TikTok zabronił rosyjskim użytkownikom przesyłania filmów i streamowania

Kategorie: 

Źródło: tiktok.com

Serwis krótkich filmów TikTok postanowił tymczasowo zabronić użytkownikom w Rosji przesyłania nowych treści i transmisji na żywo ze względu na nowe prawo dotyczące „podróbek” dotyczących rosyjskiej armii. Poinformowała o tym służba prasowa TikTok.

„Bezpieczeństwo naszych pracowników i użytkowników pozostaje naszym najwyższym priorytetem, a w świetle nowego rosyjskiego prawa dotyczącego fałszywych wiadomości nie mamy innego wyboru, jak tylko zawiesić [możliwość] transmisji na żywo i [przesyłania] nowych treści do naszej usługi wideo podczas oceniania wpływu” tego prawa” – podano w oświadczeniu.

 

Z wiadomości możemy wywnioskować, że ograniczenie dotknie użytkowników TikTok w Rosji. Dla nich w aplikacji TikTok pozostanie tylko funkcja korespondencji. Kiedy pozostałe funkcje zostaną odblokowane, sieć społecznościowa nie określiła. 4 marca br. Rosja szybko przyjęła ustawę, która przewiduje do 15 lat więzienia za rozpowszechnianie „świadomie nieprawdziwych informacji o działaniach rosyjskich sił zbrojnych” i „zdyskredytowanie użycia rosyjskich wojsk”.

 

W związku z tym prawem wiele mediów w Rosji przestało działać, w tym zablokowany przez Roskomnadzor i Znak.com kanał telewizji Dożd. Inne media były zmuszone wywieźć swoich dziennikarzy z Rosji lub odmówić relacjonowania wojny na Ukrainie. Kilka dni temu Roskomnadzor zablokował Facebooka i Twittera w Rosji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika sakala

Piorunem prosze ich

Piorunem prosze ich "rozwiazać"(było dosadniej ale był blok) i zapomnijmy o orkach. Niech se tam żyją za setną górą i rzeką, żrą gruz i grają we wojne, bo tylko tak będą mogli sobie w tą grę pograć jak ich cały świat wychedorzy.

Portret użytkownika Alvinos

Ekspert: To koniec Rosji jaką

Ekspert: To koniec Rosji jaką znamy. Może się rozpaść 

- Moim zdaniem zaczyna się właśnie dekompozycja Rosji jako państwa. To koniec Rosji, jaką znamy. Wiedzą o tym i premier Rosji Michaił Miszustin, i szefowa Banku Centralnego Elwira Nabiullina i inni. Oni wszyscy pewnie by już uciekli, ale nie mają dokąd. Są umoczeni w tę wojnę, dali jej w końcu swoje poparcie. Powtórzę więc: Rosja się skończyła - mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski ekspert ds. wschodnich dr Wojciech Siegień.

Tutaj.

Ciekawe, co pieski fiutina-chuy zrobią, jak im się to wielkie imperium z gówna i papieru klejone rozpadnie jeszcze bardzie niż swojego czasu ZSRR? 

 

 

 

 

Portret użytkownika Kwazar

Pozwólcie BOHATYRY że sobie

Pozwólcie BOHATYRY że sobie zakrzyknę !!!! Baćko Bandera nasz ! Dla ciebia ja w poszuj i bez nogi i ręki i ni z huja jestem a tam to i niech zrobią z nas ruskie mielone. A potem i ni z huja wiadomo co jest ? ale zapłaczem batko Bndyra na mogiłu ichniej w żalu majom. Bandera Bandera Bandera ! Ni bez ręki i nogi ale to huj, bo już po nas jest :))))  OBUDZCIE SIĘ WRESZCIE POLSKIE GAMONIE ....a i ZNOWU !!!! polskich ZDRAJCÓW też wcale nie brakuje.Niech no mi jakiś Polak wytłumaczy co go też takiego łaczy z BANDYROM żeby głowe chciał za niego złożyć ?????

Portret użytkownika Bazyl

Ty trenczowy ,a co ty sobie

Ty trenczowy ,a co ty sobie myślisz Dolar biję rekordy !! Euro też paliwo w Górę !! potem gaz i węgiel , Polskiego wam się kur.. nie chce uczyć
zaraz wprowadzą Ukraiński !! jak się tylko wojna skończy ? zobaczysz jak was Polacy pogonią razem z PIS !!! i takie pytanie co się stało z rezerwami walutowymi Ukrainny i zapasami złota ? bo jak wiesz teraz hrywną można sobie du... podcierać !!!

Strony

Skomentuj