Europejski Bank Centralny zapowiedział dodrukowywanie euro bez pokrycia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj na konferencji prasowej Europejskiego Banku Cenntralnego, jego szef, Mario Draghi, oświadczył, że bank ma zamiar "poluzować" politykę pieniężną. Sprowadza się do tego, że rzekomo w celu wsparcia gospodarki strefy euro będą drukowane pieniądze bez pokrycia.

 

Światowa tendencja psucia waluty przez kreowanie pustego pieniądza dotarła również do Unii Europejskiej. Od dawna robi to amerykański FED. Robił to również do pewnego momentu szwajcarski bank centralny. Nie robiono tego tylko w strefie euro.

 

EBC będzie "produkował" miesięcznie 60 miliardów euro, które mają być wykorzystane na "wykup" obligacji krajów UE. W podobny sposób od 2009 roku, magicznie z powietrza, tworzy dolary amerykański FED, który "wykupił" takimi drukowanymi bez pokrycia pieniędzmi obligacje za niemal 4,5 biliona dolarów.

 

Europejski odpowiednik banku centralnego poinformował, że proces kreacji pieniądza z niczego potrwa do końca września 2016 roku i miesięcznie planuje się skup obligacji rządowych. Normalny człowiek drukując pieniądze poszedłby do więzienia na 25 lat, bo jest to klasyfikowane jako zbrodnia, ale władcom Unii Europejskiej to nie grozi. W zależności od potrzeb mają oni stworzyć z niczego pieniądze na kwotę około biliona euro rocznie. Popularnie mówi się, że będzie to dodruk, ale de facto będzie to raczej dodawanie zer na końcu kont walutowych w EBC.

Obecna dziwaczna ekonomia przestaje już kogokolwiek dziwić. Zawsze w przeszłości było tak, że gdy jakiś rząd zaczynał drukować pieniądze, to zamiast poprawiać gospodarkę i kreować dobrobyt, kończyło się to katastrofą ekonomiczną i hiperinflacją. Obecnie aprecjacja psutych na potęgę walut nie jest tak znacząca, ale nie oznacza to, że przez tego typu nieodpowiedzialność nie dojdzie do tego, że jak w Zimbabwe, do sklepu po chleb trzeba będzie jeździć taczką pełną banknotów wartych mniej niż papier, na którym zostały wydrukowane.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Bogaci mają odchyły z

Bogaci mają odchyły z nadmiaru kasy i z braku moralności bo są masonami czczącymi demony, to wiadome. Zresztą sami zobaczcie:
Były rzecznik komunistów i redaktor naczelny skandalizującego tygodnika „Nie” - Jerzy Urban - komentując sprawę zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" stwierdził, że za wzrost nakładu czasopisma do 7 milionów warto jest poświęcić kilku redaktorów. Urban w Polsat News komentował m.in. to, co dzieje się wokół „Charlie Hebdo” i wydarzeń we Francji. Obrazoburcze francuskie pismo, po zamachu na redakcję, ukazało się w 7 mln egzemplarzy. Jak oszacowano, może ono zarobić na tym nawet 10 mln euro. Urbanowi również marzyłby się podobny sukces i zaręczył, że byłby w stanie zapłacić za niego wysoką cenę. – Ja bym chętnie poświęcił dwunastu pracowników, żeby uzyskać 7 milionów nakładu. Tylko nie chciałbym być wśród nich – zaznaczył Urban.
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Infor

Wkurza Cię istniejący

Wkurza Cię istniejący porządek na świecie, w swoim kraju, w swoim życiu?  Wkurza Cię dlaczego wciąż nie masz na nic czasu a szczególnie dla siebie i swojej rodziny?  Wkurza Cię że pracujesz ponad swoje siły i wciąż ledwo starcza Ci lub nie na utrzymanie?  WIEDZ ŻE TAK JEST BO PEWNE GRUPY INTERESÓW TAK CHCĄ.  One znają metody sterowania społeczeństwem czyli (zakazaną dla nas) CYBERNETYKĘ – i używają ich PRZECIWKO TOBIE.  Dopóki nie poznasz tych metod POZOSTANIESZ NIEWOLNIKIEM systemu, który można zmienić.  WYBÓR ZALEŻY OD CIEBIE!!!
Oto KLUCZE do zmian: www.socjocybernetyka.pl  www.autonom.edu.pl  www.jestesmyzmiana.pl

www.naizdw.wordpress.com  Zmianą jesteśmy my!  Zapoznaj się i podaj dalej!

 

Portret użytkownika 777

Na szczytach finansowej

Na szczytach finansowej piramidy stoją ludzie którzy z bogactwa wyznają wiarę masońską i chcą zabijać ludzi przez produkty GMO, wystarczy przeczytać ten artykuł na innymedium:
http://innemedium.pl/wiadomosc/prawdziwy-wladca-pierscieni-czesc-ii

by wiedzieć że ci opętani bogactwem i demonizmem co posiadają takie ilości pieniędzy nie są normalni ale oszaleli i chcą zamienić wszystkich w ludzi genetycznie zmodyfikowanych ! Dlatego Putin chyba wczoraj ogłosił nowe prawo anty GMO ! Jedynie Rosja się broni i będzie miała najzdrowsze społeczeństwo ! W Polsce wszysce jedzą GMO i stają się powoli jak w dniach Noego istotami GMO czyli niezdolnymi do normalności bo ze zmienioną informacją genetyczną i z chorobami genetycznymi ! Alex Jones własnie to pokazał w jego artykule !
Russia Officially Punishes Those Breaking GMO Labeling Laws
http://www.infowars.com/russia-officially-punishes-those-breaking-gmo-labeling-laws/
 

Putin jest mądry  i zabronił wszelkiego GMO bo to zmienia ludzi w jakieś zwierząto-potwory, a unas w Polsce jemy to straszne coś co jest trucizną genetyczną ! I do tego opryskują nas chemikaliami trującymi z nieba co mają w składzie jakieś morgelony ! Chcą nas potruć z nieba przez naloty chemtrialsowe !

ak Odróżnić Smugę Kondensacyjną Od Chemicznej Ekspert Ci Podpowie
https://www.youtube.com/watch?v=ViZqd-hWqZ8

Portret użytkownika Kazek12

To jest kupowanie czasu , a

To jest kupowanie czasu , a nie uratuje systemu, bo i tak musi sie on zawalić pod wpływem ciężaru powszechnych długów, gdyz dodruk bez opamietania dolarów, jenów , a teraz Euro pozwala tylko skupic te śmieciowe obligacje amerykanskie , które nie sa nic warte, a sa wciskane wszystkim przymusowo, bo system opera sie na dolarze i chęć utrzymania hegemonii dolara jest silniejsza od "być albo nie być", a to znaczy , że po nas cho ćby potop ?

Portret użytkownika Krystian

Niestety ale bank centalny

Niestety ale bank centalny dodrukowujac pieniadze, tylko opozni to zalamanie gospodarcze... opozni ale tego nie uniknie ale to zas spowoduje ze to zalamnie gospodarcze bedzie jeszcze wieksze niz bez dodruku tylko ze sie opozni. PLAN ZYDOWSKI DZIALA. Teraz jak dodruk pieniadza wplynie na wartosc euro w stosunku do zlotowki?? przeciez zlotowka jest uzalezniona od EURO w 90% to jezeli Euro straci na wartosci to polski zloty straci jeszcze bardziej co moze spowodowac ze Euro bedzie jeszcze drozsze w kilku przyszlych miesiacach. Co za tym idzie?? Niemieccy bizmesmeni beda mogli po jeszcze tanszej kwocie wykupic slask. przejac kopalnie i wprowadzic tam swoj niemiecki porzadek. A wyprzedaz lasow panstwowych w przyszlym roku jaki ma nastapic, beda sprzedane za grosze.... dlatego mysle ze wszystkie firmy lesnicze co produkuja drewno na opal lub  deski itp. UPADNA. co bardzo rowniez wplynie na zwiekszone bezrobocie na WSIACH. i bedzie jeszcze wiecej ludzi z malych miejscowosci zmuszonych by wyjechac za granice. i kolejne pieniadze nam uciekna. a Biedni Polacy beda gotow podjac prace nawet za 5eruo zeby przetrwac prace i wyzywic sie i niektorzy swoja rodzine. Krystian Peterwas ktos chce porozmawiac na ten temat zapraszam na Fb.. trzeba sie zjednoczyc i im sie  postawic. Pozdrawiam.

