Rosyjski samolot Suchoj Superjet zapalił się podczas lądowania awaryjnego na lotnisku Szeremietiewo

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Samolot pasażerski SSJ-100 w drodze do Murmańska zapalił się podczas lądowania awaryjnego na lotnisku Szeremietiewo – podaje Agencja Tass. Zginęło aż 41 osób.

 

Samolot pasażerski wystartował z moskiewskiego lotniska Szeremietiewo w locie do Murmańska. Jakiś czas później poprosił o lądowanie awaryjne, w trakcie którego zapalił się. Był to rosyjski samolot pasażerski typu Suchoj Superjet SSJ-100. Pilot nie zrzucił paliwa i podszedł do lądowania ze zbyt dużą prędkością.

 

Samolot wystartował około godziny 18:00 czasu moskiewskiego z lotniska Szeremietiewo. Wykonał kilka okrążeń nad regionem moskiewskim i nagle zniżył lot. Około 18:40 wylądował awaryjnie. W trakcie tego manewru zapaliły się silniki. Ewakuacja nie przebiegła tak jak powinna, ponieważ cześć pasażerów zamiast uciekać zaczęła wyciągać bagaże z luków nad siedzeniami. To spowodowało, że ludzie zostali odcięci od drogi wyjścia i spłonęli.

 

Wiadomo, że są przynajmniej 43 ofiary śmiertelne i wielu rannych. Wstępnie sugerowano, że SSJ-100 mógł zapalić się z powodu uderzenia pioruna, ale wykluczono taką ewentualność. Na pokładzie samolotu lecącego do Murmańska znajdowało się 73 pasażerów i 5 członków załogi. 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Trollino

Ruskie nawet skopiować nic

Ruskie nawet skopiować nic nie potrafią. Ruskie zbudowały ten samolot z komponentów Boeinga bo sami nie potrafili nic zrobić.

Zapomnieli tylko dodać zabezpieczenie przeciw uderzeniom piorunów. Na zachodnich samolotach to norma, u rusków nie - bo 50 lat za murzynami.

Portret użytkownika hevy

Ptysiu. Amerykańskie F-16 to

Ptysiu. Amerykańskie F-16 to kopia ruskich E-8. I kto tu kogo naśladuje???  Amerykański F-35 dużo zapożyczył od ruskiego Jak-41, o czym wspominała wikipedia kilka lat temu ale przy amerykańskiej pomocy przestała. Ruscy też kopiowali amerykanów ale przestań powtarzać kawał, że ruskie odkryli maszynkę do golenia w śmietniku ambasady USA. Diagnoza dla Ciebie jest taka: lecz się na nogi, mózgu już nie masz trolliku.

Portret użytkownika Medium

Nie znam się na tym, ale

Nie znam się na tym, ale pitot powiedział, że w czasie krótkiego lotu w samolot trafił piorun, co spowodowało awarię jakichś elektrycznych instalacji przy lądowaniu. Było jeszcze coś, ale nie zrozumiałam z uwagi na złą jakość nagrania.

Przy lądowaniu samolot wykonał tzw. kozioł, tj. uderzenie w ziemię, a błąd polegał na tym, że jednak lądował miast wzbić się w powietrze mocą wszystkich silników.

Portret użytkownika Zenek ;)

Bo mieli wedle scenariusza

Bo mieli wedle scenariusza kremlowskiej, putinowskiej, SATANISTYCZNEJ CZARNEJ SOTNI ARTYSTYCZNIE ZGINĄĆ by mośkiewski RYTUAŁ PRZYZYWANIA MAGOGA/ maschiacha się tym razem powiódł....

 

ale pilot WBREW WOLI SATANISTÓW chabadu WYLĄDOWAŁ więc jest teraz SMRÓD zamiatany "jego niekompetencją" pod dywan.....

 

podobnie zresztą jak to zrobiono z kpt Wroną co na Okęciu wylądował "na brzuchu" bo mu w ameryce jakis "NADRASOWY SEMICKI SUPREMATOR"  ZSABOTOWAŁ UKŁAD WYSUWANIA PODWOZIA w Boeningu...

 

i podobnie jak w przypadku tego spalonego SuperJeta

 

wtedy też na LOTNISKU DOCELOWYM czekała na niego DYŻURNA GRUPA, RYTUALNIE JUŻ UBRANYCH, TELAWIWSKICH CZARNYCH MAGÓW (satanistów)

 

czekająca tylko na KRWAWĄ i CAŁOPALNĄ OFIARĘ z PASAŻERÓW SAMOLOTU (jego widowiskową kraksę) by ją od razu ofiarować ich dusze swojemu koziemu bekardowi maschiachowi/ magogowi/ Bibijnej Bestii....

 

jako KAMIEŃ ZAŁOZYCIELSKI / WĘGIELNY polin (u kpt Wrony i NWO teraz)

Portret użytkownika Zenek ;)

Wbrew ROZPOWSZECHNIANYM przez

Wbrew ROZPOWSZECHNIANYM przez kremlowską gebbelsownię KŁAMSTWOM ten samolot NIE SPŁONĄŁ "OD SILNIKÓW"

 

on już PŁONĄCY LĄDOWAŁ......

 

a przyczyna, poza NAZISTOWSKIM ZJEBEM zwanym KABALISTYCZNA OFIARA CAŁOPALNA.... z Rosjan (bardzo im ostatnio zależy  by jak najwięcej osób zamordować paląc bo im kozia gęba maschiach nie daje się przywołać)

 

jest jeszcze możliwość iż mu się AKUMULATORY ZAPALIŁY, te używane do tzw "video rozrywki". Boening juz zaliczył sam kilka takich wypadków więc jest to możliwe, iż zostały przeciążone

 

bądź jakiś "BIAŁY" "ARABSKI" "SUPREMATOR" z telavivu DOKONAŁ SAMOLOTOWEGO SABOTAŻU

 

bo i tam jak i u nas pełno tego ISIS'u, Baram Boko, Hamasu czy innego Gladio kręci się po lotniskach UDAJĄC jego OCHRONĘ i podkładając bomby czy wirusy jako (zatroskani demokracją na świecie) "arabowie"

 

ale ostatecznie i tak odkryją, na łubiance, WINĘ PILOTA bo "SPRZEDAŻ MUSI PIKOWAĆ".... chociaż w tym wypadku WYSZŁA TANDETA tego putinowskiego NIELOTA.... (większość się zwyczajnie POTRUŁA WYZIEWAMI z POŻARU bo ZABRAKŁO MASEK)

Portret użytkownika Zenek ;)

A to że (wbrew kacapsko

A to że (wbrew kacapsko-kremlowskiej propagandzie) 

 

SILNIKI i SKRZYDŁA OCALAŁY z POŻARU widać na ZDJĘCIACH (nim je kremlowaka cenzura poucina)

 

a TWARDE PRZYZIEMIENIE wynika z UTRATU możliwości POLITAŻU bo samolot ma 4 takie miejsca po 2 na skrzydłach i 2 na tzw statecznikach (plus ster kierunku w poziomie)

 

i JAK MU TYLNIE POSZŁY Z POŻAREM ograniczając możliwośc manewru góra dół to co miał biedak robić? 

 

W kreml przywalić ?
W to śiedlisko antyrosyjskich żmij i padalców ?

Jakie właśnie będzie USILNIE ZWALAC WINĘ za wypadek na PILOTÓW, PANCERNY macierewiczowy GAZ i kwaczystowską smoleńską "brzoze".... bo diengi od życia Rosjan ważniejsze ?

 

 

 

 

 

Strony

Skomentuj