Monopoliści internetowi bezlitośnie niszczą serwis Parler, bo odmówił cenzury wypowiedzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańskie korporacje internetowe nie kryją się i już jawnie współdziałają na rzecz ustanowienia ogólnoświatowej kontroli informacji. Przykładem jest komunikator Parler, na który przeniósł się Donald Trump. Firma ta stała się celem bezprecedensowego ataku ze strony korporacji Big Tech. Najpierw aplikację Parler wyrzucono ze sklepu Google, potem Apple a teraz na dodatek Parler zostanie wyrzucony z serwerów Amazon, które wynajmował. Oznacza to, że komunikator zamilknie do czasu gdy jego właściciele znajdą nową infrastrukturę.

Walka amerykańskich wiodących korporacji internetowych z wolnością słowa, od 8 stycznia każdego dnia wchodzi na nowy poziom. Celem jest najwyraźniej nie dopuścić do głosu urzędującego prezydenta Donalda Trumpa. Amerykańskiego przywódcę zbanowały już niemal wszystkie portale społecznościowe, a te które tego nie uczyniły mają teraz kłopoty.

 

Najlepszym przykładem jest serwis Parler. To właśnie tam przeniosło się wielu internautów uważających się za posiadających poglądy prawicowe. Ostatecznie po cenzurze na Facebooku i Twitterze przeniósł się tam sam prezydent Trump. Rozpętało to sekwencję zdarzeń, która unaoczniła wszystkim jak źle jest z wolnością słowa w Internecie. Myśleli, że jak wprowadzą cenzurę to zamkną wsystkim usta a tymczasem otworzyli oczy.

Apple poinformował, że zawiesił Parlera w swoim sklepie z aplikacjami,uniemożliwiając użytkownikom iPhone'a pobranie aplikacji. W tym samym czasie Amazon postanowił odciąć witrynę od swojej usługi hostingowej Amazon Web Sewices - AWS. Ma się to stać o północy w niedzielę czasu pacyficznego. Decyzję tą można traktować jako deklarację polityczną Jeffa Bezosa, właściciel Amazona. 

​​Parler wyłączony przez Amazona pozostanie już chyba symbolem trwającej wojny z wolnością słowa. Aby serwis mógł powrócić konieczne jest pozyskanie odpowiedniej infrastruktury i Internetu o dużej przepustowości. Szef Parlera, John Matze, oświadczył, że przerwa w działaniach komunikatora nie powinna potrwać dłużej niż do południa w poniedziałek. Dodatkowo Parlera można ściągnąć na swój telefon na przykład stąd, ale zainstalowanie tej aplikacji na telefonach z Androidem będzie wymagała włączenia akceptacji plików apk z innych źródeł.

 

Gdy powstaje dyktatura zawsze zaczyna się to od walki z wolnością słowa. Nie inaczej jest tym razem. Widząc ostatnie szokujące próby cenzury Internetu prezentowane przez kartele internetowe, można tylko stwierdzić, że jeżeli wyrywasz komuś jezyk wcale nie udowadniasz, że kłamie tylko, że boisz się rzeczy, ktore może powiedzieć.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika axell69

Następne kroki  to : zakaz

Następne kroki  to : zakaz obsługiwania trampka  w emsi donaldzie i kejefsi  oraz  zakaz wysyłania jemu paczek z amazona Smile

A tak na marginesie  zapytam się  was  drodzy Polacy   - ilu z was nie pije  kokakoli   (teraz  taka  droga przez nowy podatek cukrowy) ??  ilu  z was nie umie   zrezygnować  z  udek skrzydełek  i  bigburgerów  ??  i ilu z was  karmi   system amerykański  kupując  w  amazonie  zamiast  u lokasów , następnie ilu z was napycha kieszenia   niemcom kupując w biedrze kauflandzie aldiku itd.  ??  

Wszyscy murem  za jakimiś  utrapem z usraela dondziem trampkiem

(który niczego dobrego  nie zrobił  nawet dla własnego  ludu ) , czarna  rozpacz i  niemal że  żałoba  narodowa w naszym kraju, a mało  kto  myśli  o  Polsce -  zdaje się  nie macie na to czasu   bo   albo  trampek  albo szydy  albo   jakaś  zaraza    telewizyjna albo ksiądz  pedofil i tak w kółko   macieja , i nie bez  kozery     napiszę  że  każdy portal   robi z nas wariatów tematami zastępczymi i  tu też .

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Stanlej

UWAGA TWORZY SIĘ NOWA JAKOŚĆ

UWAGA TWORZY SIĘ NOWA JAKOŚĆ FASZYZMU INFORMATYCZNEGO !!!!! >mało tego jest to związane z lewacko/komunistycznymi zaciągami którymi zafascynowani są oligarchowie i politycy świata zachodniego, Wyrażnie widać to już w UNI EUROPEJSKIEJ i zaczyna być widać wyrażnie w Ameryce.

