Kosmiczne Siły Zbrojne USA wystrzeliły tajne satelity

Kategorie: 

Źródło: Matis/AI

Kilka dni temu w kosmos poleciała superciężka rakieta nośna Falcon Heavy firmy SpaceX. Wystartowała w tajnej misji sil zbrojnych USA z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego NASA na Florydzie. W misji, nazwanej USSF-67, trójczłonowa rakieta wyniosła na orbitę okołoziemską kilka satelitów.

 

W zeszłą niedzielę o 23:55 czasu lokalnego, z portu kosmicznego Kennedy Space Center wystartowała największa operacyjna rakieta SpaceX, czyli Falcon Heavy. Misja USSF-67, jak sama wskazuje, jest interesująca nie tylko z rakietowego, ale też wojskowego punktu widzienia.

 

Składająca się z trzech boosterów F9 rakieta wyniesie bezpośrednio na orbitę GEO ładunek dla US Space Force. Boczne boostery, mające już na koncie lot z USSF-44 powrócą na lądowiska na przylądku Canaveral. Zbudowany dla tej misji booster centralny nie będzie odzyskiwany.

 

Ładunek jest może i tajny, ale coś tam o nim wiemy. Najważniejszym jest wojskowy satelita komunikacyjny Continuous Broadcast Augmenting SATCOM-2. Zbudowany przez Boeinga satelita-przekaźnik poszerza możliwości stałej komunikacji pomiędzy amerykańskimi dowództwami.

 

Na orbitę geostacjonarną trafi też bus satelitarny LDPE-3A, zawierający pięć nanosatelitów. Według zdawkowej informacji od Space Force są to prototypy satelitów: - mających zwiększać świadomość sytuacyjną wojska - zapewniać komunikacji kosmos-ziemia lepszą ochronę kryptograficzną.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

Gdyby to miało być tajne to

Gdyby to miało być tajne to nie mielibyście pojęcia nawet o tym że coś wystrzelono. Jak dla mnie to zwykła zasłona dymna. Nie zdziwiłbym się gdyby ten ładunek to były jakieś śmieciowe ulotki z napisem "daliście się zrobić frajerzy". Standardowa taktyka mająca na celu oszukać wroga poprzez podrzucenie mu fałszywych lub nieistotnych informacji. Zaś tego co naprawde zrobili lub robią już nie zobaczycie bo chwyciliście ten ochłap który wam podano na tacy. Tak samo jest z większością teorii spiskowych. Istnieją bo ktoś je wam podrzucił chcąc ukryć własne działania o których już nie macie zielonego pojęcia. Polecam pouczyć się trochę o kontroli mas i sztuce prowadzenia wojny.

Portret użytkownika Endymion

Sam się dokształć! To jest

Sam się dokształć! To jest uzasadnienie wyrwania milirdów dolarów z rąk podatnika.. wrogiem są ludzie, my, podatnicy i to nas oszukują i okradają, a reszta to przedtawienie w teatrze, niczym Kalkstain z Tuskiem nie lubią się.. 

Kolejny troll! Staracie się wznieść na wyżyny intelektualne, lecz intelektu brakuje :) 

na Onet wracajcie trolle zadaniowane, prosze grzecznie..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Karcin Maczmarek

Po tym komentarzu widzę że

Po tym komentarzu widzę że jeśli ktoś jest trollem to właśnie ty. Robisz to intencjonalnie albo nie wzniosłeś się na te wyżyny intelektualne. I jeszcze wyjeżdzasz z rudym jak minęło 10 lat. Zobacz sobie lepiej co zmorawieczki mówił w davos

Portret użytkownika Hannto

Uderz w stół, a nożyce się

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Naprawdę nie sądziłem że ktoś na czyją korzyść działa kontrola mas będzie tak głupi żeby się samemu demaskować, a tu proszę znalazł się jednak jakiś rodzynek. To dość zabawne zwłaszcza że napisałem o czymś co jest powszechnie znanym faktem od czasów gdy tak skutecznie wykorzystywał to Goebbels w 3 rzeszy. Okazuje się że przeceniłem dzisiejszych manipulatorów skoro dają się złapać nawet jeśli nie zastawiam na nich pułapek.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

2-3 lata temu Amerykanie na

2-3 lata temu Amerykanie na youtube pochwalili sie laserem zamontowanym na okręcie do strącania rakiet. Każda rakieta nie wiadomo jak prędka potraktowana tym systemem w parę sekund staje się bezużyteczna. Urządzenie wyglądało jak odwrócona kopułkowa kamera do monitoringu. Przyglądajmy się okrętom na zdjęciach czy im takie nie wyrastają i jeżeli tak to USA szykują się na odparcie ataku atomowego rosjan. Chiny są na to za cierpliwe.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Czy cioty szydowskie 

Czy cioty szydowskie   potrafią  wymyśleć  coś innego ??    wam zawsze fiut w dół  i dół w głowie   

Cieszę się że rozumiesz  , szczerze , i tak samo jak i ty    pizdo zyciowa dla ciebie  NIC  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

"Dla ciebie zawsze łapka w

"Dla ciebie zawsze łapka w dół."

czego innego spodziewaać się od zadaniowanego trolla?

Noga kundlu, mam swoich dwóch prywatnych trolli, ciebie i flinstona, ale rozbiegacie się zamiast chodzić karnie przy nodze.. mój pies jest jednak mądrzejszy od was..pewnie z powodu, że jest rodowity..a nie zwykły trollowy kundel z matki Szczygło i ojca Rydzyka

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Kwazar

I nie ma mocnych ! Jak bardzo

I nie ma mocnych ! Jak bardzo byłyby tajne, to i tak w końcu w kwestii czasu są tylko do wytropienia i zniszczenia, jakby co. I narzędzia też się znajdą odpowiednie, jakby co. Już obecnie pewne koła i obręcze na Świecie, poważnie się zastanawiają nad dylematem, czy już nie dziś czas zacząć, owo ZNISZCZENIE. Więc darujmy sobie te jankowe BREDNIE o tajnych satelitach Lol Dość już tych BREDNI Czas zrozoumieć rzeczywistość !!! 

Strony

Skomentuj