Nadciąga cyfrowy złoty CBDC z terminem ważności

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W naszych czasach to co obecnie jest nazywane teorią spiskową, staje się prawdą po około pół roku. Nie inaczej jest z uważaną za fałszywą, teorią zakładającą, że globaliści planują likwidację gotówki i zastąpienie jej cyfrową walutą banków centralnych, tak zwanego CBDC (Central Bank Digital Currency).

 

Dla większości ludzi likwidacja gotówki jest abstrakcją. Nie dostrzegają, że dominować zaczynają płatności bezgotówkowe. To tylko preludium do tego co nas czeka w najbliższych latach. Prawdopodobnie do 2030 roku będziemy korzystać już wyłącznie z walut w formie cyfrowej. Na zrealizowanie planów globalistów zostało zatem tylko kilka lat, czyli zmiany muszą zacząć przyspieszać jeszcze bardziej. 

 

Likwidacja gotówki będzie pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu. Odbywa się ona nie tylko poprzez popularyzację płatności bezgotówkowych, co widzimy wszędzie dookoła nas, ale też przede wszystkim poprzez kolejne działania rządzących, którzy pod pretekstem walki z szarą strefą i przestępczością, wprowadzają limity kwotowe dla transakcji gotówkowych. Obecnie jest on śmiesznie niski. W 2022 roku w Polsce obowiązuje limit 15 tys. zł brutto dla płatności gotówkowych między przedsiębiorcami, a od 1 stycznia 2023 roku limit ten zmniejszy się do zaledwie 8 tys. zł. Już teraz nie da się legalnie kupić za gotówkę samochodu droższego niż ten limit, a będzie tylko gorzej. 

 

Po prostu płatności gotówkowe pozostają poza kontrolą systemu, a każda transakcja za pomocą banków jest dobrze widoczna dla śledzącej obywateli władzy i dzięki temu inwigilację obywateli można wznieść na zupełnie nowy poziom. W oczywisty sposób będzie to prowadziło do oporu części społeczeństwa i ludzie świadomi będzie celowo korzystać z gotówki. Dla takich zatwardziałych obywateli rządzący przygotowali niespodziankę - wysoką inflację. Dzięki niej gromadzenie pieniędzy w formie gotówki jest pozbawione sensu. Jest to też doskonała okazja do zohydzenia lokalnych walut i spowodowania, że na skutek hiperinflacji, ludzie będą się wręcz domagać likwidacji gotówki w ogóle. I tutaj cały na biało wejdzie CBDC.

 

Waluta cyfrowa banków centralnych od lat była przedstawiana w kategoriach foliarskich opowieści. Jednak w naszych czasach teoria spiskowa to prawda za pół roku i nie inaczej stało się z CBDC. Nadal mało kto o tym planie słyszał, ale w przestrzeni publicznej pojawiają się już oficjalne głosy za takim rozwiązaniem. O zamiarze wprowadzenia do obiegu CBDC, czyli cyfrowych walut banków centralnych, otwarcie mówi już Europejski Bank Centralny czy amerykańska Rezerwa Federalna. Również w Polsce pojawiają się pierwsze głosy za wprowadzeniem CBDC. Prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, Marek Dietl, ogłosił, że jest zwolennikiem wprowadzenia do obiegu cyfrowego złotego, najpierw na rynku kapitałowym.

 

Jak miałoby się to stać? Narodowy Bank Polski, tak jak inne banki centralne, w odpowiednim momencie założy każdemu obywatelowi konto bankowe gdzie będzie mógł gromadzić swoje NBPcoiny. Ale nie będzie mógł ich wydawać wtedy kiedy będzie miał na to ochotę, gdyż już teraz wiadomo, że CBDC będzie miało okres ważności, tak jak cyfrowy chiński Juan, na którym jest wzorowane. Oznacza to, że te pieniądze trzeba będzie wydać w określonym czasie albo drastycznie spadnie ich wartość. Prawda, że brzmi to jak kolejna szalona teoria spiskowa? Niestety jednak to nie teoria tylko fakty.

