Prywatna chińska rakieta Ceres-1 została pomyślnie wystrzelona z platformy morskiej i wyniosła w przestrzeń kosmiczną cztery satelity

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Chiny pomyślnie wystrzeliły w przestrzeń kosmiczną cztery komercyjne satelity za pomocą komercyjnej rakiety nośnej Ceres-1, która została wystrzelona z platformy morskiej. Poinformowała o tym agencja informacyjna Xinhua.

 

 

Z raportu wynika, że ​​lotniskowiec Ceres-1 z satelitami na pokładzie wystartował dzisiaj o godzinie 17:34 czasu lokalnego z platformy znajdującej się na Morzu Wschodniochińskim w pobliżu miasta Haiyan w prowincji Shandong. Start uznano za udany, wszystkie cztery satelity wystrzelono na określone orbity. Centrum startowe podało, że bieżący start był dziewiątym wystrzeleniem rakiet serii Ceres-1.

 

Przypomnijmy, że Ceres-1 to pojazd nośny na paliwo stałe, który został stworzony przez specjalistów z Galactic Energy. Rakieta otrzymała swoją nazwę na cześć pierwszej asteroidy odkrytej w 1801 roku, nazwanej na cześć starożytnej rzymskiej bogini płodności Ceres. Sama firma Galactic Energy powstała w 2018 roku w Pekinie.

 

W 2014 roku władze chińskie zezwoliły firmom komercyjnym na prowadzenie działalności kosmicznej i do tego momentu branża była zamknięta dla kapitału prywatnego. W rezultacie powstało kilka przedsiębiorstw naukowo-technicznych zajmujących się rozwojem rakiet i przestrzeni kosmicznej, w tym tworzeniem pojazdów nośnych, silników rakietowych i innego sprzętu.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lucasio

"W 2014 roku władze chińskie

"W 2014 roku władze chińskie zezwoliły firmom komercyjnym na prowadzenie działalności kosmicznej i do tego momentu branża była zamknięta dla kapitału prywatnego."

Naprawdę już kolejny z długiej listy artykułów z fatalnymi błędami. Jak znam ten portal od wielu lat, to niestety stwierdzam, że poziom leci na łeb na szyję, tak poziom informacji, jak i estetyki języka. Szkoda...

Skomentuj