Turcja ponownie grozi, że zaleje Europę uchodźcami z Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Syrii wciąż trwa wojna z islamską rebelią, która okupuje północno-zachodnią muhafazę Idlib. Prezydent Turcji stwierdził, że jego kraj nie jest w stanie przyjąć kolejnych uchodźców. Przy tej okazji po raz kolejny zaczął szantażować Europę w kwestii uzyskania dodatkowej pomocy finansowej.

 

Erdogan twierdzi, że ze względu na ciągłe ataki Rosji i Syrii na terrorystów w Idlib, dziesiątki tysięcy mieszkańców tego regionu szykuje się do ucieczki do Turcji. Z kolei Turcja przyjęła dotychczas około 3,7 miliona ludzi i bez wsparcia z zewnątrz nie będzie mogła przyjąć kolejnych.

 

Erdogan wezwał Europę, aby powstrzymała działania wojenne w Idlib, gdyż w przeciwnym wypadku, uciekinierzy będą odsyłani wprost do Europy. Zwrócił również szczególną uwagę, że napływ uchodźców odczuje przede wszystkim Grecja, która również stała się niczym jeden wielki obóz dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Turcja od lat szantażuje Europę i twierdzi, że wsparcie, które dotychczas otrzymała, jest niewystarczające. Erdogan chce kolejnych miliardów dolarów w zamian za udzielanie pomocy imigrantom i oczekuje, że Unia Europejska zniesie wizy.

 

Najnowszy plan Turcji zakłada utworzenie specjalnej strefy w północnej Syrii, do której będzie mogła przesiedlić syryjskich uchodźców. Jednak w tym celu chce przegonić Kurdów. Oznacza to również przejęcie kontroli nad tymi terenami, czyli innymi słowy chodzi o odebranie Syrii północnych ziem.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chciałem jeszcze nadmienić,że

Chciałem jeszcze nadmienić,że światem nie moga rządzić KARTOFLE które niczego do końca nie są pewne a jak już nawet coś wymyślą to, nie wiadomo potem czym to zjeść.To źle wpływa na rzeczywistość reszty mas.Masy czują się wtedy skołowane,zagubione i ogólnie śmiesznie się czują, bo brak im logicznego kierunku i prostego przywództwa...a pod kociołkiem emocji mas, temperatura wciąż wzrasta i AGRESJA wielopoziomowa ....ogólnie.

Portret użytkownika Kwazar

Tą żonglerkę tymi "uchodźcami

Tą żonglerkę tymi "uchodźcami" dało by się w 5 minut rozwiązać gdyby...no właśnie. Znowu te "gdyby"... EU nie rządziły MIERNOTY.Zamiast wydawać na "SOCIAL" i inne "POPRAWNE WARIACTWA" Te same pieniądze dawać na kontrolę i odsyłanie "gości" do krajów ich etnicznej przynależnośći.Czyli na Bliski wschód.

Skomentuj