 

Teraz wystarczy połączyć kropki i zrozumieć, że to co ostatnio dzieje się dookoła nas nie jest zbiorem niezwiązanych ze sobą zdarzeń tylko konsekwentną realizacją planów globalistów, które doprowadzą do jeszcze większego zniewolenia ludzkości. Posiadacz cyfrowego pieniądza będzie też uczestnikiem systemu kredytu społecznego, którego prekursorem są obecne paszporty covidowe z kodem QR. Ten sam kod może być użyty do ustalania tego czy ktoś spełnia warunki do posługiwania się CBDC. Nie dość, że waluta ta będzie miała termin ważności to na dodatek obywatele, którzy zostaną ocenieni negatywnie, bo się nie szczepią co pół roku, albo ponieważ krytykują władzę w Internecie, mogą być pozbawieni możliwości korzystania ze swoich pieniędzy. Będzie to kolejna forma presji i kontroli społecznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Janka Dromska

Czyli co trzeba stworzyć

Czyli co trzeba stworzyć szarą strefę i handel wymienny, naprawiasz auto i bierzesz np: 3 worki kartofli albo 2 kilo mięsa wyhodowanego nielegalnie żeby urzędnicze sprzedajne łajzy nie wiedziały. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale plany globalistów nie wróżą niczego dobrego dla ludzkości. Wiadomo że w telewizorni wszystko ładnie wygląda, bydło musi być zadowolone. Wielu polaczków będzie z tego zadowolonych i wielu nachrapie się kasy, ale pozostali dostaną ostro po gaciach, będzie fala samobójstw, ludzkiej tragedii, rozpaczy. A globalistyczne świnie żarły będą kawior i chlały szampana, polityczne sprzedawczyki, cały ten aparat opresji ma dziś swoje 5 minut triumfu. Pamiętajmy jednak o tym że nie takie imperia i nie tacy królowie już upadali, także i ten syf w końcu sam siebie zniszczy lub zostanie zniszczony.

Portret użytkownika Q

A co dasz na wymianę

A co dasz na wymianę piekarzowi za dwie bułki i bochenek chleba ? Musi to być coś co mu się przyda a nie to co mogą mu dać też pozostali klienci - setki . Poto właśnie wymyślono pieniądze aby uniknąć takich dylematów. Rozwiązaniem jest lokalna waluta . 

Portret użytkownika ARTUR

Przygłupy wychowane na

Przygłupy wychowane na internecie i bezgotówkowych płatnościach za parę /2-3/ miesięcy przekonają się co to znaczy zablokowane konto we wszystkich bankach z powodu braku spłat kredytów Smile Ciekawe jak firmy zrobią przelewy gdy komornik lub skarbowy zajmie konta za zaległości . Gdy mam gotówkę to ja decyduję komu płacę , bankowi , pracownikom albo do skarbowego . Gdy mam rodzinę i gotówkę to ja decyduję czy płacę bankowi czy też kupię jedzenie dla rodziny . Przy operacjach bezgotówkowych właściciel konta jest na samym dnie łańcucha pokarmowego a płacąc gotówką jesteś na szczycie i Ty decydujesz .

Portret użytkownika ​euklides

Gotówka będzie warta tyle co

Gotówka będzie warta tyle co papier toaletowy. Te zadrukowane papierki nie pochodzą z magicznej krainy, tylko są wprowadzane do obiegu przez banki, więc banki kontrolują wszystko. Wybawieniem są kryptowaluty, ale przygłupy wychowane na systemie banksterskim tego nie rozumieją.

Portret użytkownika ​euklides

Hehe, nie to popieranie

Hehe, nie to popieranie banksterskiej gotówki stawia cię w szeregu z przestępcami NWO. Oczywiście gdybyś robił to świadomie, ale robisz to tylko z głupoty, co jednak ma taki sam skutek dla świata.

Portret użytkownika Arya

A niby to czemu miałoby tak

A niby to czemu miałoby tak być? Używasz elektronicznego sprzętu, czyli również cyfrowego, by pisać w internecie, ale czy to stawia Cię na równi z przestępcami NWO? Oczywiście, że nie. Każdy kij ma dwa końce i w tym przypadku tez tak jest, tylko nie masz wystarczającej wiedzy, by zrozumieć temat. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Arya

Czterech przygłupów już Cię

Czterech przygłupów już Cię zminusowało. Ludzie jeszcze nie rozumieją, że krypto będzie rozwiązaniem, bo cały czas myślą o kryptowalutach jako o mocno spekulacyjnych nie mając pojęcia, że można stworzyć krypto o stabilnym kursie.  

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika ​euklides

Sytuacja tych ludzi jest

Sytuacja tych ludzi jest dramatyczna, ponieważ nie chcą zaakceptować faktu, że oficjalny pieniądz, w jakiejkolwiek formie, jest w pełni kontrolowany przez banki i finansjerę. Podniecają się gotówką jakby ta gotówka nie była jedynie świstkiem papieru wyemitowanym przez kumpli Rothschilda. Wystarczy, że powiedzą, że za rok wchodzi system bezgotówkowy, banknoty tracą ważność, nie można się nimi posługiwać w sklepie, ani płacić nimi podatków, a świadczenia 500+ będą wypłacane tylko bezgotówkowo (co już się zresztą stało). Powiedzą, że trzeba wymienić i barany pobiegną, bo przecież nie będą chciały stracić swoich jakże cennych papierkowych oszczędności opierających się na wierze w Rothschilda.

Będą chodzić na śmieszne protesty, nie zważając, że są uzależnieni od systemu bankowego jak od dopływu tlenu. Wystarczy ich przydusić deprecjonując wartość pieniądza, zmuszając do pracy za kromkę chleba i skończą się protesty. Co zresztą prawdziwe jelity właśnie robią. Jednocześnie odrzucają prawdziwą broń - skuteczną broń, która mogła zniszczyć plany NWOwców, wydzielającą system gospodarczy spod kurateli NWO, odbierający bankom przywilej przywilejów czyli przywilej kreacji pieniądza z próżni.

Portret użytkownika demodemo

Ciekawe jak sobie poradzą z

Ciekawe jak sobie poradzą z mafią tą czy tamtą. Jeśli urwie się dopływ gotówki dla mafii to co robi mafia ? Swój porządek.

Najawiększe mafie to te zarządzane z  Watkanu i Meki oraz z Chin i Japonii.

Rozwiązaniem możliwym będzie przyznanie mafiom określone wpływy z cyferkasy to jednak będzie za mało gdyż nie będzie już możliwości wpływu na włąadze. Mafie staną się podporządkowane a to raczej nie przejdzie bo walka o wpływy i kontrolę cały czas trwa.

Chyba , że największą mafią jest ta od cyferkasy a to już trąca wonią prochu i echem szczęku zamków w broni tych mafii , które ruszają po największych.

Już wielu próbowało podbić i podporządkować sobie cały świat jednak zawsze tak samo kończyli.

Portret użytkownika Zenek z gitarą

poczytaj limes inferior

poczytaj limes inferior

tam masz i mafie i zwykłych obywateli i waluty bankow centralnych, ale nie sa one ZAMIAST one sa obok. rozne waluty sa rozne i nie da sie ich łatwo wymienić.

wiekszosc sygnalistów skupia się na technice, a nie na idei. Zapewniam, ze pieniadze bez pokrycia, pieniądze z celem zakupowym (kartki w prl) da sie robic bez komputerów. przestańcie głupio powielac bzdury wizjonerów. to wszystko już było. Jedyne czego nie było to to, że ludzie się nie buntują.

Gdy król holandii wprowadzil podatek pół PROMILA od wartości budynku (dzis nazwalibysmy to katastrem) to ludzie wyszli na ulice i zrobili im rewoltę. Dzis gdy mówi się o 2 PROCENTACH nikt nie zajaknie się, że weźmie widły.

 

Smutna prawda

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Od wielu lat a nawet pokoleń

Od wielu lat a nawet pokoleń ludzie czekają końca świata. Takich końców było już wiele. Dla przykładu Polacy mieli zabory, II WŚ, upadek komunizmu.

Każde to wydarzenie niosła za sobą ogromne zmiany w życiu każdego. Teraz mamy kolejny koniec, który trwa. Ewolucja mimo poczucia rewolucji.

I to nastąpi czy chcemy tego czy nie.

Zawsze jest rząd i opozycja, a wiadomo że większość z nas (ZnZ) jest w opozycji do tego, co się dzieje.

Inna sprawa- Ukraina.

Widać bardzo wyraźny ruch samolotów transportowych/ wojskowych na lotnisku w Rzeszowie. Do Lwowa stamdąd niedaleko.

Moje odczucie- to pewne, że Putin wejdzie na Ukrainę, ale jednocześnie z terenu Polski wejdą wojska NATO. Wszystko jest już dogadane. Putin dotąd i nie dalej, a NATO (czyli UE) tyle i nie więcej. Moim zdaniem już dawno zdecydowano o rozbiorze Ukrainy.

Wyślą po kilkadziesiąt tysięcy wosjk, chłopaki będą się strzelali i zabijali, a rządzący będą sobie oglądać ich poczynania jak film wojenny.

Dlatego moje zdanie- wojna będzie, ale kontrolowana przez obie strony. I tylko nadzieja, by ktoś nie stracił na tym kontroli.

Pamiętajcie, przepowiedziałem to ja- Wasz Ojciec Dyrektor Smile Smile Smile Smile

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Strony

Skomentuj