Nieoczekiwane rozwiązanie konfliktu w Rosji, pomogła mediacja Łukaszenki

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na horyzoncie rosyjskiej polityki wyłoniło się niespodziewane rozwiązanie. Bunt Jewgienija Prigożyna, właściciela Grupy Wagnera, przeciwko rosyjskiej armii, który rozpoczął się po ataku rakietowym na obóz Wagnera na Ukrainie, został rozwiązany dzięki mediacji Aleksandra Łukaszenki, prezydenta Białorusi.

 

 

Konflikt rozgorzał, gdy Prigożyn oskarżył rosyjskiego ministra obrony, Siergieja Szojgu, o zlecenie ataku rakietowego na obóz Wagnera na Ukrainie, co spowodowało śmierć 2000 jego żołnierzy. Prigożyn zapowiedział, że jego siły ukarają Szojgu i wezwał rosyjskie siły do nie stawiania oporu, grożąc "zniszczeniem" każdego, kto spróbuje ich zatrzymać​.

 

Prigożyn, który zasłynął jako "kucharz Putina" z powodu swojego związku z rosyjskim prezydentem, kontroluje Grupę Wagnera, prywatną firmę wojskową, która zyskała złą reputację za swoją brutalność na całym świecie. Grupa ta walczyła w imieniu Rosji w konflikcie na Ukrainie, gdzie Prigożyn rekrutował więźniów, oferując im ułaskawienie w zamian za służbę na liniach frontu​.

 

Konflikt między Prigożynem a rosyjskim rządem prowadził do poważnej destabilizacji. Prigożyn wysłał swoje siły do rosyjskiego miasta Rostów nad Donem i wezwał do zbrojnego buntu przeciwko ministerstwu obrony. Jednak interwencja Łukaszenki pomogła rozwiązać sytuację.

 

Według senatora Marco Rubio, republikańskiego polityka i wiceprzewodniczącego senackiej komisji ds. wywiadu, Grupa Wagnera, najemnicy pod wodzą Jewgienija Prigożyna, mogą wycofywać się z obszarów wokół Moskwy. Rubio uważa, że ten ruch ma miejsce w związku z prawdopodobnym zastąpieniem obecnego ministra obrony Rosji, Siergieja Szojgu, oraz szefa Sztabu Generalnego, generała Walerija Gierasimowa, przez osoby lojalne wobec Prigożyna.

Szojgu i Gierasimow od dłuższego czasu krytykowani są za prowadzenie rosyjskiej wojny z Ukrainą przez Prigożyna, który jest właścicielem Grupy Wagnera. Rubio sugeruje, że taka zmiana w rosyjskiej strukturze władzy uczyni Prigożyna "najsilniejszym człowiekiem w Rosji". Dodatkowo Rubio zauważa, że obecna sytuacja sprawia, że Rosja, będąca młodszym partnerem w antyamerykańskiej koalicji z Chinami, staje się znacząco słabsza i bardziej podatna na manipulacje.

 

Prigożyn wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jego najemnicy zaczynają odwrót, kierując się do obozów polowych, aby uniknąć dalszego konfliktu. Włodarze Mińska twierdzą, że odgrywają rolę mediatora w negocjacjach dotyczących gwarancji bezpieczeństwa dla najemników.

 

Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka, miał prowadzić rozmowy z Prigożinem na temat zatrzymania marszu najemników na Moskwę. Łukaszenka, zgodnie z oświadczeniem Mińska, działał we współpracy z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem.

 

Tymczasem doniesienia o odwrocie Grupy Wagnera pojawiają się w kontekście meldunków o obecności najemników w obwodzie moskiewskim. Ocenia się, że oddziały, liczące około 5 tys. ludzi, znajdują się na terenach kilku obwodów Rosji, a niepotwierdzone informacje mówią o obecności najemników już w obwodzie moskiewskim. W odpowiedzi na te ruchy, wszystkie przeprawy przez Okę zostały zablokowane, a dodatkowe siły z innych regionów Rosji zostały przesunięte do Moskwy.

