W Rosji samolot pasażerski wylądował awaryjnie na polu kukurydzy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Samolot Ural Airlines przewożący ponad 200 osób zdołał wylądować na polu kukurydzy w pobliżu moskiewskiego lotniska po tym, jak stado ptaków uderzyło w silniki samolotu. Pilot i załoga zostali okrzyknięci bohaterami, bo uratowali życie wielu ludzi.

 

Samolot pasażerski został zmuszony do awaryjnego lądowania w czwartek po zderzeniu ze stadem ptaków wkrótce po wystartowaniu z moskiewskiego lotniska Żukowski. Lot Ural Airlines kierowany był do Symferopola na Krymie, gdy stado mew uderzyło w oba silniki Airbusa A321, powodując ich awarię – podaje agencja transportu lotniczego Rosaviatsia.

 

Pilotom udało się wylądować samolotem na polu kukurydzy około 1 kilometra od pasa startowego. Maszyna przewoziła 226 pasażerów i siedmioosobową załogę, z których wszystkich można było ewakuować za pomocą nadmuchiwanych ramp. Rosyjskie władze poinformowały, że co najmniej 23 osoby zostały ranne i zostały zabrane do szpitala.

Pasażerowie i rosyjscy urzędnicy chwalili pilotów i załogę. Uznano ich za bohaterów dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji. Manewr prawdopodobnie uratował życie pasażerom, przebywającym na pokładzie.

„Gratulujemy bohaterom - pilotom, którzy uratowali życie ludziom” - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Ural Airlines chwali kapitana samolotu, 41-letniego Damira Jusupowa, mówiąc, że ma on za sobą ponad 3 tys. przelatanych godzin.

„Wszyscy żyją! Pilot jest geniuszem” - pasażerka zidentyfikowany, jak Olga powiedziała gazecie Komsomolskaja Prawda i dodała, że po lądowaniu kapitan został nagrodzony oklaskami.

Rosyjski komitet śledczy powiedział, że wszczął dochodzenie w sprawie tego incydentu. Eksperci lotniczy zgłosili obawy dotyczące bezpieczeństwa związanego z rosnącą liczbą ptaków gromadzących się na nielegalnych wysypiskach w pobliżu lotnisk w Moskwie. Przypomnijmy, że w maju 41 osób zginęło po katastrofie maszyny Aeroflotu na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Bo ! Bobobo ...uratowań będąc

Bo ! Bobobo ...uratowań będąc !....tylko dlatego że, Pasażerowie i rosyjscy urzędnicy chwalili pilotów i załogę.To jest w mentalnośći pewnych nacji WYSOKO NIEDOPUSZCZALNE Powinien się rozpaść na 100 tys odłamków w promieniu 300 metrów! Ja powiem, że pozwól że dodam.... MIL !  

Portret użytkownika euklides

Dobry pilot. Z tego co

Dobry pilot. Z tego co zauważyłem do większości katastrof dochodzi bo piloci albo ignorują awarię albo próbują na siłę dolecieć do jakiegoś odległego lotniska rozpadającym się samolotem. Tylko szkoda, że wszyscy zapomną o rolniku, który użyczył swojego pola kukurydzy...

Skomentuj