Portret użytkownika euklides

Narzucanie komuś swojej

Narzucanie komuś swojej władzy powinno być rozpoznawane jako jednostka chorobowa. Ci wszyscy ludzie pokroju Bezosa, Gatesa itd powinni trafić do psychiatryka, razem z Bidenem i wszystkimi politykami. To jest jakiś sen wariata, że oni nadal są u szczytów.

Portret użytkownika euklides

Znowu próbujesz coś

Znowu próbujesz coś przkabacić, zmniejszyć ostrość i rozmyć znaczenie tego co powiedziałem. Ja mówię o narzucaniu władzy, a nie nadawaniu jej. Jak ktoś narzuca komuś swoją władzę bez zgody kontestującego to jest psychicznie chory, kropka.

Portret użytkownika Quark

Wcale nie neguję słusznego

Wcale nie neguję słusznego postulatu lecz tylko zwróciłem uwagę na istotny "szczegół" , że władzę ma ten kogo się słuchają. Nikt przecież nie zabronił ukręcić łeb np. Stalinowi , nie był on też mistrzem sztuk walki czy innym magiem pokroju Vadera , żeby się go bać. A jak wiesz światem rządzi pieniądz (mali bardzo go pragną) i tak się składa , że ci wymienieni akurat mają go w nadmiarze , więc rządzą . Gdyby każdy normalny człowiek postępował zgodnie z samym centrum swojego sumienia , to żaden PĘTAK z chorą wizją nic by nie zdziałał a jak wiadomo większość co innego myśli , co innego szepcze (bojąc się głośno powiedzieć) a co innego robi .

I nie ma się co oburzać bo prowadzimy tu dyskusje a nie kącić poklepywania się po plecach .

Portret użytkownika Yoda

Prawdę rzeczesz. Długo kiedyś

Prawdę rzeczesz. Długo kiedyś dawno temu  rozmyślałem jak to jest,  że jeden szaleniec, dobra - niech i będzie ich kilkuset, terroryzuje naród.

Podległe mu siły biją rodaków, sąsiadów, krewnych. Strzelają , zabijają. Bo on każe... I wychodzi na to co mówisz- tak się dzieje gdyż ludzie są źli w głębi serca i chcą tak czynić. Postępujązgodnie ze swoim sumieniem , ze swoją naturą..Albowiem taki   jakiś staruch dyktator  od strzału z liścia by się przewrócił a gnębi cały naród. Zdumiewające aż . 

I tak robią - bo pozwalamy. I będą robić - bo pozwalamy. Jesteśmy nieaktywni. Piszemy i liczymy że inni coś zmienią. Ale jacy inni ? Ci inni właśnie za michę i wczesne emeryturki i profity - biją , pałują w imię "prawa -bezprawia" Bo im pasuje ten system który im wszystko zapewnia za bezwzględną lojalność. 

Powiem - dopóki Król królów nie przyjdzie , i misterium Wszechmogącego Boga się nie wypełni - tak będzie do skończenia świata.  Bezprawie , wyzysk, ból. Taka jest upadła natura ludzka . I żadne to objawienie lecz oczywista rzeczywistość którą widać. 

Yoda

Portret użytkownika Quark

Zatem nie pozostaje nic

Zatem nie pozostaje nic innego jak bezlitośnie zniszczyć monopolistów internetowych . Zawsze gdy na rynku towarów dominuje jakiś jeden dostawca , ceny usług i towarów rosną (tu zanika wolność słowa) a gdy jest konkurencja ceny spadają (znosi się ograniczenia) ze strachu przed spadkiem obrotów. 

 

Portret użytkownika Binx

To jest faszyzm tylko nie

To jest faszyzm tylko nie państwowy ale korporacyjny, już teraz trudno znaleźć materiały dot. pedofilii Joe Bidena (były publikowane materiały jego córki (sic!) ) czy zaangażowanie w pranie pieniedzy jego syna (frma Burisma na Ukrainie) , czy nawet jakiekolwiek materiały dot. szkodliwości szczepionek to wszystko coraz trudniej znaleźć albo zonaczane jest jako teoria spiskowa.

Tak będzie z każdą nie "prawomyślną" ideą któa zostanie zakwalifikowana jako "teoria spiskowa" i zestawiona z "płaskoziemcami" (swoją drogą "płaskoziemcy" to ruch powołany do życia przez CIA aby właśnie kompromitować dowolne idee zestawiając je obok siebie). Zabójstwo Knenediego przez CIA - płaskoziemcy; antyszczepionkowcy- płaskoziemcy; plan depopulacji ludzkości - płaskoziemcy itd itp.

Strony

Skomentuj