 

Kontekst tych zmian nie jest jeszcze jasny, ale przegrupowanie sił w Rosji wskazuje na możliwe przetasowania na najwyższych szczeblach władzy. Bez względu na wynik, sytuacja ta z pewnością wpłynie na trudne relacje międzynarodowe Rosji, zwłaszcza z Ukrainą i Stanami Zjednoczonymi.

@zmianynaziemi Nagły koniec buntu Prigożyna i Wagnerowców #ciekawostki #polityka #Wagner #Rosja ♬ oryginalny dźwięk – Zmianynaziemi.pl - Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Przeczytałeś moje komentarze

Przeczytałeś moje komentarze więc - na zimno i bez emocji - poczekamy i zobaczymy - krety koty wyłapują ....- mam nadzieję ,że zrozumiałeś i przekażesz oficjerowi z bynderfallusa.  Znofu się przy...asz do mnie bo ......... - wywaliłem prawdę !?

Nie wiem czy to prawda , że mogła to być akcja - wyłap kreta czy wtyczkę - ale ja odczuwam tekst pisany inaczej niż inni i wiem , żeś ukrowtyka - kolory tekstu to mi mówią. I tak samo po czytaniu tekstów z tą akcją wagnerów wiedziałem , że trzeba odczekać - wem dlaczego - klatka na krety.

Co ty o tym myslisz  co napuesz to mnie w ogóle nie obchodzi boś ukrotrol - to wiem z tego co widzę jak piszesz.

Ja odbieram tekst energetycznie - jak nie doczytałeś to tfuj prublym. specjalnie napisane abyś nie pisał abym pisał poprawnie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

To była ustawka - szopa do

To była ustawka - szopa do wyłapania kretów i wtyczek - dla mnie koniec tematu a baćko był elementem ustawki bo jakos szopkę trzeba zamknąć aby było z sensem i logicznie.

Poczekamy czy wagnerowcy będa dalej brać udział w działaniach operacyjnych - jeśli tak to tylko potwierdzi szopkę.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

Dwa zrzuty z mojej

Dwa zrzuty z mojej subskrybcji na YouTube:

Rzeczywiście była tam dezorientacja.

Na miejscu Rosjan przyjrzała bym się Aleksandrowi Artamonowi. Już dawno nie miałam do niego zaufania, ale uważnie słuchałam, bo ciekawe rzeczy mówił.

Czyli Prigożyn jednak został przekupiony lub stworzono mu wrażenie, że działa w dobrej wierze.

P.S. Krzysztof Tołwiński - FRONT: KUKIZOWA DIMITRIADA Z NAD WISŁY.

Portret użytkownika ARTUR

Putin nie jest wojskowym

Putin nie jest wojskowym strategiem ale uzależnienie od Szojgu było dziwne od samego początku , zapewne został mianowany aby uzyskać przychylność mafii i oligarchów typu " nasz człowiek na Kremlu pilnuje naszych interesów " . Samo rozpoczęcie C19 a następnie wojny to oczywiście ustawka którą widać gołym okiem od samego początku , ustawką są też sankcje na surowce i towary a wszystko w imię globalnego NWO . Prigożyn to wbrew pozorom rosyjski patriota który nie pasuje do ustawek bo jest strategiem , dowódcą i widzi co się dzieje na froncie , nie interesują go umowy pomiędzy rządzącymi aby " gonić " wojennego króliczka i ratować upadające gospodarki , ma być wygrana albo śmierć więc teraz uzgodnienia NWO muszą się zmienić lub doprowadzić do autentycznego konfliktu .

Portret użytkownika axell69

Prigozin do   przede

Prigozin do   przede wszystkim rozbujnik  i sutener  a teraz   właściciel  kilku restauracji oraz swojej armii   a nie patriota , dzisiaj   media  donosiły że  ruskie  siły specjalne   znalazły w jego  biurze 4 miliardy  rubli .  Wojna to sposób na  zarabianie  u takich jak on   co  w żaden sposób  nie  kotwiczy  nawet z patriotyzmem . Kolego  masz  dużo  nauki przed sobą  i poszukiwania wiedzy 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Endymion

Arturze, ciekawe i logiczne

Arturze, ciekawe i logiczne to co piszesz, ale gdzie to wyczytałęś, że 6mld$ ubyło Pentagonowi?

Jeśli to prawda, to Penagon prowadzi wiele akcji wywrotowych na Świecie, do tego tajny budrzet CIA też dorzuca się.

Nigdzie nie spotkałem analizy Wagnerowców. Prywatna armia Jewreja; tak mawiają. Zacznijmy od tego, że ci najemnicy, to więźniowie. Czy ja jako prywaciarz mogę wejść do zakładu karnego i zabrać 100 na wykopki pyr obiecując im ułaskawienie za robotę? Przecież nie. Ponadto czy Jewrej uzbroił i żywił tę armię ze swoich pieniędzy? NIE! Nie rozumiem określenia, że to jest prywatna armia..

Moim zdaniem Jewrej zainkasował pieniądze od CIA/Pentagonu, zrobił szopkę i odwrót. Wychodzi na to, że znowy Hameryka finansuje obie strony konfliktu. Pisząc Hameryka, to takie zboczenie moje z czasów szkoły, gdzie nam wmawiano, że państwami rządzą rządy i prezydenci, ale historia uczy, że Rotschild finansował obie strony, a po przegranej Francji pod Waterlo wysłał wieści do Angli, że było odwrotnie, a Napoleon zmierza do Angli. Giełda w Londynie runęła i Rotshild wykupił sobie część Anglii za centy.

 Tę historię należy przypominać, bo ludzie szybko zapominają.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Te  wyliczenia nie mają , bo

Te  wyliczenia nie mają , bo nie mogą  mieć , żadnych   wpływów  na to co   działo się w Rosji . temat przepłacenia   umarł  śmiercią  naturalną. Coś innego było  zaoferowane  dla "obserwatorów" - co powiodło się  

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Endymion

Putin jest wnukiem nadwornego

Putin jest wnukiem nadwornego kucharza Lenina i Stalina. 

Z wykształecenia jest prawnikiem, a nie wojskowym. NKWD??? od1946 ta nazwa nieaktualna.

Był oficerem KGB w Niemczech, potem szefem FSB.

"Putin jest po szkole wojskowej oddelegowny do innej wojskowej - NKWD"

Ty zaczynasz pier.olić głupoty niczym Medium, macie romans i bzykacie się podczas lepienia pierogów????????????

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

widać na forum masoneria z

widać na forum masoneria z loży się wścieka aż ślina im idzie z buzi... Smile hehehehe Pierogiżyn musi pokonać putinesku czałseku oraz szojgu i gerasimowa ! Po tym zapanuje spokój i będziemy mieli koniec wojny ! Tak nam dopomóż Bóg Jezusa Chrystusa Jahve !!! Jestem polskim Żydem Polakiem wierzącym w Jezusa Chrystusa ! Na dodatek narodowcem katolikiem i to Żydem !!! hehehehehe... i mam króla Polski za swojego avatara a nie jakieś znaki szatańskie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Ty jesteś typową zawszoną

Ty jesteś typową zawszoną szują , od dawna ci o tym pisze  -   kłamcą   jak szyd  i   pejsatym dzwonem pustym 

żyjącym z  kłamstwa podżegania  i lichwy 

Z ktolikami też  nic  wspólnego  nie masz  bo nonstop KŁAMIESZ   - co podkreślam  od dawna 

Dawno temy wydałeś się   że jesteś parchatym oszustowem  

A twój  avatar to parodia  -      nasz naród istniał   tysiące lat  wcześnij zanim wy  wymysleliście  biblię 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Strony

Skomentuj