Monopoliści internetowi bezlitośnie niszczą serwis Parler, bo odmówił cenzury wypowiedzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańskie korporacje internetowe nie kryją się i już jawnie współdziałają na rzecz ustanowienia ogólnoświatowej kontroli informacji. Przykładem jest komunikator Parler, na który przeniósł się Donald Trump. Firma ta stała się celem bezprecedensowego ataku ze strony korporacji Big Tech. Najpierw aplikację Parler wyrzucono ze sklepu Google, potem Apple a teraz na dodatek Parler zostanie wyrzucony z serwerów Amazon, które wynajmował. Oznacza to, że komunikator zamilknie do czasu gdy jego właściciele znajdą nową infrastrukturę.

Walka amerykańskich wiodących korporacji internetowych z wolnością słowa, od 8 stycznia każdego dnia wchodzi na nowy poziom. Celem jest najwyraźniej nie dopuścić do głosu urzędującego prezydenta Donalda Trumpa. Amerykańskiego przywódcę zbanowały już niemal wszystkie portale społecznościowe, a te które tego nie uczyniły mają teraz kłopoty.

 

Najlepszym przykładem jest serwis Parler. To właśnie tam przeniosło się wielu internautów uważających się za posiadających poglądy prawicowe. Ostatecznie po cenzurze na Facebooku i Twitterze przeniósł się tam sam prezydent Trump. Rozpętało to sekwencję zdarzeń, która unaoczniła wszystkim jak źle jest z wolnością słowa w Internecie. Myśleli, że jak wprowadzą cenzurę to zamkną wsystkim usta a tymczasem otworzyli oczy.

Apple poinformował, że zawiesił Parlera w swoim sklepie z aplikacjami,uniemożliwiając użytkownikom iPhone'a pobranie aplikacji. W tym samym czasie Amazon postanowił odciąć witrynę od swojej usługi hostingowej Amazon Web Sewices - AWS. Ma się to stać o północy w niedzielę czasu pacyficznego. Decyzję tą można traktować jako deklarację polityczną Jeffa Bezosa, właściciel Amazona. 

​​Parler wyłączony przez Amazona pozostanie już chyba symbolem trwającej wojny z wolnością słowa. Aby serwis mógł powrócić konieczne jest pozyskanie odpowiedniej infrastruktury i Internetu o dużej przepustowości. Szef Parlera, John Matze, oświadczył, że przerwa w działaniach komunikatora nie powinna potrwać dłużej niż do południa w poniedziałek. Dodatkowo Parlera można ściągnąć na swój telefon na przykład stąd, ale zainstalowanie tej aplikacji na telefonach z Androidem będzie wymagała włączenia akceptacji plików apk z innych źródeł.

 

Gdy powstaje dyktatura zawsze zaczyna się to od walki z wolnością słowa. Nie inaczej jest tym razem. Widząc ostatnie szokujące próby cenzury Internetu prezentowane przez kartele internetowe, można tylko stwierdzić, że jeżeli wyrywasz komuś jezyk wcale nie udowadniasz, że kłamie tylko, że boisz się rzeczy, ktore może powiedzieć.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika axell69

Następne kroki  to : zakaz

Następne kroki  to : zakaz obsługiwania trampka  w emsi donaldzie i kejefsi  oraz  zakaz wysyłania jemu paczek z amazona Smile

A tak na marginesie  zapytam się  was  drodzy Polacy   - ilu z was nie pije  kokakoli   (teraz  taka  droga przez nowy podatek cukrowy) ??  ilu  z was nie umie   zrezygnować  z  udek skrzydełek  i  bigburgerów  ??  i ilu z was  karmi   system amerykański  kupując  w  amazonie  zamiast  u lokasów , następnie ilu z was napycha kieszenia   niemcom kupując w biedrze kauflandzie aldiku itd.  ??  

Wszyscy murem  za jakimiś  utrapem z usraela dondziem trampkiem

(który niczego dobrego  nie zrobił  nawet dla własnego  ludu ) , czarna  rozpacz i  niemal że  żałoba  narodowa w naszym kraju, a mało  kto  myśli  o  Polsce -  zdaje się  nie macie na to czasu   bo   albo  trampek  albo szydy  albo   jakaś  zaraza    telewizyjna albo ksiądz  pedofil i tak w kółko   macieja , i nie bez  kozery     napiszę  że  każdy portal   robi z nas wariatów tematami zastępczymi i  tu też .

Portret użytkownika Stanlej

UWAGA TWORZY SIĘ NOWA JAKOŚĆ

UWAGA TWORZY SIĘ NOWA JAKOŚĆ FASZYZMU INFORMATYCZNEGO !!!!! >mało tego jest to związane z lewacko/komunistycznymi zaciągami którymi zafascynowani są oligarchowie i politycy świata zachodniego, Wyrażnie widać to już w UNI EUROPEJSKIEJ i zaczyna być widać wyrażnie w Ameryce.

Portret użytkownika euklides

Narzucanie komuś swojej

Narzucanie komuś swojej władzy powinno być rozpoznawane jako jednostka chorobowa. Ci wszyscy ludzie pokroju Bezosa, Gatesa itd powinni trafić do psychiatryka, razem z Bidenem i wszystkimi politykami. To jest jakiś sen wariata, że oni nadal są u szczytów.

Portret użytkownika euklides

Znowu próbujesz coś

Znowu próbujesz coś przkabacić, zmniejszyć ostrość i rozmyć znaczenie tego co powiedziałem. Ja mówię o narzucaniu władzy, a nie nadawaniu jej. Jak ktoś narzuca komuś swoją władzę bez zgody kontestującego to jest psychicznie chory, kropka.

Portret użytkownika Quark

Wcale nie neguję słusznego

Wcale nie neguję słusznego postulatu lecz tylko zwróciłem uwagę na istotny "szczegół" , że władzę ma ten kogo się słuchają. Nikt przecież nie zabronił ukręcić łeb np. Stalinowi , nie był on też mistrzem sztuk walki czy innym magiem pokroju Vadera , żeby się go bać. A jak wiesz światem rządzi pieniądz (mali bardzo go pragną) i tak się składa , że ci wymienieni akurat mają go w nadmiarze , więc rządzą . Gdyby każdy normalny człowiek postępował zgodnie z samym centrum swojego sumienia , to żaden PĘTAK z chorą wizją nic by nie zdziałał a jak wiadomo większość co innego myśli , co innego szepcze (bojąc się głośno powiedzieć) a co innego robi .

I nie ma się co oburzać bo prowadzimy tu dyskusje a nie kącić poklepywania się po plecach .

Strony

Skomentuj