Erdogan zagroził wysłaniem miliona uchodźców do Europy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Turcja znów zagroziła otwarciem swoich granic i wysłaniem co najmniej miliona uchodźców do Europy. Erdogan stwierdził, że zamierza przesiedlać imigrantów do Syrii i oczekuje wsparcia ze strony Unii Europejskiej. W przeciwnym wypadku, zaleje nas kolejna fala imigrantów.

 

Syria jest obecnie podzielona na różne strefy wpływów. Największą część kontroluje armia rządowa. Stany Zjednoczone okupują spory fragment północno-wschodniej Syrii, natomiast Turcja kontroluje niewielki obszar na północnym zachodzie. Jednak Erdogan pod przykrywką pomocy humanitarnej chce teraz poszerzyć swoją kontrolę nad Syrią.

Turcja zamierza utworzyć tzw. strefę bezpieczeństwa o szerokości 30-40 km, która będzie przebiegała wzdłuż północnej granicy z Syrią. W ten sposób chce się zabezpieczyć przez Kurdami, a także przesiedlić Syryjczyków, którzy podczas działań wojennych uciekli do Turcji.

 

W czwartek, prezydent Erdogan ogłosił, że zamierza wysłać tam ponad milion uchodźców. Strefa bezpieczeństwa ma powstać we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, ale Erdogan zapowiedział, że jeśli nie otrzyma odpowiedniego wsparcia w realizacji swojego planu to wyśle tych imigrantów do Europy.

Jest to już kolejna taka sytuacja, w której Turcja szantażuje Unię Europejską. Teraz robi to, aby pozbyć się części uchodźców i przejąć kontrolę nad kolejnym fragmentem Syrii. Natomiast jeszcze w lipcu groziła, że zaleje Europę imigrantami, jeśli UE nie zniesie wiz. W ramach umowy podpisanej w 2016 roku, Turcja zobowiązała się wstrzymać nielegalną migrację do Europy w zamian za różne korzyści – między innymi za zniesienie wiz, a ponieważ nie otrzymała tego, czego oczekiwała, szantażuje Brukselę i regularnie wysyła niewielkie ilości imigrantów do Grecji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

A poco on ich do siebie

A poco on ich do siebie wogóle nawpuszczał ?? Myśmy powiedzieli NIE i mamy spokuj , knurki w euro chlewiku pokwiczały i ryjki pozamykały .. zajęły się korytkiem - można ? Nie poto człowiek dom buduje i o niego dba ,żeby potem obcym oddać ..  Gdyby pierwsze łódki "bambusowego" desantu przywitał ktoś serią z CKM-u to kolejnych by nie było ! 

Bo my ,żeby gdziekolwiek pojechać to musimy mieć paszport , wizę i jeszcze dobry powód wizyty - a oni ?

Portret użytkownika inzynier magister

TURCJA TO TAKŻE PAŃSTWO

TURCJA TO TAKŻE PAŃSTWO MASOŃSKIE !!

"Wielki Przywódco, Ataturku, Gdyby udało nam się zachować przy życiu płomień naszego narodowego zaangażowania w Twoje rewolucyjne zasady, rok 2016 zapisałby się w historii w inny sposób. Gdybyśmy zrozumieli głębszy sens Twoich wypowiedzi, Twoich słów, a nie używali ich tylko jako sloganów, jeżeli obserwowalibyśmy życie wzbogaceni o Twoje zasady, moglibyśmy po bratersku przekroczyć i zniwelować dzielące nas różnice.
Moglibyśmy lepiej zająć się sprawami powszechnego pokoju, gdybyśmy lepiej zrozumieli i zinterpretowali Twoje żelazne zasady walki, które dawały zawsze pierwszeństwo pokojowi a nie wojnie, życiu a nie śmierci.
Podkreślałeś równość ludzi wobec prawa. My nie rozumieliśmy bogactwa wynikającego z różnorodności ras, religii, języka i płci. Niektórzy patrzyli z pogardą na wolność kobiet, a przecież jesteśmy równi, uzupełniamy się. Powinniśmy czuć się obywatelami tego kraju, bez klas uprzywilejowanych i bez uprzedzeń, bo tan kraj należy do nas wszystkich.
Przepraszamy. Twoim głównym celem było, by młodzież kultywowała szacunek dla uniwersalnych praw człowieka, by potrafiła zakwestionować wszystkie chropowatości życia, by była poszukująca, produktywna, niezależna, kochająca i szczodra. Przepraszamy, że nie udało nam się tego dokonać. Przewidziałeś, dlatego zinstytucjonalizowałeś laickość , aby chronić nas od tych , którzy interpretują niewłaściwie reguły religijne by zdobyć władzę. Nie zrozumieliśmy tego, nie potrafiliśmy tego wytłumaczyć. Przepraszamy. Musimy uświadomić sobie naszą przynależność, znać naszą przeszłość, by móc z nadzieją żyć w naszym wspólnym kraju. W świetle tego, czego się podjąłeś, musimy odzyskać radość tworzenia Republiki Tureckiej, wzniecić płomień rozwoju intelektualnego i społecznego, przywrócić szacunek dla historii i geografii, by móc razem i szczęśliwie żyć w zjednoczonym społeczeństwie. Mając w pamięci to, co zrobiłeś i co chciałeś zrobić, musimy przywrócić nadzieję na naszą godną wspólną przyszłość."

http://wolnomularstwo.pl/baza_artykulow/religia-polityka-teorie-spiskowe/wolnomularstwo-a-polityka/manifest-adogmatycznych-i-postepowych-tureckich-organizacji-wolnomularskich/

Wielka nierządnica czyli loża ufonautyczna masonerii iluminatow NWO

https://vimeo.com/358574647

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika he

Wywalić Turcję z NATO i

Wywalić Turcję z NATO i zobaczymy co się stanie z turasami, którzy nigdy nie powinni znaleść się w NATO czy EU. Trafili tam tylko bo niemcy w swoim czasie potrzebowali taniej siły roboczej, a amerykanie przyczółku na bliskim wschodzie. Żadna z tych kwesji nie jest już potrzebna, a brudasom już od dłuższego czasu przewraca się w głowach. Turcja działa na szkode zachodu na każdym kroku, co nie dziwi bo od zawsze była wrogiem Europy.

Portret użytkownika minoduesp

Ależ właśnie te zagrożenia są

Ależ właśnie te zagrożenia są "budulcem" nowego europaństwa ... im oto chodzi , żeby zniszczyć kulturę zachodu i indywidualność poszczególnych (jeszcze istniejących) narodów , by potem z tej bezimiennej i wymieszanej "gliny" ulepić to co im się ubzdurało. W bazowaniu na strachu i bezsilności przed "zagrożeniami" upatrują oni - (twórcy NWO) , szansy na społeczne przyzwolenie wyzbycia się suwerenności i zdolności do samoobrony na rzecz "wielkiego brata" , który zapewni im "bezpieczeństwo" .. 

Strony

Skomentuj