Rosyjska rakieta, która spłonęła nad Morzem Śródziemnym, przeraziła Europejczyków

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W trzecim etapie misji rosyjska rakieta nośna Soyuz-FG spłonęła na niebie nad Morzem Śródziemnym. Film, dokumentujący zdarzenie, opublikowano na spaceflight101.com.

 

 

Portal podaje, że upadek sprzętu o długości długość 6,7 metrów i wadze 2,4 tony obserwowano 25 marca 2018 o godzinie 02:30 w nocy na francuskiej Riwierze, Toskanii i na południu Włoch. Niektórzy świadkowie byli przekonani, że fragment rosyjskiej rakiety to szczątki chińskiej stacji Tiangong-1, która pod koniec marca lub na początku kwietnia 2018 powinna spaść na Ziemię.

 

Rakieta nośna Sojuz-FG wyniosła na orbitę załogowy statek kosmiczny Sojuz-08 SM z amerykańsko – rosyjską załogą, a wystrzelono ją z kosmodromu Bajkonur 21 marca 2018 o godz. 20:44 czasu moskiewskiego.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Korale koloru koralowego

Ludzie teraz sa strasznie

Ludzie teraz sa strasznie bojace. Szkoda tylko ze nie boja sie tego co im naprawde grozi. Manipulowani sa wyselekcjowanymi wiadomosciami no i przede wszystkim musi byc to zagrozenie ze strony wybranych krajow. Jezeli bylby to zlom z UE lub innych przyjaciol to slowa na ten temat by nie bylo i spadlby dla naszego dobra.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika KubusiaPuchatkaFAN

Sojuz to koncepcja, która

Sojuz to koncepcja, która była na deskach kreślarskich III rzeszy. A więc ma około 80 lat a sowieci przejeli projekty od naukowców von Brauna i wykorzystali. Mimo upływu tylu lat ta przestarzała technologia dalej jest użytkowana. Tymczasem mineła era wachadłowców kosmicznych i przyszłoscią są kapsuły wynoszone przez rakiety nośne wielokrotnego użytku takie jak produkuje SpaceX i obecnie wprowadza np ATK Orbital.
Ruscy stoją w miejscu. 

 

Skomentuj