Najbogatsi zarabiają na pandemii 1,3 miliarda dolarów dziennie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według raportu opublikowanego w poniedziałek, dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie podwoiło swoje fortuny w pierwszych dwóch latach pandemii koronawirusa. Oxfam informuje, że majątek najbogatszych, wzrósł z 700 miliardów dolarów do 1,5 biliona dolarów. Organizacja dodała, że ​​pandemia wepchnęła 160 milionów ludzi w ubóstwo.

 

Oxfam to konfederacja organizacji charytatywnych zajmująca się walką z globalnym ubóstwem. Zgodnie ze sporządzonym przez nią raportem, bogactwo możnych tego świata, rosło o średnio 1,3 miliarda dolarów dziennie. Informacja na ten temat, pojawiła się w briefingu opublikowanym przed wirtualnym miniszczytem Światowego Forum Ekonomicznego.

 

Raport jest wynikiem badania przeprowadzonego w grudniu 2021 roku. Wykazało ono, że udział najbogatszych ludzi na świecie w światowym bogactwie wzrósł w rekordowym tempie podczas pandemii. Grupa twierdzi, że w swoich obliczeniach majątkowych opierała się na najnowszych i kompletnych źródłach danych i korzystała z listy miliarderów z 2021 roku, opracowanej przez amerykański magazyn biznesowy Forbes.

10 najbogatszych ludzi na świecie, to obecnie: Elon Musk (Tesla i SpaceX), Jeff Bezos (Amazon), (założyciele Google) Larry Page i Sergey Brin, Mark Zuckerberg (Facebook), (byli dyrektorzy Microsoftu) Bill Gates i Steve Ballmer, (były dyrektor Oracle) Larry Ellison, amerykański inwestor Warren Buffett i szef francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH Bernard Arnault. Skala dysproporcji pomiędzy ich majątkiem, a przeciętnym zjadaczem chleba jest tak znaczna, że gdyby każdy z nich stracił jutro 99,999% swojego bogactwa, nadal byliby bogatsi niż 99% wszystkich ludzi na tej planecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

pandemia wepchnęła 160

pandemia wepchnęła 160 milionów ludzi w ubóstwo

Jasne, pandemia...

Proponuje się konfiskatę majątków polityków i ludzi związanych z organami władzy, które brały udział w grabieży i zbrodni przeciwko ludzkości..Każdy może dochodzić swoich praw samodzielnie.