YouTube blokuje oglądanie wideo w Microsoft Edge, gdy aktywowana jest Ścisła ochrona przed śledzeniem

Kategorie: 

Źródło: tg

Od maja 2023 roku Google systematycznie walczy z blokerami reklam w przeglądarkach, ograniczającymi oglądanie filmów w serwisie YouTube. Coraz więcej użytkowników zaczęło widzieć ostrzeżenia i wyskakujące komunikaty, które blokują odtwarzanie filmów z YouTube, gdy włączona jest funkcja blokowania reklam. Wygląda na to, że Google zdecydował się pójść dalej i zaczął blokować oglądanie wideo, jeśli przeglądarka ogranicza zbieranie danych użytkownika. Z takim zjawiskiem spotkali się użytkownicy Microsoft Edge.

 

 

Microsoft Edge, domyślna przeglądarka w najnowszych wersjach systemu Windows, ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które ograniczają śledzenie online działań użytkownika. Ochrona śledzenia przeglądarki Microsoft oferuje trzy tryby: podstawowy, zrównoważony (domyślny) i ścisły, które nie wymagają wyjaśnień. Wpisując Edge://settings/privacy w pasku adresu, użytkownik może przełączać się między nimi:

 

  • Tryb „Podstawowy” jest przeznaczony dla tych, którzy nie mają nic przeciwko reklamom dostosowanym do indywidualnych potrzeb i nie boją się szczególnie śledzenia w sieci. Jego główną funkcją jest przeciwdziałanie złośliwym modułom śledzącym, koncentrując się na zagrożeniach, takich jak pobieranie odcisków palców i kopacze kryptowalut. Ten tryb nie blokuje reklam.
  • Tryb „Zrównoważony” jest domyślnie włączony i nie blokuje reklam w serwisie YouTube. Jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą mniej spersonalizowanych reklam i minimalnych zakłóceń w korzystaniu z Internetu.
  • Tryb „Rurystyczny” został zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy cenią prywatność, którzy są gotowi poświęcić kompatybilność witryny i zapewnia najwyższą możliwą ochronę przed śledzeniem. Według Microsoftu tryb ten może mieć „minimalny wpływ na reklamy”, ale nie blokuje ich całkowicie.

 

Pomimo zapowiedzi Microsoftu wielu użytkowników korzystających z „ścisłego” trybu ochrony przed śledzeniem w przeglądarce Edge potwierdziło niedawno, że zablokowano im możliwość oglądania filmów z YouTube. Aby kontynuować oglądanie, musisz wyłączyć ochronę przed śledzeniem lub przejść do trybu „zrównoważonego”.

 

Google na obronę swojego stanowiska przedstawia następujące argumenty: „Blokery reklam naruszają Warunki korzystania z usługi YouTube. Aby kontynuować odtwarzanie filmów, musisz dodać YouTube do wyjątków lub całkowicie wyłączyć blokowanie reklam. Reklama zapewnia globalny dostęp do YouTube. Użytkownicy, którzy chcą oglądać filmy bez reklam, mogą wybrać YouTube Premium, dzięki czemu twórcy treści będą nadal nagradzani”.

 

Choć tryb „ścisłej” ochrony przed śledzeniem w Microsoft Edge nie blokuje wszystkich reklam, a jedynie te, które rzekomo śledzą użytkownika, YouTube i tak wystawia ostrzeżenie i trudno oczekiwać, że Google zmieni swoją politykę w tej kwestii. Być może w odwecie Microsoft Edge zaczął oznaczać plik instalacyjny przeglądarki Google Chrome jako złośliwy.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Niech  sobie szydostwo  swoje

Niech  sobie szydostwo  swoje reklamy same ogląda , dzisiaj  spotkałem się na srutubie z tym   że mam wyłączyć   blockera  albo wykupić  "premium"    -  mam w dupie  jutuba  i  mogą  mnie zablokować    -  są  inne  kanały tych samych  nadawców  . Jacy szydzi są   głupie i pazerni  trudno  opisać . Mam dość spore zasoby  muzyki   na dysku trwardym ( za dobrych czasów pościągałem sobie  torrentami) , nie wiem jak to  pejstub  wykrył ale proponował mi  przeniesienie  wszystkiego do nich    na platformę -   ha ha   , namolni jak Inschtalator  , mamią kłamią   kradną i oszukują 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj