Erdogan oskarżył Unię Europejską o zdradę, zagroził otworzeniem granic dla uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Unię Europejską znów wylała się fala krytyki. Gdy Parlament Europejski zagłosował za wstrzymaniem negocjacji akcesyjnych z Turcją, Erdogan ponownie zagroził, że otworzy granice a uchodźcy znów będą zalewać całą Europę.

 

W czwartek, w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie i stosunkiem głosów 479 do 37 przyjęto rezolucję, która wzywa Komisję Europejską i rządy UE do wstrzymania negocjacji z Turcją, które trwają od 11 lat. Europa jest niezadowolona działaniami Turcji, powiązanymi z nieudanym zamachem stanu. Erdogan zaczął aktywnie zwalczać swoich przeciwników politycznych, zamknął niezależne media i zamknął w więzieniu wielu polityków, dziennikarzy i wojskowych. Ponadto, chce przywrócić karę śmierci i odebrać życie zdrajcom, którzy próbowali obalić jego rządy.

 

Turecki prezydent przypomniał wczoraj, że jego kraj ma poważne problemy, gdyż musiał ugościć i wykarmić ponad 3 miliony uchodźców. Zaś Unia Europejska nie dotrzymała swoich obietnic - nie zniosła wiz do Turcji i nie zapłaciła haraczu w wysokości 3 miliardów euro, a teraz grozi jeszcze wstrzymaniem negocjacji akcesyjnych.

 

Erdogan zagroził, że jeśli Unia Europejska "posunie się za daleko", to granice zostaną otwarte a uchodźcy znów zaczną zalewać nasz kontynent. W pierwszej kolejności, najbardziej poszkodowana będzie Grecja - tamtejszy rząd już wyraził zaniepokojenie i wezwał strony do prowadzenia negocjacji. Z kolei niemiecki rząd uznał, że umowa między Turcją a UE to "wspólny sukces".

 

Drażniąc Erdogana, Unia Europejska wiele ryzykuje. Kluczem dla rozwiązania tzw. kryzysu migracyjnego jest przede wszystkim Syria i Libia - ze względu na wojnę, wielu mieszkańców tych państw postanowiło uciekać. Wśród uchodźców ukrywają się islamscy terroryści, którzy bez większego problemu potrafią przedostać się do Europy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Piotr Mijas

erdogan dał ultimatum które

erdogan dał ultimatum które czy dzadzą czy nie dadzą zrobi swoje wynik matematyczny jest jeden co by unia nie zrobiła będzie to samo prosta gra wygrywa tylko ten co ma wygrać islam przesądzone .To koniecznieczność dziejowa po co pier&0lić jak wszystko już ustalone masoni zagrali dobrze europa ma zniknąć i zniknie w 2017 r i nikt nie pierdnie chyba że zdąży.Ta gra się konczy trzeba być niespełna rozumu coby tego nie widzieć.wygrmy jeśli ustawimy się na zachodniej granicy a nie pozornej wschodniej co nie znaczy że  nie dostaniemy kopa z litwy czy ukrainy no i brygady "bratniej" USA.To tyle dla mało zorientowanych

Portret użytkownika gwiezdnywendrowca

Bardzo dawno nie wpisywałem

Bardzo dawno nie wpisywałem swoich opinii na ZNA, więc na wstępie Witam bardzo serdecznie amdmina oraz wszystkich odwiedzających ZNZ. Jestem pod wrażeniem wzrostu świadomościowego. A co do zaplanowanej i sponsorowanej islamizacji EU. Coś poszło nie tak kreatorom otaczającej nas planowanej bez naszej zgody rzeczywistości. Jedno jest pewne jeżeli uda im się zalać Europę barbarzyńskim islamem jest po nas! Kreatorzy nie przejmują się barbarzyńskim islamem bo go umieją kontrolować bez problemu , ponieważ to fanatyczna dzicz, bez ambicji i kreacji przyszłości, oraz bezradna wobec inteligencji, i nie stanowią dla nich najmniejszego problemu. natomiast oświecona i kreatywna Europa ,a w szczególności Słowianie, Lechici, Polanie potomkowie Piast to juz bardzo wielki problem. Wielokrotnie poprzez wojny i okrucieństwa chcieli spłycić kreatywność naszego genu, i wszystko na nic. Więc pomysł pomieszania ras i wprowadzenie bez rozumnych i barbarzyńskich zombi to doskonały plan!

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Portret użytkownika Antychryst666

Widze mądry człowiek który

Widze mądry człowiek który wie co sie dzieje oby takich ludzi było więcej.Cos poszło grubo nie tak.Miala byc odbódowa swiątyni a tu lipa.Ja też sie nigdzie nie wybieram.Zamysły złych spaliły na panewce nastał koniec na samym początku.Ktos pokrzyżował im plany i dobrze bo z tego co wiem to nic dobrego nie szykowali ludziom.A mam przypuszczenia że zamnkneli im drogi ucieczki czyli jak umrą w tym wymiarze to nie mają dokąd uciec i czeka ich smierc wiekuista.Ale to tylko moje przypuszczenie które nota bene narazie się sprawdzają.Tak dokręcali srube że statek zaczoł tonąc razem z nimi.A schrony to zabezpieczenie czasowe dla mnie to najdrorzsze grobowce swiata.

Portret użytkownika Dzejson ZdR

Jacy uchodzcy o czym wy

Jacy uchodzcy o czym wy piszecie, przybywaja do europy ludzie z calej afryki , w tej chwili mamy uchodzcow z ponad dwudziestu jak nie wiecej krajow, a nie tylko syryjczycy i libanczycy.Zamknac granice europy, postawic uzbrojone wojsko i strzelac do kazdego kto chce nielegalnie przekroczyc granice. Tak jak robi to australia czy izrael.

Strony

Skomentuj