja ma słuzyć społeczeństwu,całemu !!! Bo to społeczeństwo jest pracodawcą policji. Jak policja zmienia się w organizację przestępczą (to jest możliwe tylko pod żydowskimi rządami) to do rozwiązania a winni do więzienia

Portret użytkownika Klaus

I własnie dlatego nikomu nie

I własnie dlatego nikomu nie przyjdzie na mysl tak jak tutaj by z łapami rzucać się na funkcjonariusza bo dostanie kulę w łeb, wolę taką policję jak tam. 
Tak służba lecz policjant też człowiek taki jak ja,ty i inni a dla admina radzę też wypisac ilu ludzi zabiła polska policja..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika achiles

Można było się po tobie tego

Można było się po tobie tego spodziewać, przecież uważasz też, że BANDEROWSKIE ŚCIERWA, TO GOŁĄBKI POKOJU, W TWOJEJ UPADLINIE, a bojownicy ISIS, to dla ciebie BOHATEROWIE W WALCE O ŁAD NA BLISKIM WSCHODZIE. Więc czego innego można było się po tobie spodziewać i w tym temacie.  ŻENADA !!!

Portret użytkownika Klaus

Zajebista logika debilu by

Zajebista logika debilu by wszystkich na Ukrainie brać za nacjonalistów wypad tam moskalu do rosji skoro tak nienawidzisz UE i USA, no co tu jeszcze robisz ?!! żenada achilles.. ukrywasz się pod niezarejestrowanym nickiem..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika excar

Od 25lat to nie jest polska

Od 25lat to nie jest polska policja, tylko skundlona.
To że w Szatanach narasta terror policyjny to jest tylko historyczna   analogia potwierdzajaca  fakt że ta światowa hiena jest już zdychająca. Lawinowo rośnie żubożona warstwa społeczna przez co spada popyt wewnętrzny ,głowny motor amerykańskiej gospodarki. Eksport spadł drastycznie 28%rok do roku (jak wczoraj linkowałem). Władcy ameryki ,ci co już wiedzą wpadają w panikę. Na świecie już nie ma kogo ograbić bo deal z Upadłą nie przyniósł spodziewanych efektów. Putin widząc słabnącego przeciwnika i znając rosnącą potęgę swojego kraju odwleka konfrontację jak może najdłużej pomimo całej serii nacisków i prowokacji. Dobry gracz chce wygrać jak najmniejszym kosztem . Konfrontacja jest nieunikniona ale wcale nie musi to oznaczać starcia militarnego bezpośredniego. Im później tym lepiej. A może szatany utopią więcej kasy ?:) Prawdopodobnie zbiegną się te wydarzenia z wybuchami nieposłuszeństwa w państawach europejskich. Jednak rosnąca świadomość społeczeństw pozwoli prawdopodobnie na bezkrwawe przegnanie sługusów ameryki i londynu z kontynentu i będzie szansą i dla nas na całkowitą zmianę władzy i orientacji geopolitycznej. Klaus ,twój etat w dezinformacji idzie do redukcji.....:)

Strony

Skomentuj