Złoto XXI wieku - jak procesory AMD Ryzen 7000 podbijają rynek kryptowalut

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Ostatnio rynek kryptowalut świadczy o swojej dynamicznej odbudowie. Wartości Bitcoina oraz innych cyfrowych walut osiągają nowe szczyty, co skłania coraz więcej osób do zainteresowania się zarobkiem na wydobyciu cyfrowych walut. Okazuje się, że nie jest już konieczne inwestowanie w drogie karty graficzne dla efektywnego miningu. Zamiast tego, entuzjaści zwracają uwagę na procesory AMD, zwłaszcza na najnowsze modele z serii Ryzen 7000.

 

W kręgu zainteresowania kryptowalut rośnie popularność Qubic (QBIC), mimo jej niskiej wartości wynoszącej tylko 0,00003726 zł. Przy odpowiednim sprzęcie możliwe jest wydobycie znacznej liczby monet, co przekłada się na atrakcyjne zyski. Kluczem do efektywności są procesory AMD Ryzen 7000, które dzięki obsłudze zestawu instrukcji AVX-512 i lepszej efektywności energetycznej, wyprzedzają konkurencyjne modele Intel Core z 12., 13. i 14. generacji.

 

Flagowy model z linii Ryzen 7000, AMD Ryzen 9 7950X, przy standardowych ustawieniach (TDP 170 W) umożliwia zarobek netto 3 dolary dziennie, co miesięcznie daje około 90 dolarów. Możliwa jest dodatkowa optymalizacja tej jednostki poprzez zmniejszenie limitów mocy do 65 lub 95 W, co pozwala na jeszcze większy zysk przy jednoczesnej poprawie efektywności energetycznej.

 

Warto zaznaczyć, że procesor AMD Ryzen 9 7950X oferuje dwa razy większą efektywność w wydobyciu kryptowalut niż najwydajniejsze karty graficzne. Co więcej, jest on znacznie tańszy od najmocniejszych GPU, a w jednym systemie można zamontować tylko jeden procesor (w przeciwieństwie do systemów opartych o wiele kart graficznych).

 

Wzrost popularności kryptowalut wpływa na rosnące zainteresowanie sprzętem do ich wydobycia. W USA ludzie zaczęli masowo kupować procesory AMD Ryzen 9 7950X, co spowodowało trudności z dostępnością tych układów w sklepach. Nie jest jasne, czy są to tylko tymczasowe braki, czy zapowiedź głębszych problemów, podobnych do tych z okresu boomu na koparki oparte na kartach graficznych.

 

Nie można jednoznacznie określić, jak długo utrzyma się trend wydobywania kryptowalut przy użyciu procesorów AMD. Prognozy wskazują, że kolejna generacja procesorów może okazać się jeszcze bardziej atrakcyjna dla "kopaczy", ze względu na procesory oparte na architekturze Zen 5, obiecujące dwukrotny wzrost wydajności w aplikacjach wykorzystujących instrukcje AVX-512. To może prowadzić do jeszcze większej rentowności wydobycia kryptowalut i jeszcze większego zainteresowania sprzętem do tego celu.

 

Możliwe, że producenci zdecydują się na kroki mające na celu ograniczenie wydajności wydobycia kryptowalut na swoich procesorach, podobnie jak w przypadku kart graficznych GeForce RTX 3000 LHR. Autor artykułu sugeruje, że AMD mogłoby wprowadzić specjalne wersje procesorów Zen 5 z ograniczoną wydajnością w zakresie kopania.

 

Sytuacja na rynku kryptowalut staje się coraz bardziej fascynująca, a poszukiwanie nowych, efektywnych metod wydobycia trwa. Procesory AMD Ryzen 7000 prezentują się jako doskonała opcja, oferując wysoką wydajność i korzystność wydobycia, zwłaszcza dla kryptowaluty Qubic (QBIC). Warto jednak pamiętać, że obecny boom może mieć krótkotrwały charakter, a producenci mogą zdecydować się na działania mające na celu ograniczenie możliwości wydobycia na swoich układach.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mateusz

Naj większymi złodziejami są

Naj większymi złodziejami są Niemcy w czasie 2 wojny Światowej okradli Żydów, Polaków i wszystkie kraje okupowane. Teraz są mądrzejsi robią to bardzo inteligentnie np- Polska przed przystąpieniem do UNI nakazy, zakazy, dyrektywy UNI rozszarpali Polski przemysł spożywczy, samochodowy, stoczniowy, maszynowy, ciężki lekki, rybacki itp. polska stała się montownią. Teraz rękami Rudego daruje Niemcom 1 bilion 600 miliardów EURO {reparacje} Unia dała naszą pożyczkę KPO 600 miliardów za którą będziemy kupować od Niemiec produkty przemysłowe, Polska ma 380 ton złota w Polskim Banku PKO. Zamienią Polski złoty na Euro i 380 ton złota pojedzie do Niemiec. To nie wszystko Zielony ład załatwi Polskę na cacy. Będzie bieda, bieda a polska zostanie podzielona na landy.

Portret użytkownika Emeryt

Zauważyliście że w dawnych 

Zauważyliście że w dawnych  czasach wystarczył szpadel do posadzenia i wykonania ziemniaka a teraz potrzebny jest SRYZEN do wygenerowania nie wiadomo jak jakiegoś kodu unikatowego pseudo waluty cipizen lub  chuizen! Kierunek nie jest dobry bo jak yebnie atomizen (od atomu) to będziemy mieli dupizen! Zauważcie że wszędzie pojawia się końcówka zen!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj