Woda tryska z drzew. Dziwaczne anomalie zaobserwowane w Afryce i w Indiach

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W sieci pojawiły się nagrania przedstawiające niezwykłe wydarzenia, do których doszło w Kamerunie i w Indiach. Na nagraniu z Afryki widać zafrasowanych drwali gdzieś w tropikalnym lesie, którzy nie moga uwierzyć, że po kolejnym uderzeniu siekierą z pnia zaczyna wydobywać się pod dużym ciśnieniem woda.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w połowie listopada bieżącego roku. Na wideo można zauważyć, że kilku drwali próbuję nawet wody tryskającej z pnia zakładając że nadaję się ona do spożycia.

Od soboty rano do podobnego zdarzenia dochodzi również w indyjskim stanie Bihar, w pobliżu miejscowości Patam. Pień, z którego tryska woda wygląda na wydrążony. Jest to coś jak bijące źródło, być może to oddziaływanie wód gruntowych, które zbliżyły się bardziej do powierzchni, a woda wydostaje się dzięki drzewu. Oficjalnie jednak przyczyna fenomenu pozostaje nieznana.

Trudno się dziwić że miejscowi są zaskoczeni takim zjawiskiem. Twierdzą oni, że nigdy wcześniej z czymś takim nie mieli do czynienia. Wielu Hindusów uważa, że to znak od bogów. Tymczasem tryskające wodą drzewo stało się już lokalną atrakcją turystyczną.

Tryskające wodą drzewa wydają się być dziwaczną anomalią, ale okazuje się, że to nic nowego. W kwietniu tego roku podobna sytuacja miała miejsce również w Indiach, w lesie Soundarban. Tam jednak bardziej przypominało to anomalię z Kamerunu.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

To jest taka " gutacja" jak

To jest taka " gutacja" jak była na pustyni , gdy Mojżesz wydobył wodę ze skały. I na nic się zdadzą wszelkie tłumaczenia ścieminiaczy !. Polega to na tym  , że w obrębie drzewa jest zdublowana rzeczywistość z jedną wspólną matrycą modelu rzeczywistości. Po naszej stronie rzeczywistości jest pień drzewa , a po tamtej odpowiadająca masie drewna woda . Pień drzewa utrzymuje sztywność i szczelność tego " laminatu"rzeczywistości. Perforacja siekierą odbywa się po nacięciu pnia , co powoduje w tym miejscu przenikanie rzeczywistości i silny strumień wody. Trzeba być ograniconym umysłowo , aby uwierzyć że drzewo które nie jest puste w środku , wytworzy takie ciśnienie wody zasysanej z podłoża . Ten cud z wodą ze skały na pustyni był uczyniony podobnie ,ale miejsce uderzenia laską przez Mojżesza było przygotowane specjalnie na ten efekt. Była tam cieniutka granica rzeczywistości , która niczym błona została uszkodzona uderzeniem laski.

Portret użytkownika szczery35

A z drógiej strony drzewa wąż

A z drógiej strony drzewa wąż ktory leje wode, no chyba że po takich opadach jakie tam są stare drzewa napełniają się deszczem bo w środku są puste i dlatego do wycięcia i w tedy żeczywiście może tak być ale to powinni pokazać że z drógiej strony nie ma żadnego węża ogrodowego wciśniętego w drzewo, wedlug mnie ściema .

Portret użytkownika ttteis77

"świat ma tyle jedzenia i

"świat ma tyle jedzenia i wody, że może wykarmić i takie kraje. WODY IM ŻAŁOWALIŚCIE?! to proszę, mają za darmo. Chciałem aby pomógł, wysłuchał moich myśli, zostałem wysłuchany. Teraz będę prosić o jedzenie".

Portret użytkownika okd

Daj małpie siekierę a z

Daj małpie siekierę a z naturalnego zjawiska gutacji zrobi anomalię. I pomyśleć, że takie "małpki" ubogacją kulturowo białego człowieka, ale cóż lewaką z UE łatwiej będzie rządzić prymitywami z afrykańskiej dżungli niż inteligentnymi europejczykami Sad

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika okd

Najpierw dowiedz się czym

Najpierw dowiedz się czym jest gutacja, która występuje gdy roślina żyje w warunkach nadmiernej ilości wody w glebie, bądź wysokiej wilgotności powietrza (tak jak w lasach równikowych, na których terenie położony jest Kamerun). Następnie o parciu korzeniowym i przedstawionym płaczu roślin na załączonych w artykule materiałach wideo, będącym wynikiem parcia korzeniowego, które powstaje w wyniku gutacji. Jak już wszystko ogarniesz to będzie pierwszy krok, aby dołączyć do grona ludzi inteligentnych. ;)           

Portret użytkownika Eva11

Do takiego grona lepiej nie

Do takiego grona lepiej nie nalezec..

Gutacja to nie to samo co płacz roślin ,

pomieszales dwa zjawiska i chcesz zabłysnąć...

I nawet gdyby tak pięknie plakaly drzewka ,czasami i ja byłabym szczęśliwa  ...Oczywiście bez używania tak ciężkich narzędzi, na to nie mogę patrzeć 

Sok z brzozki jest tak pyszny i taka daje dobrą energię,oczyszcza umysł i ciało...

Trochę tego co zastepujecie ,,inteligencja,, znalazlbys tam gdzie cisza mówi więcej niż cały uczelniany świat ...

A natura będzie zadziwiać dokąd będzie istnieć,więc nie udawaj ,że wszystko już jest opisane ....

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj