Włosi znaleźli najstarsze na świecie sztuczne zęby

Kategorie: 

Źródło: Simona Minozzi/University of Pisa

Archeolodzy odkryli w pochówku, znajdującym się w mieście Lucca, najstarsze na świecie sztuczne zęby. Według naukowców, zęby mogły być używane w okresie od końca XIV do XVII wieku.

 

W dokumentach historycznych wspomina się o sztucznym uzębieniu, używanym między innymi w dobie Etrusków oraz Cesarstwa Rzymskiego. Jest to natomiast pierwszy dowód materialny, który potwierdza jego istnienie.

 

Zestaw uzębienia odkryty przez naukowców składa się z pięciu zębów: kłów oraz siekaczy. Wszystkie z nich są pokryte warstwą metalu, a naukowcy zakładają, że zęby te miały wielu użytkowników. Umieszczano przy dolnej szczęce przy użyciu mocowania wykonanego ze złota.

Źródło: Simona Minozzi/University of Pisa

Sztuczne zęby posiadają specyficzny nalot, który dowodzi ich długotrwałego użytkowania. Znaleziska dokonano podczas dwustuosobowego badania szczątków na terenie kościoła w klasztorze świętego Franciszka.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Na trasie z lotniska w Tel

Na trasie z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy doszło do karambolu. Spowodowany on został prawdopodobnie gwałtownym zahamowaniem jednego z kierowców - informuje RMF FM. W wypadku zderzyły się pojazdy należące do polskiej kolumny rządowej, w tym trzy busy wiozące członków polskiej delegacji, karetka i radiowóz. Niegroźnie ranna została pracownica Kancelarii Premiera i funkcjonariusz BOR. Na szczęście samochód z Beatą Szydło był na początku kolumny i nie uczestniczył w wypadku.

Wizyta miała być tajna ale rypło się wszystko po tym wypadku na autostradzie. Oznacza to kontynuację chlubnej polskiej tradycji: komuchy po wskazówki do Moskwy, PO-lszewicy do Berlina, a patrioci spod krzyżyka do Jerozolimy!

Portret użytkownika poul

co wtym dziwnego,moja matka

co wtym dziwnego,moja matka gdy była w jerozolimie przed ścianą płaczu mówi że tam się zakłada jarmułke nie zalężnie od wyznania ,nie ma to nic wspólnego że ktoś jest żydem czy musi wyznawać judaizm poprostu tak tam jest

 

Skomentuj