Szef Twittera uważa, że Bitcoin stanie się jedną globalną walutą

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Bitcoin to najpopularniejsza na świecie kryptowaluta, która w przyszłości może stać się jedyną walutą świata. Zdaniem Jacka Dorsey'a, dyrektora generalnego oraz współzałożyciela platformy Twitter, Bitcoin ma szansę wyprzeć wszystkie inne waluty już w ciągu jednej dekady.

 

Szef Twittera uważa, że ta cyfrowa waluta z biegiem czasu stanie się tak popularna, iż ludzie będą z jej pomocą dokonywać transakcji praktycznie przy każdej okazji. Jack Dorsey, który sam inwestuje w Bitcoina oraz technologie związane z kryptowalutą twierdzi, że ten elektroniczny pieniądz może stać się jedynym środkiem płatniczym za 10 lat lub wcześniej.

 

W ostatnich miesiącach, wartość Bitcoina skoczyła do rekordowego poziomu niemal 20 tysięcy dolarów, po czym spadła do poziomu poniżej 8 tysięcy dolarów. Kryptowalucie brakuje przede wszystkim stabilności, dlatego nie wszyscy są tego samego zdania co szef Twittera. Oczywiście czas pokaże kto będzie mieć rację.

Wiemy jednak, że na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej mówi się o likwidacji pieniądza fizycznego przy jednoczesnym promowaniu płatności bezgotówkowych. Po usunięciu z obiegu pieniędzy papierowych trzeba będzie wprowadzić walutę wirtualną i niewykluczone, że będzie to właśnie Bitcoin.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pędnik-NieŁągiewki

 

 

Bzdura! Jeśli 1 bitcoin = kilka-kilkanaście tysięcy dolarów to jak za mleko, chleb itp. ma zapłacić w markecie emeryt czy rencista a menel - za paczkę papierosów? Jak zapłacić "sacralnemu dillerowi opium dla ludu" za działkę...i temu normalnemu też?

Nigdy jeszcze tak niewielu nie zniszczyło tak wiele u tak licznych. 1051 lat wiary w cud - dziki kraj, ciemny lud...

Portret użytkownika Mądry

Nie znasz się na Bitcoinie to

Nie znasz się na Bitcoinie to po co komentujesz ? Jeden Bitcoin to 100 000 000 Satoshi. Czyli za bułkę aktualnie byś zapłacił  0.00005 Bitcoina czyli 5000 Satoshi ale że wartość bitcoina wzrośnie do około miliona Dolarów wtedy za bułkę zapłacisz np. 50 Satoshi.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika rocafella

Globalną walutą nie będzie

Globalną walutą nie będzie żadna kryptowaluta ani waluta papierowa.

Walutą jest CZAS, w banku dają ci pieniądze za 30, 20, 10 lat, pieniądze za miesiące np. chwilówki. W sklepie płacisz raty za x miesięcy, podpisujesz umowy z pracodawcą na x miesięcy lub całe życie (bezterminowo).

CZAS TWOJEGO ŻYCIA który komuś oddasz za błyskotki to jest waluta i nie będzie jej ale już jest i obowiązuje.

Ten znak na czole lub ręce niewolnika o którym czytamy w biblii to znak który ci wbił twój kupiec za twój czas, według biblii zmarnowany przez ciebe, bo coś cennego oddałeś za coś bezwartościowego.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika stickado

Bzdura. Nie stanie sie

Bzdura. Nie stanie sie ofiicjalną waluta bo nie można jej wiecej pozyskiwać. Złoto, srebro, pallad i inne hujstwa dalej można kopać ale bitcoin konczy sie szybciej. "kopanie" bitcoina juz teraz nie ma sensu, jedynie inwestycje mają jakieś zaplecze finansowe. Nie zmienia to faktu ze na dzien dzisiejszy dalej można kupic wiele ciekawych rzeczy przez bitcoin.

Portret użytkownika Janka

Odkrył Amerykę. Przecież to

Odkrył Amerykę. Przecież to jest jasne jak słońce, że stworzyli wirtualne nic , żeby zastąpiło fizyczną gotówkę po jej wycofaniu z obiegu, A ludzie jak te zombi będa pracowali za nic, pod postacia fikcyjnych cyferek na kontach. 

 

Portret użytkownika vitold25

Kryptowaluta? Piramida

Kryptowaluta? Piramida finansowa jakiej nie znał jeszcze świat. Na szczęście ludzie w porę się opamiętali i na placu boju pozostali naganiacze i paru jelonków co wierzą w takie bzdury.

Strony

Skomentuj