Portret użytkownika gwiezdnywendrowca

A ja wam powiem kochani tak.,

A ja wam powiem kochani tak., dla tych co tak żarliwie sprzeczają się o religie. Bracia planety ziemia zastanowcię się na spokojnie i rozważcie. Jaki mieliście wpływ w której części wsapaniałej planety ziemia się urodzicie, powiadam żaden! Gdybyscie urodzili się w Indiach na 99% wiera wasz była by buddyjska, w Iraku byscie byli muzułmanami i koran byłby wyznacznikiem wiary w Izraelu wyznacznikiem waszej wiary byłby Talmud bądz Tora, czyż urodzeni w Polsce i mając wyznacznik wiary Pismo Staregoni nowego Testamentu upoważnia was do tego aby być lebszymi od innych? Wobec tego zadajcie sobi samym sobie pytanie w jakim celu są na ziemi religie? I kto wdrukował nam w gen lęk pzed nimi aby jedni mysleli ,że są lebsi od innych i się nawzajem zwalczały, i przypominam tosię dzieje wszystko z słowem na ustach WIMIĘ BOGA!

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Portret użytkownika fara

Trwa produkcja pieniądza w

Trwa produkcja pieniądza w najlepsze, coraz więcej się produkuje a mimo to coraz mniej go na rynku, cel jest prosty, ci którzy gromadzą pieniądz wykupią wszystko co tylko się da, dosłownie wszystko a ludzie staną się posłuszni jak (chciałbym powiedzieć ze baranki, ale one nawet takie nie są) jednostka ludzka stanie się jak żywe roboty, samo reprodukujące tanie i w pełni poddane. Smutny los przestraszonego ludu nam się gotuje, a ratunek tylko jeden, świadomość a brońą -wiedza.

Portret użytkownika 777

Ciekawe że ci najbogatsi co

Ciekawe że ci najbogatsi co się dorobili w dziwny sposób są często homoseksualni lub mają problemy psychiczne. Wielu twierdzi że właśnie ci bogacze często niszczą inne narody i kultury przez wprowadzanie szaleństwa homoseksualnego i gender do szkół i masmediów ! "Wiele zostało przedyskutowane wśród specjalistów na temat choroby psychicznej zwanej homoseksualizmem. Pierwotnie choroba psychiczna oznaczała w ogóle zaburzenie psychiczne. Zaburzenia psychiczne tego typu to utrudnienie funkcjonowania społecznego lub psychicznego jednostki, noszące znamiona cierpienia. Homoseksualiści często cierpią gdy nie mogą zaspokoić swoich popędów do osób tej samej płci. w sensie duchowym homoseksualizm jest karmiony demonicznie, wielu homoseksualistów odczuwa przyjemność demoniczną związaną z cielesnością jest ona tak silna, że powyżej cytowany doktor określił ją jako wręcz narkotyczną ! innymi słowy homoseksualizm jest skrajnym upadkiem w zmysłowość ciała, a to jest określane w wielu religiach jako moralne i duchowe dno ! uzależnienie od cielesnej przyjemności prowadzi tak jak w przypadku narkotyków do stanów psychicznie niestabilnych, u pewnej części homoseksualistów są to objawy spowodowane także częstym zażywaniem narkotyków, jednak nawet i bez tych psychotropowych stymulantów są oni społecznie nieprzewidywalni i nie chcą uznać kontroli społecznej, ich mocno cielesny-płciowy pogląd na rzeczywistość odbija się w zachowaniach psychicznie anormalnych. Ludzie opęrtani seksem homoseksualnym są pod wpływem istot diabolicznych, a część ma już takie odchyły że chce sobie obcinać penisy, a kobiety mają sobie je doklejać ! Czy to jest normalne ?! To jest diabelstwo !"
popotopie.blogspot.com/2014/04/zagadka-ludzkosci-przedpotopowych-ile.html

Strony

Skomentuj