Upadł i eksplodował – „nieznany” obiekt z kosmosu wystraszył mieszkańców Chin

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Mieszkańcy okręgu Baise w prowincji Guangxi wpadli panikę, gdy zobaczyli płonące ciało niebieskie spadające na Ziemię. Obiekt przeleciał obok domów, a gdy dotknął powierzchni naszej planety, eksplodował. Głośny huk wybuchu słyszany był w promieniu kilku kilometrów.

 

Później specjaliści ustalili, że „ kula ognia” to pojazd startowy, który wyniósł satelitę Beidou-3 w kosmos. Rakieta Chang Zheng 3B uległa rozbiciu. Chińczycy, świadkowie zdarzenia, nakręcili incydent telefonami. Na filmie widać upadek rakiety i jej płonące fragmenty.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dex

Mają tak duży kraj a nie

Mają tak duży kraj a nie martwią się specjalnie potencjalnymi ofiarami. Przy ich przyroście naturalnym... Ciekawe gdzie walnie ich stacja kosmiczna bo nie wpadli na to że jak coś wystrzelą to kiedyś spadnie. Trajektoria oczywiście zmieniać się będzie z godziny na godzinę w końcowej fazie i w tym momencie może spaść w południowej Europie.

Skomentuj