Wielka przecena bitcoina. Kryptowaluta straciła 30 proc. wartości w zaledwie 24 godziny

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W ciągu 24 godzin kurs bitcoina spadł niemal o 40 proc. w ciągu 3 dni. Przedtem jednak Bitcoin osiągnął niemal magiczny próg 20 tys. dolarów za jednostkę. Ten pułap zrobił na wszystkich piorunujące wrażenie bo przyrost był niezwykle dynamiczny i w ciągu kilku dni wartość bitcoina urosła z 10 tys. dolarów do 20 tys. dolarów. Korekta kursu tej waluty była zatem czymś oczywistym i właśnie następuje.

 

Bitcoin i inne kryptowaluty, nawet po solidnej korekcie są obecnie i tak na niesamowitych poziomach. Biorąc pod uwagę fakt, że bitcoin zaczynał rok na poziomie 900 dolarów, najnowszy kurs bitcoina wynosi nadal aż 13 tys. 883 dolarów. Nie ma chyba obecnie drugiego takiego instrumentu finansowego, który zapewniłby kilkunastokrotny zysk.

Nie można oczywiście wykluczyć, że to nie koniec przeceny kryptowalut. Rządy wielu państw od jakiegoś czasu są zaniepokojone wzrostem zaufania do kryptowalut przy jednoczesnym jego spadku do tradycyjnych pieniędzy emitowanych przez banki centralne. Ze względu na brak jakiejkolwiek kontroli nad wirtualną walutą, staje się ona niebezpiecznym punktem odniesienia dla psutych na potęgę walut narodowych. 

 

Dotychczas rolę ta pełniło złoto i metale szlachetne, ale obecnie obserwujemy ewidentne przeniesienie części zainteresowania inwestorów w kryptowaluty, które zapewniają dobry zarobek, dając szanse do spekulacji, których skutki zapewne właśnie teraz obserwujemy w postaci tej najnowszej przeceny. Kto lubi adrenalinę może dokonać teraz samodzielnej oceny czy przecena na bitcoinie już się kończy czy wręcz przeciwnie, bo promocyjna cena może nie potrwać długo.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hammer2022

Bitcoin to kryptowaluta,która

Bitcoin to kryptowaluta,która będzie nie złotem,a diamentem przyszłości.
Jednak inwestowanie w nią długofalowo dla 'podstawowego' obywatela nie ma sensu.Rządy skorzystają oczywiście z kryptowalut ale nie z btc jako ogólnego środka płatności.Rządy produkują i produkują pieniądze więc potrzebna im kryptowaluta,która będzie produkowana i produkowana oraz .... bardzo szybki środek płatności.Kwestią czasu jest potężny wzrost Dogecoin,Litecoin,Ripple,Ethereum,może Siacoin.
Reszta do piękna ściema.
Nigdy możni tego świata nie pozwolą na dłuższe istnienie Monero czy Dash-a.

wielu walczących o 'prawdę' jest sługusami tych,którzy rządzą światem

Portret użytkownika rent5555

Ale ten admin to jest baran

Ale ten admin to jest baran nie dalej jak dwa dni temu  pisał jak to bitcoin jest wspaniały. Nie czytam jego artykułów  ponieważ są to michnikowskie wypociny .wiekszość jego artykułów jest przepisaną wrzutką mająca na celu posiadanie jak największej ilości komentarzy i nie mających podstaw analogi ,ale polecam tobie choć jeden raz skomentowac artykuł nijakiego independent trader. On ma bardzo mało komentarzy byc może to co pisze jest mądre .cofając się w czasie do  twoich artykułów okazuje sie że 90% to nie trafione  brednie jak na onecie ,wp albo o2.Podnieś poziom !!!!

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika Prawdziwy Polak

Żadna tam korekta. Normalna

Żadna tam korekta. Normalna spekulacja na walucie. Ponieważ kryptowaluty nikt nie kontroluje ani nie można jej "dodrukować" to i nie można spekulacjom przeciwdziałać. Wystarczy wolne kilka miliardów zwykłej (wirtualnej) waluty na koncie i można kursem kręcić jak się chce.

Portret użytkownika Arya

Na razie da sie manipulować

Na razie da sie manipulować tym rynkiem, bo jest on bardzo płytki. Wprowadzone niedawno kontrakty futures na bitcoinie umożliwiają grę na spadki, więc możemy sie teraz częściej spodziewać takiego spektakularnego spadku kursu. Ale kapitalizacja branży cały czas rośnie. Jak urośnie wystarczająco dużo, to manipulowanie rynkiem nie będzie już takie łatwe.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj