Wielka Brytania zmaga się z plagą przestępstw z użyciem broni i noży

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, Wielka Brytania może stać się światową stolicą przestępczości. Statystyki wskazują, że liczba zabójstw i brutalnych napaści rośnie konsekwentnie z roku na rok. Z kolei według najnowszych danych agencji rządowej Office for National Statistics, w ponad 90% przypadków, przestępstwa nie kończą się postawieniem zarzutu.

 

Podczas gdy brytyjski rząd twierdzi, że robi wszystko, aby powstrzymać falę zabójstw, gwałtów i napaści, przestępstwa popełniane są coraz częściej. Od marca 2017 roku do marca roku bieżącego, odnotowano łącznie 5,5 miliona wykroczeń. W porównaniu do poprzedniego okresu (marzec 2016 – marzec 2017), liczba napaści seksualnych wzrosła o 31%, natomiast liczba ataków z użyciem noży i ostrych narzędzi również wzrosła o 16%. Popełniono także o 12% więcej morderstw.

 

Ogólnie rzecz biorąc, popełniono w sumie o 11% więcej przestępstw niż w poprzednim okresie i jest to najwyższy wskaźnik od ponad 10 lat. Do tego dochodzą niepokojące dane z Office for National Statistics, według których w ponad 90% przypadków nie doszło do skazania przestępcy. Skoro policja nie potrafi ich schwytać, nic dziwnego, że sytuacja jest coraz gorsza.

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że władze Wielkiej Brytanii o wiele bardziej skupiają się na walce z tzw. mową nienawiści i nie zatrzymują prawdziwych przestępców, ale za to zamykają w więzieniu osoby, które w rzeczywistości nie wyrządziły nikomu żadnej krzywdy. Takim przykładem jest oczywiście Tommy Robinson, a właściwie Stephen Christopher Yaxley-Lennon, który trafił do więzienia na 13 miesięcy za to, że relacjonował proces muzułmańskiego gangu gwałcicieli.

 

Zwyczajnie mogłoby się okazać, że w większości przypadków, przestępcy mają pochodzenie imigranckie, dlatego nic im nie grozi. Jednak o tym nie wolno głośno mówić, gdyż można zostać posądzonym o rasizm. Jest to tym bardziej prawdopodobne, odkąd najwyższe stanowiska państwowe powoli przejmują muzułmanie - Ministrem Spraw Wewnętrznych od niedawna jest Sajid Javid, pakistańczyk z pochodzenia, podobnie jak aktualny burmistrz Londynu, Sadiq Khan.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Skoro nie pomogła

Skoro nie pomogła delegalizacja broni i noży to proponuję zdelegalizować rękę! W skrócie chodzi o to, że utniemy każdemu rękę, która służy do noszenia pistoletu, noża czy innego narzędzia zbrodni. Wiele osób nie potrzebuje ręki, a jak ktoś będzie potrzebował ręki, to będzie mógł przejść testy psychologiczne i uzyskać pozwolenie na rękę!

Portret użytkownika ttteis77

"Na mężczyzn czekają w raju

"Na mężczyzn czekają w raju doskonałe małżonki – hurysy. Kobiety zostaną z mężami których miały na Ziemi. Kobietom niezamężnym Allah da męża, z którego będą zadowolone.(tym jest islam? jedną z nagród?)".... nie potrzebuje jednej z nagród, skoro mogę mieć to i wszystko....czym jest islam??? po co mi islam. (jedna z nagród?, skoro mogę mieć wszystko, wybiorę sam czego,  co chcę. na tym polega wolność). islam wolnością?...........to ja wybieram. a nie ktoś za mnie co ja chcę.....to nie jest wolnośćią"

Skomentuj