Rosyjski samolot Suchoj Superjet zapalił się podczas lądowania awaryjnego na lotnisku Szeremietiewo

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Samolot pasażerski SSJ-100 w drodze do Murmańska zapalił się podczas lądowania awaryjnego na lotnisku Szeremietiewo – podaje Agencja Tass. Zginęło aż 41 osób.

 

Samolot pasażerski wystartował z moskiewskiego lotniska Szeremietiewo w locie do Murmańska. Jakiś czas później poprosił o lądowanie awaryjne, w trakcie którego zapalił się. Był to rosyjski samolot pasażerski typu Suchoj Superjet SSJ-100. Pilot nie zrzucił paliwa i podszedł do lądowania ze zbyt dużą prędkością.

 

Samolot wystartował około godziny 18:00 czasu moskiewskiego z lotniska Szeremietiewo. Wykonał kilka okrążeń nad regionem moskiewskim i nagle zniżył lot. Około 18:40 wylądował awaryjnie. W trakcie tego manewru zapaliły się silniki. Ewakuacja nie przebiegła tak jak powinna, ponieważ cześć pasażerów zamiast uciekać zaczęła wyciągać bagaże z luków nad siedzeniami. To spowodowało, że ludzie zostali odcięci od drogi wyjścia i spłonęli.

 

Wiadomo, że są przynajmniej 43 ofiary śmiertelne i wielu rannych. Wstępnie sugerowano, że SSJ-100 mógł zapalić się z powodu uderzenia pioruna, ale wykluczono taką ewentualność. Na pokładzie samolotu lecącego do Murmańska znajdowało się 73 pasażerów i 5 członków załogi. 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Trollino

Ruskie nawet skopiować nic

Ruskie nawet skopiować nic nie potrafią. Ruskie zbudowały ten samolot z komponentów Boeinga bo sami nie potrafili nic zrobić.

Zapomnieli tylko dodać zabezpieczenie przeciw uderzeniom piorunów. Na zachodnich samolotach to norma, u rusków nie - bo 50 lat za murzynami.

Portret użytkownika hevy

Ptysiu. Amerykańskie F-16 to

Ptysiu. Amerykańskie F-16 to kopia ruskich E-8. I kto tu kogo naśladuje???  Amerykański F-35 dużo zapożyczył od ruskiego Jak-41, o czym wspominała wikipedia kilka lat temu ale przy amerykańskiej pomocy przestała. Ruscy też kopiowali amerykanów ale przestań powtarzać kawał, że ruskie odkryli maszynkę do golenia w śmietniku ambasady USA. Diagnoza dla Ciebie jest taka: lecz się na nogi, mózgu już nie masz trolliku.

Portret użytkownika Medium

Nie znam się na tym, ale

Nie znam się na tym, ale pitot powiedział, że w czasie krótkiego lotu w samolot trafił piorun, co spowodowało awarię jakichś elektrycznych instalacji przy lądowaniu. Było jeszcze coś, ale nie zrozumiałam z uwagi na złą jakość nagrania.

Przy lądowaniu samolot wykonał tzw. kozioł, tj. uderzenie w ziemię, a błąd polegał na tym, że jednak lądował miast wzbić się w powietrze mocą wszystkich silników.

Strony

Skomentuj