„Wiza wolnościowa” - Salwador wyda obywatelstwo w przypadku inwestycji w Bitcoin

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W czwartek rząd Salwadoru ogłosił uruchomienie programu Freedom VISA. Kraj zapewni pozwolenia na pobyt, a następnie obywatelstwo, tym, którzy zainwestują co najmniej 1 milion dolarów w monety stabilne Bitcoin lub Tether (USDT) w gospodarce kraju. Kraj jest gotowy przyjąć w ramach tego programu do 1 tys. osób rocznie. Do chwili obecnej skarb państwa Salwadoru posiada nieco ponad 2700 BTC, co wygenerowało dla kraju niezrealizowane zyski o wartości ponad 3 milionów dolarów.

 

Kwalifikujący się uczestnicy programu otrzymają zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego, a następnie obywatelstwo. Złożenie wniosku będzie kosztować bezzwrotną kwotę 999 USD w Bitcoinach lub USDT i można je składać już dziś. Wsparcie techniczne procesu aplikacyjnego zapewnia Tether Global, emitent USDT. Jeśli co roku uda się osiągnąć kwotę 1 tys. osób, Salwador mógłby teoretycznie otrzymać co najmniej 1 miliard dolarów rocznych inwestycji. Obecnie 1 milion dolarów to w przybliżeniu równowartość 23 bitcoinów.

 

Salwador przeszedł do historii we wrześniu 2021 r., stając się pierwszym krajem, który uznał Bitcoin za prawny środek płatniczy. Od tego czasu kraj zainwestował w Bitcoin i posiada w swoim skarbcu ponad 2700 BTC. Posunięcia te wpisują się w szerszy plan mający na celu zmniejszenie zależności Salwadoru od amerykańskiej waluty i walkę z hiperinflacją poprzez przyciąganie nowych źródeł dochodów. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin wzrósł w ciągu ostatniego roku o 256%, z 17 tys. dolarów do 44 tys. dolarów, można założyć, że władze Salwadoru obrały właściwą strategię.

 

Program rządu Salwadoru jest podobny do koncepcji „złotej wizy” stosowanej w niektórych krajach, które oferują pobyt lub obywatelstwo zamożnym inwestorom przemysłowym lub nabywcom nieruchomości. Jedyną różnicą jest przedmiot inwestycji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euㅤklides

Na świecie będzie podmiana

Na świecie będzie podmiana elit. Chociażby dlatego, że Saisiny, Niedzielskie i temu podobne są po prostu zbyt tępe by zaimplementować NWO. Na bazie ludzi posiadających kryptowaluty powstanie nowa klasa panująca i nastanie wreszcie racjonalny, totalitarny zamordyzm.

Portret użytkownika wiktor wektor

NWO już się dzieje, każdego

NWO już się dzieje, każdego dnia wprowadza się pewne drobne zmiany i regulacje prawne w tym kierunku. A rząd racjonalny nie może być totalitarny bo racjonalność oznacza słuszne, rozsądne i ekonomicznie uzasadnione postępowanie - stworzyłeś więc logiczną sprzeczność. NWO to nie coś co "kiedyś nastanie"... nie... to już się dzieje np. poprzez zaostrzenie prawa, zmniejszenie wolności, zakazy, nakazy itd. Ograniczanie wysokości obrotu gotówkowego, strefy czystego transportu, rugowanie pojazdów spalinowych, OŹE i eko "terroryzm" oraz wprowadzanie wirtualnego pieniadza jak Bitcoin to są elementy NWO. A już się zaczyna mówić o CBDC czyli wirtualnej walucie z terminem ważności.. nie wydasz wszystkiego to ci przepadnie. Gardzisz tymi politykami ale gdyby rządziła KO to już by było wprowadzone a ty mógłbyć co najwyżej zacisnąć zęby ze złości. 

Skomentuj