Włosi znaleźli najstarsze na świecie sztuczne zęby
Image
Archeolodzy odkryli w pochówku, znajdującym się w mieście Lucca, najstarsze na świecie sztuczne zęby. Według naukowców, zęby mogły być używane w okresie od końca XIV do XVII wieku.
W dokumentach historycznych wspomina się o sztucznym uzębieniu, używanym między innymi w dobie Etrusków oraz Cesarstwa Rzymskiego. Jest to natomiast pierwszy dowód materialny, który potwierdza jego istnienie.
Zestaw uzębienia odkryty przez naukowców składa się z pięciu zębów: kłów oraz siekaczy. Wszystkie z nich są pokryte warstwą metalu, a naukowcy zakładają, że zęby te miały wielu użytkowników. Umieszczano przy dolnej szczęce przy użyciu mocowania wykonanego ze złota.
Źródło: Simona Minozzi/University of Pisa
Sztuczne zęby posiadają specyficzny nalot, który dowodzi ich długotrwałego użytkowania. Znaleziska dokonano podczas dwustuosobowego badania szczątków na terenie kościoła w klasztorze świętego Franciszka.
- Dodaj komentarz
- 3367 odsłon
Na trasie z lotniska w Tel
Na trasie z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy doszło do karambolu. Spowodowany on został prawdopodobnie gwałtownym zahamowaniem jednego z kierowców - informuje RMF FM. W wypadku zderzyły się pojazdy należące do polskiej kolumny rządowej, w tym trzy busy wiozące członków polskiej delegacji, karetka i radiowóz. Niegroźnie ranna została pracownica Kancelarii Premiera i funkcjonariusz BOR. Na szczęście samochód z Beatą Szydło był na początku kolumny i nie uczestniczył w wypadku.
Wizyta miała być tajna ale rypło się wszystko po tym wypadku na autostradzie. Oznacza to kontynuację chlubnej polskiej tradycji: komuchy po wskazówki do Moskwy, PO-lszewicy do Berlina, a patrioci spod krzyżyka do Jerozolimy!
......
Dodane przez dziadek ze wsi (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Na trasie z lotniska w Tel
......
Widzisz Drako_tr,
Dodane przez drako_tr w odpowiedzi na ......
Widzisz Drako_tr,
ktoś minusuje nawet gdy się podaje utrwalone na zdjęciach niezaprzeczalne fakty.
I jak ma być dobrze w tym kraju ?
Akamai mam podejrzanego, to
Dodane przez Akamai w odpowiedzi na Widzisz Drako_tr,
Akamai mam podejrzanego, to baaaardzo gniewny "człowiek"
nie trafiłeś
Dodane przez drako_tr w odpowiedzi na Akamai mam podejrzanego, to
nie trafiłeś
Oszukujesz, trafiłem trafiłem
Dodane przez Q090090 (niezweryfikowany) w odpowiedzi na nie trafiłeś
Oszukujesz, trafiłem trafiłem :D
Ciężko jest mnie oszukać :D
co wtym dziwnego,moja matka
Dodane przez Akamai w odpowiedzi na Widzisz Drako_tr,
co wtym dziwnego,moja matka gdy była w jerozolimie przed ścianą płaczu mówi że tam się zakłada jarmułke nie zalężnie od wyznania ,nie ma to nic wspólnego że ktoś jest żydem czy musi wyznawać judaizm poprostu tak tam jest
A Twoja matka jest politykiem
Dodane przez poul (niezweryfikowany) w odpowiedzi na co wtym dziwnego,moja matka
A Twoja matka jest politykiem ?
Chanukowe świece w pałacu prezydenckim to też normalka.
Jest obowiązkowa, owszem, ale
Dodane przez poul (niezweryfikowany) w odpowiedzi na co wtym dziwnego,moja matka
Jest obowiązkowa, owszem, ale jak widać w kapeluszu też można sobie pomacać i popłakać :)
Tusk też tam był do spowiedzi
Dodane przez dziadek ze wsi (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Na trasie z lotniska w Tel
Tusk też tam był do spowiedzi ze wszystkimi swoimi ministrami.
Nie wiem tylko dlaczego w Jerozolimie ?
Uczono mnie na geografii, że stolicą Izraela jest Tel-Awiw.