Wielka Brytania będzie śledzić przestępców za pomocą bransoletek z GPS

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Bransoletki GPS mogą być wkrótce bardzo powszechne w Wielkiej Brytanii. Brytyjski rząd planuje wykorzystanie takiej technologii do całodobowego monitorowania przestępców.

Bransoletki będą umożliwiać organom ścigania nadzór nad osobami wychodzącymi z więzienia lub przechodzącymi resocjalizację. Narzędzie pozwoli służbom kontrolować podejrzanych i pilnować, by nie przekraczali swoich ograniczeń geograficznych, zanadto się oddalając.

 

Rząd Wielkiej Brytanii szacuje, że około 4000 osób każdego roku otrzyma bransoletki, ale nie więcej niż 1000 podejrzanych będzie je nosić w tym samym czasie. Komentujący nową penitencjarną inicjatywę twierdzą, że można dopatrzyć się zarówno pozytywów, jak i wad, związanych głównie z kwestiami etycznymi. 

 

Takie rozwiązanie może skutecznie zapobiec wielu przestępstwom poprzez efektywniejsze monitorowanie podejrzanych osób, lecz pojawiają sie głosy, że w ten sposób naruszane będzie prawo do prywatności poszczególnych jednostek, które będą poddawane stałej inwigilacji przez państwo.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika litości ciemnogrodzie

@ ZychMan skąd ty czerpiesz

@ ZychMan skąd ty czerpiesz  te wiadomości ? chłopie ogarnij się , to co piszesz

to przyprawia o ból głowy , po twoim artykule można wnioskować jak polacy

są zacofani z wiadomościami , inaczej  tego nie mogę ująć jak w taki sposób ,

dlaczego ? już to wyjaśniam , 20 lat temu byłem w Wielkiej Brytani i osobiście

spotkałem się z takimi bransoletkami GPS , mieszkałem tam kilka dobrych

lat , i miałłem do czynienia z ludźmi którzy już wtedy nosili takie bransoletki

na nogach , nawet z jednym angolem mieszkaliśmy , my Polacy pod jednym

dachem , który nosił taką bransoletkę na nodze , dostał ją za kradzierz 

alkoholu na okres 6 miesięcy , mógł się normalnie poruszać po mieście

ale o godz. 8 po południu musiał być w domu , taki areszt domowy ,

gdby nie wrócił do miejsca zamieszkania do tej godziny to miałby

problemy , ale ty piszesz że dopiero mają zamiar to wprowadzić , 

czyli 20 lat zacofania w wiadomościach , i tak samo się to tyczy

wielu artykułów które są tu poruszane przez wielu ludzi , kiedy

wreszcie zaczniecie pisać coś w czasie teraźniejszym , bo

jak narazie to zacofanie i ogólny ciemnogród pod każdym względem...  

Portret użytkownika rocafella

W Polsce już od dawna śledzi

W Polsce już od dawna śledzi się przestępców. Każdy ma smartfona z zarejestrowanymi kartami sim i wydano już ich dziesiątki milionów.

Każdy kumaty przestępca nie bierze już smartfona na akcję i jest całkowicie odwrotnie - podejrzanych wybiera się spośród tych którzy mieli telefony wyłączone Smile

Portret użytkownika Dr Piotr

Coś zapóźniona

Coś zapóźniona technologicznie ta Wielka Brytania, przecież w Polsce e-monitoring i bransoletki GPS są wykorzystywane do kontroli więźniów od kilku lat. Nasza firma nawet obsługuje kontrakt rządowy na skalę kraju w tym temacie. Jakoś nawet nikt nie pytał o to ludzi, czy im się podoba czy nie, żadnej dyskusji w sejmie, anie referendum...wprowadzono odpowiednią ustawędo kodesku karnego i tyle, działa i się sprawdza.

Portret użytkownika Mojeimię44

Najpierw bransoletka dla

Najpierw bransoletka dla przestępców a jak przyjdzie kryzys każdemu chip pod skórę na prawą rękę lub na czoło. Wszystko po to by zapanować nad motłochem w czasie kryzysu. Jak nie przyjmiesz chipa to nic nie kupisz i nie sprzedasz bo wszystko będzie na kartki jak za komuny. Ci co przyjmą będą mieli prane mózgi i przestaną mieć wolną wolę przez co nie będą rozumieć ideałów nowego nadchodzącego świata- świata o czystym duchu. Szkoda mi tych co przyjmą chipy ale przyjmą bo będzie to wygodne.

Portret użytkownika ...

A ja myslę, że prędzej to

A ja myslę, że prędzej to pierdyknie jak zdążą nas zaczipowac. Czynnik własnie ludzki, niepokorny w pewnym momencie, sytuacji. Komuś juz kiedyś zamarzyła się wieża Babel.Ja tam przygladam się sytuacji we Francji i czekam az rozleje sie na całą Europe. Historia uczy, że nic nie uczy zwłaszcza -> rządzących Biggrin szkoda mi tylko niewinnych ludzi, którzy chcą po prostu zrobic te swoje 8 godz i spokojnie życ. 

Portret użytkownika tubylec

Na początku roku miałem

Na początku roku miałem wyraźny sen o chipowaniu. Zbliżam się do domu i widzę że przy domu stoi duży oddział wojska .. obok rząd wojskowych maszyn o nieznanym mi przeznaczeniu, w czarnym kolorze, złowieszczo wygladających, ni to śmigłowiec ni to armata .. wysoki rangą oficer chipuje żołnierzy za pomocą maszynki podobnej do pistoletu, podchodzą kolejno i każdy dostaje chip między oczy, niektórzy dostają dwa, jeden między oczy a drugi na brodę poniżej dolnej wargi .. każdemu zachipowanemu zmieniają się oczy na bezduszne oczy robota wykonującego tylko rozkazy. Przeciskam się pomiędzy nimi i wchodzę do domu .. w domu przy stole siedzi moja partnerka a naprzeciwko niej kolejny oficer który przekonuje ją do chipowania .. siadam przy stole .. oficer tłumaczy że będzie wielka wojna i że dzięki chipowi wszyscy będziemy mieć łączność, pokazuje na tablecie schemat chipa w powiększeniu i ze szczegółami .. chip wygląda jak mały, chromowany gwoździk z mini baterią słoneczną w miejscu łepka. Ona nie chce się zgodzić na chipa ale za chwilę patrzę a ma już chipa założonego na rękę na grubej, chromowanej, niezdejmowalnej bransoletce .. że to niby taki kompromis, że jak ktoś bardzo nie chce mieć wszczepionego w ciało to może mieć na tej bransoletce, ale żeby miał. Teraz oficer kieruje wzrok na mnie .. już nic nie tłumaczy bo już wszystko zostało powiedziane .. czeka na moją decyzję .. a ja nie chcę chipa w żadnej z tych opcji, ale czuję że jak go nie przyjmę to czeka mnie śmierć .. spoglądam w okno .. za oknem podwójnie zachipowany żołnierz patroluje teren .. patrzę znów na oficera .. budzę się.

Jakby miało być tylko tak że nic nie kupię ani nie sprzedam bez chipa to spoko .. poradzę sobie, ale jak będzie tak że albo chip albo kula w łeb to już trzeba będzie przyjąć zupełnie inną strategię.

Portret użytkownika domino

Zgadzam się z tobą ale czy

Zgadzam się z tobą ale czy pomyślałeś jak ty się zachowasz?znaczy chodzi mi mi o filozoficzny póki co punkt widzenia.bo rozumiem że będąc wykluczony trzeba zejść do podziemia a więc zaczyna się wojna.czyli taki matrix albo terminator robi się realny.a co powiesz o tym ze te całe filmy które były hitami defakto pokazują przyszłość???ciekawe nie

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Skomentuj