Katastrofa samolotu pasażerskiego w Rosji. Zginęły 62 osoby

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Faisal Akram/CC BY-SA 2.0

W sobotę w nocy w mieście Rostów nad Donem rozbił się samolot pasażerski Boeing 737-800 tanich linii lotniczych FlyDubai. Maszyna podczas próby lądowania uderzyła w pas startowy i eksplodowała. Zginęły 62 osoby, w tym 7 członków załogi. Nikt nie zdołał przeżyć.

 

Boeing wykonywał lot z Dubaju do Rostowa nad Donem. Jedna z kamer przemysłowych zarejestrowała moment podejścia do lądowania. Samolot uderzył w pas startowy i wybuchł, a jego fragmenty zostały porozrzucane w promieniu do 1,5 kilometra.

Podczas lądowania panowały złe warunki atmosferyczne - padał deszcz i wiał silny wiatr. Do najbardziej prawdopodobnych przyczyn katastrofy zalicza się albo błąd załogi w połączeniu z trudnymi warunkami, albo usterki techniczne. Większość pasażerów było mieszkańcami Rostowa, ale na pokładzie znajdowało się również kilku cudzoziemców.

 

Jutrzejszy dzień został ogłoszony dniem żałoby. Rodziny ofiar otrzymają wsparcie i odszkodowania. Odbędzie się również śledztwo które pozwoli ustalić czy nie naruszone zostały zasady bezpieczeństwa. Niektóre arabskie linie lotnicze natychmiast wstrzymały wszelkie loty.

 

 

Źródło: http://www.straitstimes.com/world/europe/passenger-plane-from-dubai-crashes-in-russia-killing-all-55-on-board-xinhua

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika raysramon

Jestem pilotem .Latam od 26

Jestem pilotem .Latam od 26 lat .Czesto tutaj zagladam.Samolot byl z 20011 a wiec dziecko.Zaloga byla pierwszy raz na tym locie.Doswiadczony pilot ktory pracowal wczesniej w greckiej lini narodowej Olympic .Przyczyna to wg.mnie blad wiezy kontrolnej .Wystarczyla komenda przekierowania na inne lotniska .Samolot krazyl 2.5 godziny.Znam kontrolerow w Rosji.Do pracy dostaja sie po protekcji ,ot taka lokalna przysluga,bo swietne zarobki.To jest glowna przyczyna.Nadmieniam ze zeby dostac sie do pracy w lini  \z Emiratow trzeba przejsc wiele !

Portret użytkownika raffi5000

To odnies sie jeszcze do tego

To odnies sie jeszcze do tego przedziwnego kata spadania, bo nie mozna tego nazwac proba ladowania. Nawet gdyby juz wypalil wszystkie opary, to wylaczylyby sie silniki kolejno i z jakims opoznieniem. Bylaby rozpaczliwa proba ladowania lotem sluzgowym...nawet jezeli nieudana, to napewno nie pod tak duzym katem. Walnal jak glaz spadajacy nagle. Poza tym, dlaczego widac jakby spadala pochodnia, a nie samolot ?

Skoro materia jest energią, to myśl może być materią

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.