Katastrofa rosyjskiego bombowca strategicznego, na szczęście nie miał na pokładzie broni jądrowej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Internecie pojawił się film z katastrofy bombowca Tu-22M3 w mieście Olenegorsk w obwodzie murmańskim. Post został opublikowany na YouTube. Na kadrach nagrania widać, że podczas lądowania samolot rozpada się na dwie części i eksploduje.

 

Bombowiec rozbił się na lotnisku wojskowym w Olenegorsku 22 stycznia br. Jak wcześniej informowano w rosyjskim ministerstwie obrony, samolot wojskowy wykonywał lot treningowy bez amunicji na pokładzie, informuje RBC.

 

Przyczyną wypadku, według ministerstwa, było uderzenie samolotu w zaspę śnieżną. Media poinformowały również, że katastrofa mogła nastąpić z powodu błędu w pilotażu.

 

W wypadku zginęło trzech członków załogi. Pilot pilotujący bombowiec jest w zadowalającym stanie. Nie ma zagrożenia dla jego życia, podało rosyjskie ministerstwo obrony.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt