Najstarsza woda na Ziemi została odkryta 3 kilometry pod powierzchnią

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Głęboko pod ziemią kanadyjscy naukowcy dokonali odkrycia najstarszej wody na świecie. Na głębokości około 3 kilometrów zbadano wodę, która ma co najmniej 2 miliardy lat.

Najnowsze odkrycie bije na głowę poprzednie znalezienie wody, której wiek szacowano na co najmniej 500 milionów lat. Poprzedni rekord był przypisany do wody znajdującej się w tej samej kopalni, odkrytej przez ten sam zespół w 2013 roku, jednak na głębokości około 2,5 kilometra.

 

Kopalnia jest w rzeczywistości najgłębszą kopalnią metalu na świecie, gdzie poszukuje się miedzi, cynku oraz srebra, kopiąc coraz niżej. Mimo ciągłego używania kopalni, badacze używają specjalnych tuneli, by uzyskać wgląd w to, co jest ukryte głęboko pod powierzchnią, w tym poszukując starożytnej wody.„Gdy ludzie myślą o tej wodzie, zakładają, że to musi być jakaś niewielka ilość uwięziona w skale, ale w rzeczywistości są to duże złoża, z których w ciągu minuty płyną litry” – powiedziała profesor Barbara Sherwood Lollar, która przedstawiła swoje ustalenia na spotkaniu amerykańskich geofizyków.

 

Wiek wody nie jest jedynym ważnym odkryciem, podczas analizy płynu, znaleziono w nim ślady życia. Wynika z tego, że badacze są w stanie wywnioskować, że w wodzie przez bardzo długi okres czasu żyły mikrobiologiczne formy życia.

Fakt, że żywym organizmom udało się przetrwać w wodzie, która jest tak stara i tak głęboko pod ziemią ma pewne istotne konsekwencje. Na Marsie istnieją złoża wody i lodu pod powierzchnią, mniej więcej na podobnej głębokości, co te odkryte w Kanadzie. W świetle obecnego odkrycia, istnieje możliwość, że złoża te mogą zapewniać warunki niezbędne do życia mikroorganizmów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Pamiętam jeszcze z czasów

Pamiętam jeszcze z czasów głebokiej komuny ,kiedy odwiedzała mnie rodzina z "zachodu",emigranci.Nasze ,moich rodziców i wujków długie dyskusje,którym z uwagą się przysłuchiwałem o tym jak naprawdę jest tam i u nas..Pamiętam również opowieści o "zachodzie " jednego komunistycznego miglanca ,który twierdził,że zna "zachód" jak własną kieszeń bo przeciesz był ambasadrem,konsulem to tam i tu na tymże "zachodzie"Obie wersje o tym samym "niebie".Obie wersje moich krewnych i te wygłaszene złotymi ustami prominetnego miglanco bęcwała różniły się znacznie.

Podobnie tutaj czytam o Bogu zwyrolu ,który dopuścił do zagłady.O Bogu zwyrolu dowiaduję się od złotoustego ,który przeczytał Biblię w przeciwieństwie do innych nie dobrych katolików.Otóż ja katolik przczytałem również całą Biblię.Nie podejmuję się dyskusji teologicznej chociaż w niektórych momentach Bibli czuję rękę talmudysty.Wracając jednak do zagłady .To nie BÓG był zwyrolem.Zwyrolem było "osiągnięcia" ówczesnej cywilizacji.Transgeniczne osobliwości,pederastia,pedofolia,sodomizm itd.Czyli podsumowując to co obecnie jest kreowane przez węża z drzewa"poznania"Zbliżamy się do końca kolejnego cyklu kolejnej ziemskiej cywilizacji.Dano nam szansę,możliwości lecz ktoś niechętny podesłał po raz kolejny  obrzezanego wirusa ,który jest przyczyną cyklicznosci cywilizacji ziemskiej.Dopóki nie oczyścimy świata z tej choroby umieszczając ją w rezerwacie ,laboratorium lub  w "drzewie poznania" dotąd będziemy w cyklach cywilizacyjnych.A jeśli już się uda znowu zamknięcie w rezerwacie,laboratorium ,drzewie poznania to znowu znajdzie się jakaś obłakana Ewa ,która na widok obrzezanego kutasa pojmując go jako węża da skusić się na uwolnienie,oswobodzenie ,epidemie wirusa wpier&@[email protected]ąc apfel poznania.

Przecież ja jako bóg ,wchodząc do swojego domu i widząc w nim po raz kolejny pająki,insekty muchy,robaki zamykam okna,uszczelniam i przystępuję do dzieła zniszczenia.Nie oglądam się na potomstwo robactwa ,żałośnie być może wydające dżwięki.Niszczę i truję równo.I kiedy dokoła czysto otwieram okna i znowu jest raj.

Pozdrawiam

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Takie tam mam przemyślenia,  

Takie tam mam przemyślenia,                  

dotyczące roli City of London i tzw żydów. Model naszej cywilizacji oparty jest na rabunku. To trwa już z 4 tysiące albo więcej lat. Myślę że ten wasz Jahwe to był kapitan floty kosmicznej - na pewno nie naukowej, to byli korporacyjni najemnicy, pracowali dla kogoś. Trafiła im się urodzajna i bogata planeta to zwyczajne postawili swoje faktorie handlowe i dalej robić interesy albo rabować zasoby. Ch... też ich swędziały bo od 4 tysięcy lat ''jacyś'' bogowie dupcą ziemianki. Wiele jest na ten temat bardzo starożytnych zapisów, ba nawet w Biblii coś o tym pieprzą że mieli nawet jakieś potomstwo wyrodne jak ich bogowie wydupcyli. Model korporacyjnego wyzysku i seksualnej eksploatacji zdaje się trwać tyle ile historia pisana czyli około 4 tyś lat. Nie chcę przynudzać ale jest na to dużo przykładów i dowodów. Podam tylko 1 pierwszy z brzegu. Egipt i jego budowle wykonane nieznaną techniką wydają się mieć charakter industrialno przemysłowy, a nie sakralny jak to się powszechnie przyjęło. Być może to jest starsze - tego nie wiem. Przy ocenie głównych funkcji tej naszej obecnej cywilizacji czyli mam na myśli wyzysk i eksploatację wyraźnie na czoło wysuwa się tzw naród wybrany do lichwy czyli żydy. Jahwe i jego bogowie nie brudzili sobie rączek robotą - choć sami byli wyrobnikami u kogoś wyżej, to najęli sobie sprzedajne lokalne plemię żeby dostarczało im to czego oczekuje od nich samych korporacja. Zabawne jest to, że dokładnie ten sam model polityczno społeczny trwa do dziś. Obecnie religie lansują model taki, że musisz pracować dla ''twojej bozi,'' a wszelkie dawne systemy wierzeń tubylców mówią odwrotnie: ''pracujesz tylko za karę jeśli zgrzeszyłeś przeciw naturze.'' Przykład tego mechanizmu jest tu u was, coś zostało ujawnione z rabunku i eksploatacji jednak zobaczcie jak oni czyli żydy z city of london na to reagują: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/barack-obama-oskarza-rosje-o-wplywanie-na-wynik-wyborow-w-usa

Portret użytkownika SurvivorMan

Widzisz... Jak się czerpie

Widzisz... Jak się czerpie wiedzę o planecie jedynie ze "świętych" ksiąg, to się potem sika pod siebie... Poczytaj tochę o metodach datowania wód (nie wiem... Może metody znacznikowe w hydrologii...), a może czegoś się dowiesz...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Jrgrzb

W newsie aż brakuje że Ci

W newsie aż brakuje że Ci sami na ukowcy  zastrzegli że w związku z organiczonym budzetem na przyszły rok mnóstwo super znajomych  na ukowcow nie będzie  mogło badać wody pod kątem " czy ta woda może miec 5 kazylionòw " a przez to nastepni super znajomi naukowcy nie udowodnio przy wieloletnichprzy badaniach ze skoro woda jest starsza od ziemi to przybyla z kosmosu w postaci wielkiego lodowca ktory sie spoil w wyniku najzwyklejszej kolizji w trakcie kolizji w tamtych czasach(bad.nt daty kolizji również wstrzymane:-/)

Naukowcy jak narazie zauwazyli rowniej jedna cudowna wlasciwosc prastasrej wody z poza ziemi. Natychmiast zatrzymuje biegunke( trwaja dosc fajne badania nt natychmiastowego usuwania kaca ) 

Temat warty uwagi i godny i niczego nie mozna wykluczyc, ale skoro pisac fikcje to nie lepiej napisac w c.d.  naukowcy w odwecie na ciecia w budżecie no i przyplywie sprawiedliwosci spolecznej zabrali sie za wode w butelkowaną plastikach i odkryli ze pozwala ona duzo doskonalej odroznieniac czarny od pomaranczowego i będą robic badania o leczeniu daltonizmu przy pomocy wody zwieżle nostle dubble fluor. W planach jest jeszcze dużo takich na ukowców.

 

Strony

Skomentuj