Tysiące banknotów o nominale 100 euro przepłynęło kanałem w Mediolanie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mieszkańców Mediolanu zaskoczyło niezwykłe zdarzenie - tysiące banknotów o nominałach 100 euro unosiły się na powierzchni wody kanału miejskiego. Początkowo ludzie uważali je za zwykły papier.

 

Podobno powierzchnia akwenu była prawie w całości, jak rzęsą, pokryta pieniędzmi. Kilka osób było gotowych wskoczyć do wody, chociaż temperatura powietrza w mieście była bliska zeru. Przyjemną niespodziankę przyćmiła wiadomość, że pieniądze są fałszywe, ale nie jest to do końca takie jasne. Być może specjalnie rozpowszechniano taką informację, aby powstrzymać zapędy ludzi.

 

Tajemnica pozostaje nierozwiązana. Pojawiły się różne hipotezy o tym, jak pieniądze wylądowały w wodzie. Być może jest to jakiś „performance” o charakterze artystycznym lub reklama jakiejś firmy.
 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika euklides

Performance? Czyli jak

Performance? Czyli jak rozumiem jakiś "artysta" dostał dotację z ministerstwa kultury i stworzył taką oto instalację... To byłoby nawet dobre by uzmysłowić ludziom jak trwoniona jest ich praca i ile pięniędzy marnują żerujący na niej politycy.

Skomentuj